25 maja 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 

6.12.2015 r. w OCK zostały ogłoszone wyniki Konkursu Ekologicznego organizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego - Beaty Klimek. Chętni uczniowie z naszej szkoły wykonywali ciekawe prace plastyczno-techniczne z wykorzystaniem odpadów segregowalnych.

Zerówki - "EKOPOJAZD PRZYSZŁOŚCI"

kl. I - III - "EKOTORBY"

kl. IV - VI - "EKOPLAKIETKI"

Gala uświetniona została pokazem wokalno - tanecznym w wykonaniu uczniów z ostrowskich szkół.   


Dnia 5 listopada 2015 roku uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunem przyrody udali się na zajęcia do gospodarstwa rolnego państwa Wawrzyniaków przy ul. Świetlicowej.
Celem zajęć było nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Uczniowie mieli okazję zobaczyć zwierzęta hodowlane, z wiejskiego podwórka oraz domowe. Lekcja przyrody w terenie  pozwoliła na wnikliwą obserwację, ułatwiła poznanie zwierząt w ich naturalnym środowisku.   


W dniach 3 – 4 listopada uczniowie klas IV – VI brali udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Klasa szósta uczestniczyła w spotkaniu zatytułowanym „Republika Ostrowska i powrót Wielkopolski do Rzeczpospolitej”.  Celem lekcji było przekazanie i utrwalenie wiedzy uczniów na temat wydarzeń związanych odzyskaniem przez Polskę niepodległości i z Republiką Ostrowską, poznanie najważniejszych osób i miejsc związanych z tym wydarzeniem. Podczas prezentacji uczniowie rozpoznali jednego z najbardziej znanych mieszkańców naszego miasta, patrona naszej szkoły - Stefana Rowińskiego.

  Czytaj więcej...


Lekcje nie muszą być nudne, przekonali się o tym uczniowie klasy 5. Na lekcjach języka polskiego odbywali oni wycieczkę po baśniowym świecie Narni. Tworzyli makiety fantastycznej krainy, w ciekawy sposób ukazując świat przedstawiony w lekturze.

  


Z okazji XV Dnia Papieskiego, jak co roku odbył się w naszej szkole apel poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II. W myśl tegorocznego hasła "Jan Paweł II – Patron  Rodziny", uczniowie klasy VI zaprezentowali przedstawienie, którego akcja rozgrywała się podczas lekcji religii, podczas której wspominali Papieża jako wielkiego przyjaciela rodzin.

  Czytaj więcej...


W ramach programu „Czytające Szkoły” cyklicznie organizujemy, co miesięczne imprezy czytelnicze. W październiku z okazji „Urodzin Książkowego Misia” uczeń klasy czwartej Jakub Jaźwiec czytał młodszym kolegom opowiadanie pt. „Najlepsi przyjaciele dzielą się wszystkim, misiu Bysiu!”
  Czytaj więcej...


We wtorek 27 Października odbył się SOS – Sportowy Okrągły Stół. Tym wydarzeniem rozpoczęliśmy w naszej szkole trzecią już edycję programu WF z Klasą, gdzie koordynatorem jest Violeta Stachurska a nauczycielem wspomagającym Marta Mielczarek. Uczestniczyli w niej Dyrektor Szkoły- Jolanta Przybyłek, wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz specjalnie na tę okazję zaproszeni goście, czyli Jakub Brylewski i Miłosz Setecki – wielokrotni medaliści Polski w zapasach oraz Artur Reszelewski- wielokrotny medalista w speedrowerze.

    Czytaj więcej...


Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych to okres zadumy i wspomnień o osobach, które od nas odeszły. Jak co roku uczniowie naszej szkoły pamiętali o patronie Stefanie Rowińskim. We wtorek 27 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Mateusz Bartczak, Karina Galler, Jakub Jaźwiec, Jakub Kasprzak, Bartosz Cierniak, Laura Pałasz, Aleksandra Pluta, Krzysztof Smółka i Michał Szwejkowski odwiedzili grób patrona szkoły na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego.

       
    Czytaj więcej...


W niedzielę, 25 października, 17 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w  53 Biegu Republiki Ostrowskiej. O godzinie 10.00 rozpoczęły się biegi młodzieżowe, w sześciu kategoriach.
Wszyscy ukończyli bieg  otrzymując na mecie pamiątkowy medal. Wielkim sukcesem okazał się bieg trzeci i czwarty, w którym drugie miejsca wywalczyli: Nadia Błaszczyk i Wojtek Szymoniak. GRATULUJEMY!


    


Do tradycji naszej szkoły należy posadzenie drzewek przez nowych uczniów - w ramach ślubowania na ucznia klasy pierwszej. Uczniowie klas drugich obdarowali swoich młodszych kolegów prezentami. Oto zdjęcia z wydarzeń.

  


Strona 15 z 19First   Previous   10  11  12  13  14  [15]  16  17  18  19  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji