Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995

„Cudze chwalicie, swojego nie znacie …” - tyle jest pięknych miejsc w Polsce, nieodkrytych, nieznanych...
    Projekt „Misiowe podróże po Polsce” powstał z myślą o najmłodszych uczniach klas I-III. Głównym celem jest poznanie miast, wsi oraz ciekawych miejsc w Polsce. W pierwszym tygodniu września ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu wyruszy w podróż 17 pluszowych misiów, a każdy pluszak będzie miał swój pamiętnik podróżnika. Misie będą zwiedzały cały kraj według ustalonego harmonogramu. Dwa razy w miesiącu każdy pluszak odwiedzi dwie szkoły. Zadaniem szkoły (klasy), która będzie gościła misia będzie pokazanie jak najwięcej najważniejszych informacji o swoim mieście bądź okolicy. Uczniowie wraz z nauczycielem odpowiedzialnym za projekt w danej szkole będą mieli za zadanie zrobić swój wpis do pamiętnika podróżnika. To w jaki sposób będzie uzupełniony pamiętnik zależy od kreatywności i pomysłów klasy. Dodatkowo podczas pobytu misia w szkole zadaniem nauczyciela będzie poinformowanie organizatora, gdzie aktualnie znajduje się pluszak oraz wysłanie kilku zdjęć z podróży w danym mieście.
    Do projektu zgłosiło się 275 szkół, dlatego też ważne jest trzymanie się terminów. Miś w każdej szkole może spędzić nie więcej jak tydzień (biorąc pod uwagę, że po przyjeździe będzie miał kwarantannę).Do każdej szkoły przyjedzie jeden miś. Jeśli w projekcie biorą udział dwie lub więcej klas z danej placówki – razem goszczą misia:). Nauczyciel, który w danej szkole odpowiada za projekt odbiera misia oraz wysyła pluszaka wraz z pamiętnikiem do kolejnej szkoły z harmonogramu ( każda szkoła wysyła misia do szkoły znajdującej się poniżej w harmonogramie).
    Wszystkie pluszaki, które wyruszą w podróż po Polsce we wrześniu 2020 roku, powrócą do Elbląga w czerwcu 2021 roku z pamiętnikami pełnymi wspomnień.
Organizator prześle każdej szkole biorącej udział w projekcie skany bądź książkę w formie elektronicznej, która będzie przedstawiała całą podróż misia.

 

Romana Wojtczak

Search Tags 
Projekt Ogólnopolski "Misiowe Podróże po Polsce"

Dziś czas pożegnań. Miś Bartek zaprosił wszystkich do wspólnego zdjęcia. Uczniowie klasy 1A, 2A i 3A spotkali się na boisku szkolnym. Wszyscy uśmiechnięci stanęli do wspólnego zdjęcia z nowym przyjacielem – Bartkiem.
3 A zapakowała Misia i pamiętnik do nowej koperty. Wszystkim ten projekt bardzo się spodobał. Pragniemy zaprosić następne misie na nowe przygody do ostrowskiej trzynastki. Wyrusza teraz do szkoły podstawowej w Zaniemyślu koło Środy w Wielkopolsce. Pozdrawiamy serdecznie panią Elę - wychowawczynię następnej klasy, która będzie gościć Bartka. Proszę nie ściągać maseczki Bartkowi.  Do zobaczenia!!!

Projekt Ogólnopolski "MISIOWE PODRÓŻE PO POLSCE"

Dziś klasę 2 A odwiedził wyjątkowy Miś Bartek, który  podróżuje po Polsce.  Uczniowie poznali go z klasowym Misiem Ździsiem , opowiedzieli o zwyczajach panujących w naszej klasie oraz zaprosili do wspólnego wykonania jesiennych wiewiórk. Na pamiątkę pobytu w naszej szkole Miś zabierze dla innych dzieci zakladki do książek. Miło było Cię gościć w murach naszej klasy i szkoły.

„Miś miś każdy chce go mieć nie tylko dziś…”

Dziś do klasy 1 A dotarł miś Bartek. Uczniowie klasy 1 a ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim z wielką przyjemnością przywitały swojego gościa, przyjaciela. Mamy nadzieję, że dzisiejsza wizyta była bardzo interesująca dla naszego Bartka. Miał okazję poznać jedną z tradycji naszej szkoły – „sadzenie drzewa” przez najmłodszych uczniów. Dzieci opiekowały się gościem. Po kilku minutach wróciliśmy do klasy. A i tam nie brakowało chętnych dzieci do sprawowania opieki nad naszym misiem Bartkiem.

 

Czytaj więcej...
Projekt Ogólnopolski "MISIOWE PODRÓŻE PO POLSCE"

Miś Bartek w weekend wybrał się na wycieczkę. Maja i Jakub Tadel z klasy 2 A i 3 A zaprosili go na wizytę do Pani Krawcowej. W poniedziałek 26 października Miś Bartek zaproszony został do Powiatowej Komendy Policji.  Poznał pojazdy Naszych funkcjonariuszy Policji. Serdeczne podziękowania dla Rodziców uczniów klasy 3 A -  pani Elżbiety Tadel, państwa Ewy i  Mariusza Patryas. 😀😀😀

Ogólnopolski Projekt "Misiowe podróże po Polsce"

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie "Misiowe podróże po Polsce"

www.facebook.com/Misiowe-Podr%C3%B3%C5%BCe-Po-Polsce-Og%C3%B3lnopolski-Projekt-Dla-Klas-1-3-100383695126770