Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
"Kartka zamiast SMS"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Kartka zamiast SMS", której celem jest wspieranie idei dzielenia się życzeniami, poprzez tradycyjne pisanie kartek świątecznych. Dzięki podjętym działaniom najmłodsi są świadomi różnicy pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością cyfrową – wygenerowaną często z gotowych wzorów oraz zyskują umiejętność własnoręcznego napisania kartki, a nawet stworzenia jej od podstaw.
Dziś w podróż do adresatów wyruszyły 22 świąteczne pocztówki z życzeniami, które zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Wesołych Świąt!

Udział klasy 6 w Międzyszkolnym Projekcie „Ślemy do Was pozdrowienia”

Jesienne miesiące urozmaicił uczniom klasy 6 udział w Międzyszkolnym Projekcie Edukacyjnym „Ślemy do Was pozdrowienia”, którego ideą było propagowanie wśród uczniów przesyłania pozdrowień w tradycyjnej formie.
    Po lekcjach, których celem było doskonalenie umiejętności prawidłowego wypełniania pocztówek: redagowania pozdrowień, adresowania, poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej, uczniowie przystąpili do wypisywania pozdrowień dla uczniów z innych szkół z całego kraju.
Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie nie tylko utrwalili zasady wypisywania pocztówek, ale poznali również miejsca, o których nigdy wcześniej nawet nie słyszeli.
Do naszych szóstoklasistów odpowiedzieli uczniowie z 31 szkół, a stworzona pocztówkowa mapa Polski stała się piękna i kolorowa. Obecnie zdobi korytarz naszej szkoły.
Udział w Międzyszkolnym Projekcie Edukacyjnym „Ślemy do Was pozdrowienia” był atrakcyjny dla uczniów i pozwolił im zdobyć nowe umiejętności. 

Search Tags