7 lipca 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 

Zumba kids to połączenie Zumba Fitness (Salsa, Cumbia, Reggaeton, Hip-Hop i innych tańców) i treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maximum zabawy i fitness’u w tym samym czasie. Są to zajęcia bezpieczne i skuteczne. Zajęcia  Zumba kids zaczynają się od rozgrzewki, aby dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm dziecka do dalszych ćwiczeń. Następnie rozpoczyna się nauka elementów tanecznych oraz krótkich choreografii. Dzieci nie lubią monotonii, dlatego też przygotowywane są dla nich specjalne zabawy połączone z muzyką. W trakcie zabawy dzieci przyswajają również wiedzę o pochodzeniu tańców i ciekawostkach z nimi związanych.   Czytaj więcej...


Pierwszoklasiści uczestniczyli w  ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, którego celem była poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W ramach programu dzieci zdobywały niezbędną wiedzę o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Dodatkowo  program został rozbudowany o treści związane z przydatną dla uczniów  tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

  Czytaj więcej...


W ostatnie przedświąteczne dni naszą szkołę opanowało „piernikowe szaleństwo”. Zarówno  najmłodsi, jak i najstarsi uczniowie przystąpili do wykrawania i pieczenia pierników. Dzięki pomocy pani Beaty  Zając i pani Anny Matuszewskiej wypieki udały się. Pierniczki piękne udekorowane będą ozdobą  świątecznego stołu.

      

ZDJĘCIA KLASOWE W GALERII ZDJĘĆ 2015/2016   


14 grudnia uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami – panią Martą Mielczarek i panią Euniką Szaroszek, wybrali się na ostrowski rynek, aby udekorować specjalnie dla nas przygotowaną choinkę bożonarodzeniową. Ozdoby - ekologiczne i nieprzemakalne - powstawały wcześniej w świetlicy szkolnej.

ZDJĘCIA W GALERII ZDJĘĆ 2015/2016   Czytaj więcej...


Dnia 8.12.2015 roku o godzinie 16.00 odbyły się otwarte warsztaty logopedyczne dla rodziców i dzieci z oddziału „0” w naszej szkole. Zajęcia były prowadzone przez panią Joannę Szymańską i Eunikę Szaroszek.
Kolejne warsztaty zaplanowane są na 2.02.2016 roku, na które już dziś serdecznie zapraszamy.


    Czytaj więcej...


11 grudnia w naszej szkole odbył się  „Dzień Książki dla Afryki”. Impreza została zorganizowana w ramach projektu edukacyjno-pomocniczego UNICEF „Mali uczniowie idą do szkoły”. W ramach tej akcji każdy uczeń  mógł stworzyć dowolną książkę- bajkę, opowiadanie, komiks, tomik poezji itp. lub ofiarować książkę z domowej biblioteczki. W Dzień Książki dla Afryki wszystkie wykonane książki zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej i rodzicom.

  Czytaj więcej...


W piątek 11 grudnia zakończyliśmy zbiórkę darów na paczkę. 13 grudnia w niedziele przekazaliśmy wszystkie dary do magazynu mieszczącego się przy ulicy Gimnazjalnej w Ostrowie Wielkopolskim, skąd trafią do rodziny. Z niecierpliwością oczekujemy relacji z tego spotkania.
Wszystkim osobom, które wsparły akcję i pomogły serdecznie DZIĘKUJEMY !!
Wyjątkowe podziękowania składamy na ręce Fabryki mebli DOMAGAŁA za przekazanie nam łóżka.

ZDJĘCIA W GALERII ZDJĘĆ - 2015/2016   


 10 grudnia  w ostrowskiej Synagodze odbyło się podsumowanie III POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ... – Tradycje bożonarodzeniowe”.
Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań tematyką związaną ze Świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie twórczości plastycznej dzieci i aktywności twórczej.

 

    Czytaj więcej...


OGŁOSZENIE WOŚP

informujemy, że istnieje jeszcze
możliwość zostania wolontariuszem podczas
24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wystarczy, że do 9 grudnia do godziny 18:00
chętni przyniosą do Ostrowskiego Centrum Kultury
(ul. Wolności 2) wypełnioną ankietę
wraz z podpisanym zdjęciem i,

w przypadku osób niepełnoletnich, zgodę rodziców.
Wspólnie zagrajmy dla oddziałów pediatrycznych i dla godnej opieki ludzi w podeszłym wieku.

ankieta u pani Romki   


4 grudnia uczniowie klasy Ia wraz z innymi dziećmi z ostrowskich przedszkoli i szkół uczestniczyli w zapaleniu lampek zawieszonych na pięknie ustrojonej choince umieszczonej przed Ratuszem. O godzinie 16:00 nastąpiło rozświetlenie choinki w obecności prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.  Dzieci śpiewały świąteczne piosenki i tańczyły wokół błyszczącej światełkami choinki. Po tym wydarzeniu przedszkolacy i pierwszacy udali  się do Ostrowskiego Centrum Kultury, gdzie obejrzeli przedstawienie pt. „Zimowa opowieść o Królowej Śniegu”. Uczniowie klasy 1 b spektakl muzyczny obejrzeli 8 grudnia.


    


Strona 12 z 19First   Previous   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji