16 grudnia 2019

WYCIECZKA KLASY III - SZLAKIEM PIASTOWSKIM

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2014-06-23 | Views: 673

18 czerwca 2014 roku uczniowie klasy III wraz z przewodnikiem – panią Anną Banasiak, wychowawcą- Ewą Portasiak-Włodarczyk i opiekunem – panią Violettą Stachurską udali się na jednodniową wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Chcieli zobaczyć i poznać miejsca związane z początkiem Państwa Polskiego. Najpierw weszli w Kruszwicy na Mysią Wieżę, którą znali z legendy o królu Popielu i z której rozciągał się piękny widok na okolicę.

W dinoparku Zaurolandia w Rogowie widzieli naturalnej wielkości dinozaury, zamieszkujące kiedyś Ziemię. Wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane skansenem w  Biskupinie. Mogły nie tylko zobaczyć jak mieszkali ludzie przed tysiącami lat, ale dzięki lekcji uczestniczyć w niektórych pracach i odczuć ich  codzienny trud.  Później był rejs po jeziorze Biskupińskim. W Gnieźnie uczniowie podziwiali Katedrę , w której znajduje się srebrna trumna ze szczątkami św. Wojciecha oraz Drzwi Gnieźnieńskie, ukazujące sceny z życia św. Wojciecha. Widzieli ogromnych rozmiarów pomnik  pierwszego króla Polski – Bolesława Chrobrego. Podczas wycieczki  dzieci nie tylko widziały piękne miejsca związane z historią Polski, ale też miały czas na rozmowy i integrację. Zadowolone, radosne i pełne wrażeń wróciły do domów.

Print Bookmark and Share