25 maja 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 
etap pierwszy

21 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się pierwszy etap XVIII edycji Ostrowskiego Konkursu Piosenki Religijnej „Cecyliada”. Spośród 25 młodych wokalistów, zespołów szkolnych oraz scholii parafialnych z naszego miasta i okolic do finału zakwalifikowali się nasi ucznowie:
w kategorii soliści:
– Anna Klach (SP 13),
w kategorii zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne:
– zespół wokalno – instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 13,
w kategorii schole parafialne:
– „Promyki” (parafia pw. Świętej Rodziny).

Finał odbędzie się 25 listopada, o godzinie 16.30 w Szkole Podstawowej nr 6 - chętnych zapraszamy na występy i TRZYMAMY KCIUKI   


 Spotkanie czytelnicze uczniów klas IV-VI z młodszymi kolegami w ramach programu „Czytające Szkoły” odbyło się 20 listopada.  Impreza przebiegała pod hasłem „Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy”.  Gościem spotkania była pani pedagog Eunika Szaroszek. Pani pedagog i uczeń klasy czwartej Bartosz Cierniak przeczytali wybrane opowiadania z książki Grzegorza Kasdepke  pt. „Bon czy ton savoir – vivre dla dzieci”. Podsumowaniem spotkania będą wykonane klasowe plakaty nt. Starajmy się być dla siebie mili i życzliwi każdego dnia.

  


W dniu 19.11.2015r. dzieci z oddziałów zerowych wybrały się wraz z wychowawczyniami Panią Violettą Krzak i Martą Kaczmarek na wycieczkę do Koźmina Wielkopolskiego, w którym mieści się Fabryka Bombek. Uczniowie mieli okazję zaobserwować etapy powstawania i ozdabiania bombek oraz przenieść się w baśniowy świat dekoracji.
  Czytaj więcej...


 W dniu 19 listopada uczniowie klas 0-III i IV-VI bawili się na szkolnej zabawie andrzejkowej przygotowanej przez Radę Rodziców. Przy dźwiękach muzyki miło spędzili późnojesienne popołudnie na wspólnych zabawach i wróżbach: wróżba z butów, z serca z imionami, co cię czeka w przyszłości. Poczęstunek ufundowała Rada Rodziców.

  


NOWOŚCI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

W listopadzie księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o ponad 100 nowych, pięknych książek. Nasza biblioteka otrzymała środki finansowe z Ministerstwa Edukacji Narodowej na zakup nowości książkowych przy 20 procentowym wkładzie Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim
w ramach programu rządowego „Książki naszych marzeń”.
    Serdecznie dziękujemy a wszystkich chętnych zachęcamy do wypożyczania:-)


    


13 listopada, w Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim, odbył się turniej matematyczny dla uczniów klas 6 szkoły podstawowej. Tegoroczna edycja nosiła tytuł: „Matematyczny Ostrów”. Formuła konkursu była bardzo przyjazna, każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna uczniów.

  Czytaj więcej...


W dniu 10 listopada pierwszoklasiści brali udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Celem spotkania pt., „Jaki znak Twój?” były symbole narodowe i ich znaczenia dla Polaków. Podczas prezentacji uczniowie poznali historię naszego godła oraz wydarzenia i  miejsca, w których można zobaczyć symbole narodowe. Dzieci mogły również dotknąć i podziwiać eksponaty z umieszczonymi symbolami naszego państwa.    


11 listopada uczniowie naszej szkoły, przedstawiciele pocztu sztandarowego, uczestniczyli w przemarszu al. Powstańców Wielkopolskich i ul. Ledóchowskiego. Jednym z punktów uroczystości było złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą na budynku byłego Konwiktu Arcybiskupiego oraz na budynku Domu Katolickiego.

  Czytaj więcej...


zdjęcia klas w galerii zdjęć 2015_16

  Czytaj więcej...


Dnia 10 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 6 przygotowali program artystyczny przedstawiający historię naszego państwa od czasów rozbiorów Polski, powstań narodowowyzwoleńczych, do zwycięskiego odzyskania niepodległości po 123 latach.

  Czytaj więcej...


Strona 14 z 19First   Previous   9  10  11  12  13  [14]  15  16  17  18  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji