27 lutego 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2014/2015
 

W dniu 29 maja w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim odbył się konkurs języka angielskiego dla klas III pt.: „The best of all”. Wszyscy uczestnicy musieli się wykazać bardzo dużą wiedzą z zakresu słownictwa i różnych zwrotów językowych. Naszą szkołę reprezentował Jakub Kasprzak, któremu udało się zająć II miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
      


karta rowerowa w klasie 4

27 maja 2015 r. wszyscy uczniowie klasy 4 przystapili do zaliczeń z części praktycznej na Kartę Rowerową. Po zaliczeniu testu komputerowego z przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy czwartoklasiści ćwiczyli przez dwa tygodnie elementy części praktycznej:

- ruszanie i zatrzymanie, jazdę po łuku, jazdę w slalomie, po "ósemce", sygnalizowanie skrętu w lewo, w prawo, skręt w lewo z drogi dwu- i jednokierunkowej. Przy asyście Strażników Miejskich wszyscy uczniowie zaliczyli wszystkie elementy "Karty rowerowej". Po zaliczeniach Strażnicy Miejscy znakowali rowery. Składamy podziękowania Straży Miejskiej za pomoc w działaniach. Koordynatorem wszystkich działań była wychowawczyni klasy 4 - Romana Ziajka - nauczyciel techniki i zajęć komputerowych.

  


28 maja 2015 r. – kolejny raz - w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny na sportowo. Głównym punktem programu był turniej „Dwóch ogni”, rozegrany pomiędzy rodzicami, nauczycielami oraz uczniami. Rada Osiedla ufundowała dla wszystkich uczestników smaczną i zdrową przekąskę – soczyste jabłka. Wszystkim osobom współorganizującym tę imprezę składamy podziękowania.

  Czytaj więcej...


W czwartek 28 maja 2015r. w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego odbył się V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Języku Polskim Twardy orzech do zgryzienia pod hasłem Kieruj językiem jak statkiem, żegluj go słowem. Konkurs ten miał na celu promowanie poprawności językowych wśród młodzieży, rozbudzenie zainteresowania językiem polskim oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji i pracy w grupie.

  Czytaj więcej...


W sesji wiosennej  „CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH” odbyły się trzy spotkania. Uczestniczyło w nich czworo naszych uczniów: Wojciech Szymoniak, Nadia Błaszczyk, Natalia Matuszewska, Julia Prażmo. W klasyfikacji końcowej dwoje z nich: Nadia i Wojtek zajęli wysoką czwartą lokatę. Gratulujemy!

  


Biegi odbyły się w 25 maja 2015r w Raszkowie. Wzięli w nich udział najlepsi biegacze z powiatu ostrowskiego, po  eliminacjach miejskich i gminnych. Z naszej szkoły zakwalifikowało się aż troje uczniów. Nadia Błszczyk przebiegła trudny dystans 1000m. jako siódma, Wojtek Szymoniak był ósmy, a Julia Prażmo- piąta. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.


    


26 maja 205 roku w Antoninie, na terenie Nadleśnictwa odbyło się podsumowanie XII powiatowego konkursu ekologicznego „Region, w którym mieszkasz” pod hasłem „Moje drzewo”, którego organizatorami była SP Nr 5 oraz Nadleśnictwo Antonin. Uczennica klasy V - Julia Jentek, wielka miłośniczka przyrody  przez kilka miesięcy gromadziła informacje na temat wybranego drzewa, prowadziła obserwacje i wykonywała zdjęcia. Jej praca została doceniona przez komisję konkursową i  zajęła  I miejsce.  Po uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień uczestnicy konkursu oraz opiekunowie byli świadkami posadzenia nowego drzewa – dębu bezszypułkowego. Uczestniczyli również w wycieczce po rezerwacie „Wydymacz”.

  


 23 maja w ramach obchodów  IV OSIEDLOWEGO DNIA ZIEMI 2015 zostały przeprowadzone zajęcia z ekosensoryki i plastyki przez nauczycielki naszej szkoły panie Ewę Portasiak – Włodarczyk i Małgorzatę Kraszkiewicz. Podczas zajęć dzieci siały, sadziły i rozpoznawały rośliny oraz bawiły się kreską i plamą barwną.

  Czytaj więcej...


Strona 4 z 20First   Previous   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji