25 maja 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 

22 października przedszkolacy oraz uczniowie klas pierwszych i  drugich  uczestniczyli w kinie KOMEDA w multimedialnej lekcji pt. „Sekrety filmu animowanego”. Aktor Jarosław Boberek odkrył przed uczniami niektóre tajemnice realizacji filmów animowanych.

  Czytaj więcej...


Tak, jak co roku, najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bardzo uroczystym święcie – ślubowaniu i pasowaniu na uczniów Szkoły Podstawowej nr 13  im. Stefana Rowińskiego.
   Ważny dla maluchów dzień odbył się 21 października 2015 r. Świadkami tego wydarzenia byli licznie zgromadzeni rodzice i zaproszeni goście. Dyrektor Szkoły  pani Jolanta Przybyłek serdecznie przywitała gości. Wśród nich byli: Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu  w Ostrowie Wielkopolskim pani Marlena Maląg, Radna Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Aleksandra Zuchowska i Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim pani Nella Duret.
       Czytaj więcej...


21 października 2015 r. 11 uczniów ostrowskiej „trzynastki” uczestniczyło w akcji „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste” na dworcu PKP. To jest kolejna ogólnopolska akcja Fundacji WOŚP związana z nauką pierwszej pomocy po Światowym Dniu Pierwszej Pomocy.
Dzieci zachęcały i przekonywały do ćwiczeń resustytacji na fantomie. Zbierane były także podpisy pod petycją o wprowadzenie nauki pierwszej pomocy do szkół – w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
       Czytaj więcej...


Zobaczyć, dotknąć, poczuć oraz przeżyć to sposoby na lepsze zapamiętywanie wiadomości przez uczniów. 19 października 2015 roku uczniowie klas drugich wraz z nauczycielami – Joanną Szymańską i Ewą Portasiak-Włodarczyk udali się do gospodarstwa rolnego państwa Wawrzyniaków.
  Czytaj więcej...


Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć i filmów w zakładce:

  

 15 października 2015 r. w ostrowskim Ratuszu  odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla uczniów klas I pt. „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Organizatorem konkursu był Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu. Patronat nad akcją objęła Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
  Czytaj więcej...


15 października b.r. odbył się  XIII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Zaczarowany świat w utworach Marii Konopnickiej” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1. W konkursie uczestniczyły zespoły uczniów klas I-III ostrowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: kl. Ia – Oliwia Jurczak, Tola Kierzek, Zuzanna Rozpędowska, kl.IIa – Samanta Banach, Aleksandra Muszyńska, Dawid Przybylak, kl. III – Daria Muszyńska, Aleksandra Lisiak i Julia Zielińska. Praca plastyczna zespołu  dziewczynek z kl. Ia : Oliwii Jurczak, Toli Kierzek i Zuzanny Rozpędowskiej zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach.


    


30 uciśnięc i 2 wdechy ratownicze!!!

 

16 października 2015 r. to „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pobiciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przy wsparciu nauczycieli – Ewy Portasiak – Włodarczyk, Romany Ziajki, uczniów Studium Medycznego, uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w samo południe rozpoczęła się półgodzinna resuscytacja.  30 uczniów klas 4 – 6 nieprzerwanie prowadziło akcję ratowniczą na dwóch fantomach.
  Czytaj więcej...


14 października to dzień inny niż pozostałe. Zamiast lekcji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, będąca okazją, aby wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły przekazać słowa uznania i wyrazy szacunku za trud i poświęcenie w codziennej pracy z wychowankami.

  Czytaj więcej...


W tym roku postanowiliśmy przystąpić do III edycji programu WF z klasą i kontynuować naszą przygodę z w/w programem. Wykonaliśmy już pierwsze zadanie tj. założenie bloga, na którego serdecznie zapraszamy do czytania i komentowania naszych działań :) http://blogiceo.nq.pl/trzynastkanasportowo/

Już dzisiaj bardzo serdecznie pragniemy zaprosić całą społeczność szkolną na Szkolny Okrągły Stół, czyli
debatę o aktualnej sytuacji sportowej w naszej szkole już 27 Października o godzinie 10.30. Jak co roku nie zabraknie niespodzianek oraz znanych sportowców z naszego regionu.

    


Strona 16 z 19First   Previous   10  11  12  13  14  15  [16]  17  18  19  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji