Uczniowie klasy 2B przekonali się, że prace plastyczne, które powstają nie muszą być idealne. Najważniejszy jest proces samego tworzenia i radość, jaką daje wykonywanie zadania. Edukacja plastyczna w pełni twórcza a efekty działań można podziwiać na załączonych zdjęciach. Można wyszukać: fali, morza, pola, łapy psa, kłębek włóczki itp.
Uczniowie z klasy 2B nie mogąc doczekać się już zimy stworzyli swoje bałwanki na zajęciach z informatyki. Do tego nabyli nowych umiejętności- udostępniali własny ekran nauczycielowi. Zajęcia w odmienionej formie też mogą być ciekawe i interesujące.
Uczniowie klasy 2B wiedzą jak ważna jest wiedza na temat aktualnej pogody, bo pozwala ona dopasować ubiór do warunków panujących na dworze. Podczas zdalnych lekcji wcielili się w rolę projektantów mody i stworzyli własne pomysły strojów na jesienne chłody.
Klasa 1 A ciekawe pomysły i zadania do wykonania ma. Po przeprowadzonych zajęciach był czas na relaks. Zamiast wf wybraliśmy się na spacer z rodzicami by sfotografować ptaki, które u nas zimują i nie odlatują do ciepłych krajów. Większości były to sikorki, wróble, kosy, sroki i wiele innych gatunków ptaków. Po całej przygodzie z obiektywem dzieci wykonały bardzo piękne i twórcze prace plastyczne. Technika prac była dowolna i mieszana.
Pluszowy miś jest symbolem dobra, miłości, łagodności i opiekuńczości. Nic dziwnego, że pluszowe misie są często wybierane na prezenty. Miś to również postać bajkowa. Możemy go podziwiać w wielu bajkach np. Kubuś Puchatek, Miś Coralgol, Miś Paddington, Miś Uszatek czy Miś z okienka. W ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie klasy I A wykonali nieco inne misie. Nasz miś powstał z pasków. Prace pierwszoklasistów są pomysłowe, piękne i bardzo ciekawe . Ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy.
W klasie 3 A poznajemy zjawiska pogodowe. Doświadczamy tego zimna zbliżającej się ZIMY. Oto nasz domowy, "wyhodowany" SZRON
fb.watch/2Ziz5h3i-G/
Już trzeci rok realizowana jest innowacja pedagogiczna z zakresu kodowania. Z okazji Dnia Pluszowego Misia zaprojektowaliśmy trasy z wirtualnych puzzli dla ulubionego robota edukacyjnego - ozobota - dostępnego online w ramach Ogólnopolskiego Programu #UczymyDzieciProgramować
fb.watch/2ZiEeHdzCc/
W ostatni listopadowy poniedziałek uczniowie klasy 3 A wraz z Anną Świć odkodowywali wróżby i przepowiednie andrzejkowe - Pani Ania jest Ambasadorką Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. Dziękujemy za wspaniałą zabawę 🤩👍😀😃
W listopadzie na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.
fb.watch/2ZihTRQBCG/
Listopad jest pełen zimnych, pochmurnych dni, jest też miesiącem niesienia pomocy naszym kochanym czworonogom. Podczas omawiania tematu opiekowania się zwierzętami, uczniowie klasy 3 A układali pisanie ogłoszenia. Wykorzystaliśmy zużyty papier gazetowy, by chronić środowisko. Stworzyliśmy galerię prac plastycznych. fb.watch/2ZimIHizHX/