9 grudnia 2019

SPOTKANIE PRZY OGNISKU RODZICÓW I UCZNIÓW KLASY III

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2014-06-23 | Views: 628

10 czerwca 2014 roku z inicjatywy pani Anny Banasiak i pani Grażyny Białej odbyło się ostatnie klasowe spotkanie rodziców i uczniów klasy III z wychowawcą – Ewą Portasiak-Włodarczyk. Wszyscy po południu udali się do Kęszyc – dużego ekologicznego gospodarstwa, usytuowanego w lesie niedaleko Biskupic Ołobocznych. Spokojne, zielone, oddalone od zgiełku miejsce zachęcało do zabawy i wypoczynku na łonie natury.

Dzieci z zainteresowaniem  przyglądały się  hodowanym w gospodarstwie zwierzętom: białym królikom i stadu owiec. Rodzice mieli czas na rozmowy i zabawy z dziećmi:   w  „Dwa ognie”, piłkę nożną i inne.  Wszyscy uczestnicy spotkania  udali się również do położonych w pobliżu gospodarstwa ruin grobowca dziedzica   Kęszyc – Konstantego Kosseckiego pochodzących z 1846 roku. Każdej rodzinie pani Anna Banasiak podarowała „Przewodnik wycieczek rowerowych po gminie Sieroszewice”, którego jest współautorką. Rodzice przygotowali także ciasto oraz kiełbaski. Na świeżym powietrzu poczęstunek wszystkim bardzo  smakował. Spotkanie przy ognisku przysporzyło wiele  radości -  rodzicom, dzieciom i wychowawcy!

Print Bookmark and Share