Międzyszkolny Konkurs Wiedzy - „Księga Ksiąg”

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-03-31 | Views: 216

Dnia 28 marca 2019 w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy - „Księga Ksiąg”. Uczestnicy konkursu - uczniowie klas IV, musieli wykazać się wiedzą na temat Pisma Świętego. Tematyka konkursu obejmowała ogólną wiedzę na temat Biblii, etapów powstawania Starego i Nowego Testamentu, przekładów Pisma Świętego, oraz znajomość  fragmentów Księgi Rodzaju. Naszą szkołę  w tym konkursie  reprezentowały uczennice: Oliwia Jurczak oraz Tola Kierzek. Obydwie uczennice wykazały się dużą wiedzą i dobrym przygotowaniem do konkursu. Oliwia Jurczak zdobyła I miejsce, Tola Kierzek III miejsce.  Po uroczystym rozdaniu nagród, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przeprowadzili z Oliwią  krótki wywiad, zadając jej kilka pytań na temat konkursu.
Gratulujemy naszym uczennicom wielkiego sukcesu oraz dużej  wiedzy.