Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
II etap Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” klas VII

5 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych  odbył się II etap XXI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjalnych. Uczniowie pisali dyktando sprawdzające praktyczne zastosowanie norm ortograficznych i interpunkcyjnych. Naszą szkołę reprezentowali: Laura Pałasz i Jakub Jaźwiec.

XVII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O LEKTURZE „Z LEKTURĄ ZA PAN BRAT” pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

28 lutego, już po raz siedemnasty, w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się Międzyszkolny Konkurs „Z lekturą za pan brat” dla uczniów klas I – III.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie z jedenastu ostrowskich szkół podstawowych: SP1, SP2, SP4, SP5, SP6, SP7, SP9, SP13, SP14, Spółdzielni Oświatowej „EDUKATOR” oraz Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej – łącznie 50 uczniów. Celem konkursu jest przede wszystkim rozbudzanie wśród dzieci pasji czytelniczych, ale też propagowanie aktywności i kultury czytelniczej, poszerzanie zasobu słownictwa oraz kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

 

Czytaj więcej...
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Czy zgadzacie się ze słowami Wisławy Szymborskiej? Jeśli tak to zapraszam na krótkie podsumowanie z wyjazdu na Targi Książki do Poznania.
Wyprawa Oliwii i Marty z 4a na Targi Książki odbyła się 1 marca. Wycieczka była nagrodą za udział w konkursie bibliotecznym. Czy było warto? Zapewne, ale o wrażenia zapytajcie koleżanek.
Dziewczynki po raz pierwszy miały możliwość zobaczenia jak wielkim wydarzeniem są Targi. W programie znalazły się nie tylko oferty wydawnicze ale także spotkania autorskie, warsztaty, wystawy, prezentacje nowości,  konkursy, panele i spotkania w gronie specjalistów. Niestety ze względu na ograniczony czas nie mogłyśmy skorzystać z wszystkich propozycji.

Czytaj więcej...
Fonoholizm

W piątek 01.03.2019 w klasach 1a, 1b oraz 3 i we wtorek 5.03.2019 r. w klasach 2a i 2b odbyły się zajęcia z Panią Pedagog Justyną Hordyjewicz z Ośrodka Profilaktyki i Teriapii Uzależnień nt. fonoholizmu - uzależnienia od telefonu - "Pożyteczny...?, niebezpieczny...?". Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadankach a także w wypełnianiu kart pracy.

Spotkania z ciekawymi ludźmi

W ramach projektu "Spotkania z ludźmi z pasją" dziś gościem w naszej szkole był Pan Tomasz Wnuk instruktor Zumba Fitness. Pan Tomek opowiedział jak rozpoczęła się przygoda z pasją Zumba oraz jaką trzeba przejść drogę, aby zostać instruktorem. Następnie odbyła się praktyczna część spotkania, na którą czekali uczniowie a zatem Pan Tomek poprowadził kilka układów tanecznych w rytmach muzyki latynoamerykańskiej. Uczniowie bardzo byli zaangażowani, świetnie się bawili i z radością wzięli udział w spotkaniu. Na końcu uczniowie wręczyli podziękowanie oraz upominek w formie zdrowych owoców.


 

ITTV "Kolorowi ludzie"

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

25 lutego uczniowie klas I - III oglądali internetowe widowisko teatralne. Spektakl w przystępny dla młodego widza sposób stawia pytania o stworzenie, a przede wszystkim o człowieka. Każdy z nas jest inny. Inaczej mówi i wygląda. Gdzie indziej mieszka. Ta różnorodność to wyjątkowe piękno naszego świata, a spektakl pokazuje, jak czerpać radość z tych różnic.
W tej szafie mieści się archiwum świata. Dwaj pilnujący jej strażnicy dbają o to, by panował w szafie porządek. Wyciągnąć mogą z niej morza, lądy i... pierwszego człowieka. Czy na początku wszyscy ludzie byli jednakowi? Może wszyscy byli czarni albo czerwoni? A może w ogóle nie mieli koloru? Aktorzy w piasku i w magicznej szafie szukają śladów stworzenia. Wraz z widzami przy pomocy niezwykłej palety kolorują ludzi i uczą się nazywać świat. Szuflady rozbrzmiewają muzyką z różnych stron świata.
 

Klasy młodsze w teatrze

Dnia 22 lutego 2019 r. uczniowie klasy I - III uczestniczyli w Ostrowskim Domu Kultury w spektaklu "Pocahontas". Przedstawienie zostało przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Była to bajkowa adaptacja historii o słynnej indiańskiej księżniczce. Ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja, rozbudowana dekoracja oraz znakomicie dobrane zabawne dialogi, sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce. Przedstawienie dostarczyło wszystkim dzieciom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy.

Wizyta 4b w Fili Nr 7 Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży

Dnia 21 lutego klasa 4b uczestniczyła w lekcji bibliotecznej o Bohdanie Butenko polskim rysowniku, ilustratorze i grafiku, autorze komiksów oraz książek, scenarzyście, projektancie lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych. Uczniowie mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć Filię Biblioteki Publicznej
Nr 7 dla Dzieci i Młodzieży oraz dowiedzieć się jak wygląda praca ilustratora książek i poznać dorobek artystyczny mistrza Polskiej Ilustracji, który w lutym obchodzi swoje urodziny.
Spotkanie umiliły zabawy związane z postaciami z książki o Gapiszonie oraz gry z wykorzystaniem podłogi interaktywnej.


 

POLONISTYCZNE ZMAGANIA

21 lutego w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się II etap VI Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego pod hasłem „Twórczość Aleksandra Fredry”. W międzyszkolnych zmaganiach brali udział uczniowie z ostrowskich szkół podstawowych. W pierwszej – pisemnej części musieli oni wykazać się wiedzą z zakresu nauki o języku, teorii literatury, a przede wszystkim znajomością twórczości polskiego bajkopisarza. Do etapu ustnego zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali 85% poprawnych odpowiedzi. Naszą szkołę reprezentował Jakub Kasprzak z klasy 7, który odpowiadał na dwa wylosowane przez siebie pytania nawiązujące do treści lektur konkursowych oraz życia i twórczości Aleksandra Fredry. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 13 marca w I LO.

Wycieczka do Powiatowej Komendy Policji

20 - 27 lutego uczniowie klasy 1 - 3 na zaproszenie rodzica - policjant ucznia 1 A - zwiedzali Powiatową Komendę Policji w Ostrowie Wielkopolskim. "Zaglądali" do sali konferencyjnej, do biur poszczególnych sekcji, do oficera dyżurnego oraz do salki edukacyjnej. Dowiedzieli się jakie sekcje policji służą obywatelom, rozmawiali o bezpieczenstwie na drodze. Nadkomisarz Krzysztof Kula poinformował nas o dezaktualizacji numeru alarmowego 997. Od listopada 2018 r. dzwonimy na 112. Wycieczki zrealizowane zostaly w ramach innowacji pedagogicznej " Z bezpieczeństwem za pan brat".

Strona 9 z 23Początek   Wstecz   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Dalej   Koniec