27 lutego 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2014/2015
 

20 maja 2015 roku uczniowie klas V-VI wyjechali do Antonina i Górecznika, aby poza murami szkoły uczestniczyć w zajęciach  z przyrody, historii, języka polskiego, języka angielskiego oraz plastyki . W Antoninie  podziwiali Pałac myśliwski książąt Radziwiłłów, poznali zabytkową architekturę i historię regionu. Spacerowali po  parku  otaczającym pałac, rozpoznawali drzewa, krzewy i kwiaty.  W rezerwacie „Wydymacz” uczniowie przeszli ścieżką   przyrodniczo-dydaktyczną i zapoznali się z fauną i florą regionu.   Czytaj więcej...


20 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,POLUBIĆ MATEMATYKĘ” im. Marzanny Pietrzykowskiej pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 6 im. Macieja Rataja i Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego, a nad organizacją czuwały p. Maria Kubis, p. Wiesława Ziobro i p. Hanna Cekan.
W zmaganiach konkursowych  zmierzyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 13, Szkoły Podstawowej Edukator oraz Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

  Czytaj więcej...


14 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się Międzyszkolny Konkurs Klas Trzecich „Jestem bezpieczny na drodze”. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn z ostrowskich szkół podstawowych. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Zespół naszej szkoły w składzie: Eryk Kędziorski, Wiktor Kryjom i Mikołaj Linczewski  zajęli II miejsce.

  Czytaj więcej...


12 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 9  odbył się już po raz XV konkurs matematyczny dla uczniów klas I – III. Celem konkursu jest wykrywanie i rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań matematycznych, podnoszenie wyników pracy z uczniem zdolnym oraz popularyzowanie matematyki wśród uczniów klas młodszych. Największy sukces osiągnął Patryk Kopeć z klasy II, który zajął III miejsce na poziomie klas drugic   Czytaj więcej...


Dnia 12.05.2015 r. odbyło się kolejne spotkanie mające na celu przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w klasie pierwszej. Tym razem uczestnicy zajęć brali udział w zabawach muzyczno-ruchowych na świeżym powietrzu, które umożliwiły przyszłym pierwszoklasistom integrację w grupie rówieśniczej. Wspólnie spędzony czas oraz wspaniała zabawa ułatwia dzieciom wkroczenie w  nowy etap ich życia. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na udział w następnym spotkaniu, które odbędzie się 9 czerwca 2015 r..

  


9 maja 2015 roku w Parku Miejskim oraz na parkingu przy Urzędzie Miejskim odbywały się liczne konkurencje, w których brali udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Od godziny 14:00 do 20:00, w „Strefie konkurencji rodzinnych”, nauczyciele naszej szkoły wraz z uczniami zapraszali najmłodsze dzieci wraz z ich rodzicami na ciekawe zajęcia. Na małej i dużej scenie uczniowie zaprezentowali układy taneczne i uzdolnienia wokalne.

  Czytaj więcej...


W dniu 8 maja odbyły się miejskie uroczystości z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej na cmentarzu przy ulicy Bema. Naszą szkołę reprezentowali w poczcie sztandarowym: Michał Franc, Paulina Linczewska i Martyna Marcjanik.

  Czytaj więcej...


 6 maja 2015 roku odbyła się wycieczka do Górecznika . Uczniowie klas 0-III pod opieką swoich wychowawców odbyli ciekawą przygodę edukacyjną – przyrodniczą, polonistyczną i społeczną.  Widzieli zwierzęta w mini-zoo, między innymi: strusie, dziki, kozy, kucyki. Wsłuchiwali się w piękny żabi koncert. W Edukacyjnym  Parku Przygód dzieci obserwowały  owady  w powiększeniu i zdobywały informacje na ich temat.

  Czytaj więcej...


Strona 5 z 20First   Previous   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji