Zajęcia Decoupage cały czas prężnie działają, Wykonaliśmy już zapachowe mydełka, świece wodne, magnesy na lodówkę. Jeśli lubicie prace plastyczne i nie boicie się wyzwań zapraszamy w każdy wtorek od godz.14.05 – 14.50.
Właśnie dotarły do nas materiały z klubu Ortograffiti. Możemy rozpocząć pracę nad nauką trudnej sztuki jaką jest ortografia. Każdy, kto ma z nią problemy jeśli jest chętny może zgłosić się do nauczyciela animatora.
W ramach Projektu Edukacyjnego „100 lat Polsko” chętni uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Przyrodniczo- Historycznym na temat „ Miejsca w Polsce związane z Odzyskaniem Niepodległości”. Uczniowie, którzy przystąpili do konkursu i wykonali albumy wykazali się niezwykłą pomysłowością, starannością oraz zaangażowaniem. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystego apelu dnia 9 listopada 2018 roku.
7 listopada 2018 roku uczniowie klasy IV a i IV b lekcje przyrody spędzili na świeżym powietrzu. Obserwowali pogodę, nazywali zjawiska pogodowe charakterystyczne dla jesiennej aury. Samodzielnie redagowali prognozę pogody. Uczniowie na podstawie obserwacji mrowiska wyznaczali kierunki świata. Poprzez bezpośrednią obserwację utrwalili wcześniej poznane cechy pogody oraz najbliższego krajobrazu.
W ramach cotygodniowych spotkań czytelniczych dla uczniów ze świetlicy szkolnej w środę 7 listopada odbyło się głośne czytanie wierszy o tematyce patriotycznej . Chętne uczennice klas starszych czytały wybrane wiersze młodszym kolegom i koleżankom. Wszyscy uważnie z zaciekawieniem słuchali czytanych tekstów. Następnie wykonali plakat patriotyczny . Podczas zajęć uczniowie kształtowali postawy patriotyczne oraz zamiłowanie do poezji.
Uczniowie młodszych klas we wtorkowy poranek zostali zaproszeni do krainy marzeń i snu. Wszystko za sprawą Katolickiego Teatru Edukacji i spektaklu pt. „Piotruś Pan i Piraci”, który z przyjemnością obejrzeli w Ostrowskim Centrum Kultury. Dzieci z uwagą śledziły przygody Piotrusia Pana, piratów i krokodyla przeplatane wyjątkowymi efektami specjalnymi. Ta opowieść o miłości i przyjaźni poruszyła naszą wyobraźnię i przeniosła w fantastyczny świat magicznej Nibylandii.
5 listopada 2018 r. uczennice naszej szkoły Maja Frankiewicz i Julia Kaczmarek miały możliwość przeprowadzenia wywiadu z p. Henrykiem Rybakiem – żołnierzem Armii Krajowej i prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – okręg Ostrów Wielkopolski. Pan Henryk podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z czasów II wojny światowej, opowiedział w jaki sposób spędził swoje życie i młodość w okupowanej Polsce, a także przekazał książki, w których opisuje dzieje swoje i kolegów z pułku, w którym służył na rzecz szkolnej biblioteki. Obszerniejszy wywiad zostanie wkrótce opublikowany na stronie naszej szkoły oraz w gazetce szkolnej.
Dzisiaj mogliśmy spotkać na szkolnym korytarzu księżniczkę, Myszkę Miki, biedronkę, spidermana oraz inne postacie z różnych bajek. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypadający na dzień 5 listopada stał się okazją aby przez chwilę poczuć się jak postać bajkowa. Data ta została wybrana na cześć Walta Disneya, który właśnie w tym dniu obchodzi swoje urodziny. Amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, aktor dubbingowy i animator jest twórcą wielu fascynujących bajek.
31 października o godz. 12.30 odbył się w szkolnej bibliotece KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA utworów o tematyce patriotycznej. W konkursie wystąpili: Oliwia Jurczak i Tola Kierzek z kl. IVa, Marcel Maroszek i Wojciech Ziętek z kl.IVb, Jakub Reterski z kl.Vb, Zuzanna Banasiak z kl.VI oraz Bartosz Cierniak z kl.VII. Uczestnicy przedstawili m.in. fragmenty "Kamieni na szaniec", "Pana Tadeusza" oraz teksty z "Antologii pamięci 1939-1945".
30 października 2018 roku uczniowie klas II-VI zajęcia z przyrody, historii i wychowania fizycznego zrealizowali w terenie: w kopalni soli w Kłodawie oraz w rezerwacie archeologicznym w Kaliszu na Zawodziu.Kopalnia soli w Kłodawie powstała w 1949 roku, w 2007 roku została wpisana do Rejestru Zabytków. Jest to jedna z największych kopalni soli w Europie i jedyna kopalnia na świecie dostępna dla zwiedzających, w której są pokłady różowej soli. 600 metrów pod powierzchnią ziemi chodziliśmy korytarzami-wyrobiskami, podziwialiśmy ogromne wyeksploatowane komory solne, kaplicę św. Kingi, grotę drakuli.