Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995

 

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/logotypy-do-pobrania

 

URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA

W ramach programu „Czytające Szkoły” cyklicznie organizujemy, co miesięczne imprezy czytelnicze. W październiku z okazji „Urodzin Książkowego Misia” uczeń klasy czwartej Jakub Jaźwiec czytał młodszym kolegom opowiadanie pt. „Najlepsi przyjaciele dzielą się wszystkim, misiu Bysiu!”
Czytaj więcej...

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI Z KSIĄŻKĄ

Spotkanie czytelnicze uczniów klas IV-VI z młodszymi kolegami w ramach programu „Czytające Szkoły” odbyło się 20 listopada.  Impreza przebiegała pod hasłem „Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy”.  Gościem spotkania była pani pedagog Eunika Szaroszek. Pani pedagog i uczeń klasy czwartej Bartosz Cierniak przeczytali wybrane opowiadania z książki Grzegorza Kasdepke  pt. „Bon czy ton savoir – vivre dla dzieci”. Podsumowaniem spotkania będą wykonane klasowe plakaty nt. Starajmy się być dla siebie mili i życzliwi każdego dnia.

  

Ogłoszenie

DZIEŃ KSIĄŻKI DLA AFRYKI

11 grudnia w naszej szkole odbył się  „Dzień Książki dla Afryki”. Impreza została zorganizowana w ramach projektu edukacyjno-pomocniczego UNICEF „Mali uczniowie idą do szkoły”. W ramach tej akcji każdy uczeń  mógł stworzyć dowolną książkę- bajkę, opowiadanie, komiks, tomik poezji itp. lub ofiarować książkę z domowej biblioteczki. W Dzień Książki dla Afryki wszystkie wykonane książki zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej i rodzicom.

  

Czytaj więcej...
KONKURS „CZYTANIE TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA” ROZSTRZYGNIĘTY!

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Czytanie to najpiękniejsza zabawa”. Łącznie wpłynęło ponad trzydzieści prac a komisja konkursowa oceniła je pod kątem m.in. estetyki wykonania, pomysłowości i bezpośredniego nawiązania do tematu konkursu bibliotecznego. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wystawę pokonkursową do szkolnej biblioteki.

 

Czytaj więcej...
Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

W czwartek 14 stycznia 2016 r.  był dla naszych pierwszoklasistów dniem wyjątkowym. Tego dnia zostali uroczyście pasowani na czytelników filii  Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece, zapoznały się z regulaminem oraz zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Następnie przeszły „próbę mądrości”, zawierającą szereg pytań dotyczących m.in. tytułów książek i postaci z bajek. Nowi czytelnicy dowiedzieli się, jak czytać i dbać o książki. Zaprzyjaźnili się z biblioteką i przyrzekli, że będą ją często odwiedzać. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały karty biblioteczne – z własnym imieniem i nazwiskiem oraz pamiątkowe zakładki do książek i wypożyczyły swoją pierwszą książkę.Ponadto, podczas tego szczególnego dnia, najmłodsi czytelnicy bibliotekiw ramach programu edukacyjno - wychowawczego "Czytająceszkoły", wysłuchali opowiadania Zofii Staneckiej pt. "Basia i Dziadkowie", które zaprezentowała uczennica kl. V - Nadia Wojciechowska.

 

Czytaj więcej...
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O LEKTURZE „Z LEKTURĄ ZA PAN BRAT”

3 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lekturze „Z lekturą za pan brat”. Celem konkursu było rozbudzenie wśród dzieci zamiłowania do literatury oraz upowszechnianie czystości i kultury języka polskiego. W zmaganiach wzięło udział 52 uczniów z 9 ostrowskich szkół podstawowych. Miłośnicy literatury dla dzieci rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Uczniowie klas pierwszych wykonywali zadania w formie zabawowej i ustnie odpowiadali na losowo wybrane pytania dotyczące lektur, uczniowie klas drugich i trzecich wykonywali zadania testowe. 

  

Czytaj więcej...
„Bajeczka wielkanocna”

23.03.2016 odbyło się spotkanie czytelnicze w  ramach  programu "Czytające Szkoły". Uczniowie klas I-III oraz przedszkolacy wysłuchali  opowiadań z książki Agnieszki Galicy „Bajeczka wielkanocna” czytanych przez ucznia kl.IV  Jakuba Kasprzaka. Przedświąteczna impreza czytelnicza zapoznała  dzieci z wielkanocnymi zwyczajami – kolorowymi  pisankami, zajączkiem, barankiem.

  

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

W naszej szkole 30 maja 2016r.  odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania  w ramach programu Czytające Szkoły. W konkursie wzięli udział   uczniów z klas  I-III. Ocenie podlegało: płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności na bardzo wysokim  poziomie.  Jury konkursu postanowiło przyznać tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA następującym uczniom:  Oliwia Jurczak kl.Ia, Wojciech Ziętek kl.Ib, Aleksandra Muszyńska kl.IIa, Magdalena Rogacka kl.IIb, Aleksandra Lisiak kl.III. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy laureatom!  Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.