7 lipca 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 

W czwartek 14 stycznia 2016 r.  był dla naszych pierwszoklasistów dniem wyjątkowym. Tego dnia zostali uroczyście pasowani na czytelników filii  Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece, zapoznały się z regulaminem oraz zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Następnie przeszły „próbę mądrości”, zawierającą szereg pytań dotyczących m.in. tytułów książek i postaci z bajek. Nowi czytelnicy dowiedzieli się, jak czytać i dbać o książki. Zaprzyjaźnili się z biblioteką i przyrzekli, że będą ją często odwiedzać. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały karty biblioteczne – z własnym imieniem i nazwiskiem oraz pamiątkowe zakładki do książek i wypożyczyły swoją pierwszą książkę.Ponadto, podczas tego szczególnego dnia, najmłodsi czytelnicy bibliotekiw ramach programu edukacyjno - wychowawczego "Czytająceszkoły", wysłuchali opowiadania Zofii Staneckiej pt. "Basia i Dziadkowie", które zaprezentowała uczennica kl. V - Nadia Wojciechowska.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII ZDJĘĆ - ROK 2015_16

 


Przedstawiciele Miejskiej Policji tuż przed feriami odwiedzili naszą szkołę. Spotkanie to miało na celu przygotować uczniów do bezpiecznego wypoczynku podczas ferii. Rozmowa z Panią policjantką przypomniała dzieciom jakich zasad należy przestrzegać podczas zimowych zabaw na śniegu.

    


 W poniedziałkek 11 stycznia b.r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Kolęd "Zaśpiewajmy maleńkiemu". W kategorii kl. I-III naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Banasiak  a kategorii kl. IV-VI - Anna Klah. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Spotkanie było okazją do kultywowania polskiej tradycji śpiewania kolęd, rozwijania talentów muzycznych i wymiany doświadczeń. Zuzanna wyśpiewała III miejsce a Anna - wyróżnienie. Gratulujemy!

    


etap rejonowy

Dnia 8 stycznia b.r. w godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Wojewódzki Konkurs Matematyczny na szczeblu rejonowym. Naszą Szkołę reprezentowała uczennica klasy 6 - Natalia Matuszewska.

Pierwszy etap konkursu odbyl się w naszej szkole. Brali w nim udział:

Natalia Matuszewska, Ksawery Derdas, Konrad Szostak. Do etapu rejonowego zakwalifikowła się Natalia Matuszewska, zdobywając wymaganą ilosć punktów. GRATULUJEMY wymienionym uczniom wiedzy i odwagi.   


Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Czytanie to najpiękniejsza zabawa”. Łącznie wpłynęło ponad trzydzieści prac a komisja konkursowa oceniła je pod kątem m.in. estetyki wykonania, pomysłowości i bezpośredniego nawiązania do tematu konkursu bibliotecznego. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wystawę pokonkursową do szkolnej biblioteki.

    Czytaj więcej...


Dnia 22 grudnia 2015 roku odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu na Najładniejsze Figurki do Szopki Bożonarodzeniowej. W konkursie brali udział uczniowie kl.I- III. Zadaniem dzieci było wykonać samodzielnie figurki Świętej Rodziny. Zwycięskie figurki zostały umieszczone w specjalnie przygotowanej drewnianej szopce, stanowiąc dekorację na korytarzu szkolnym, jak również  podczas Jasełek  na sali gimnastycznej.

  Czytaj więcej...


22 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim Uczniowie klas 0”a” i 0”b” zaprezentowali Jasełka, zabrzmiały kolędy oraz piosenki o tematyce świątecznej. Dzięki temu mieli okazję bliżej poznać tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci przebrane w piękne stroje przygotowane przez rodziców z zaangażowaniem odegrały swoje role. Po występie mali aktorzy zostali nagrodzeni licznymi brawami. Pani Dyrektor podziękowała dzieciom, ich opiekunom oraz przekazała wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

  


22 grudnia uczniowie klasy 2b oraz zespół wokalno - instrumentalny złożony z uczniów klas 3-6 zaprezentował współczesne wersje utworów bożonarodzeniowych w wersji wokalnej i instrumentalnej - flety proste. Kompozycje z Czerwonych Gitar, zespołu De Su, Dzieci z Brodą podsumowały wystepy naszych uczniów, które odbyły się w przeddzień Świąt Narodzenia Pańskiego.

 

    


17 grudnia 2015 roku w Filii nr 6 Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dzieciom z ostrowskich szkół podstawowych uczestniczących w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA ŚWIĄTECZNA”.  Na konkurs wpłynęły 302 bombki wykonane w różnych technikach. Delikatne ozdoby zachwycały oryginalnością i precyzją wykonania. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac znalazły się bombki uczniów z naszej szkoły. Kacper Brzezicha i Marika Malik z klasy Ia otrzymali wyróżnienie za wykonane ozdoby choinkowe. Natomiast z klasy IIb Julia Kaczmarek zajęła I miejsce a Dominika Wrzeszcz II miejsce. Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych uczniów.
  


 Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. STOP agresji i przemocy wśród dzieci, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim został rozstrzygnięty. Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów empatii i szacunku do drugiego człowieka oraz uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zwalczanie przemocy. W konkursie udział wzięli uczniowie z ośmiu ostrowskich szkół podstawowych. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu. Wręczenie nagród laureatom odbyło się 21.12.2015 roku. Cieszymy się, że w kategorii klas I-III praca plastyczna Aleksandry Lisiak z kl.III otrzymała wyróżnienie. Plakat Laury Pałasz uczennicy kl. IV zajął II miejsce w kategorii klas IV-VI.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  


Strona 11 z 19First   Previous   6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji