29 maja 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 

Co roku w październiku na całym świecie sadzone są drzewa. W Polsce akcję „Święto Drzewa” zapoczątkował w 2003 roku klub Gaja, w ramach której prowadzone są akcje sadzenia drzew oraz realizowany jest program edukacji  ekologicznej. 11 października 2015 roku w Parku 600-lecia odbyło się Miejskie Święto Drzewa zorganizowane przez Urząd Miejski, Nadleśnictwo Antonin oraz Szkołę Podstawową nr 5.

  Czytaj więcej...


wizyta Księdza Biskupa

9 października 2015 roku był wyjątkowym dniem  w historii naszej szkoły. Wówczas w ramach wizytacji parafii Świętej Rodziny, gościliśmy  w naszych progach  Jego Eminencję  ks. biskupa Stanisława Napierałę.  Znamienitego Gościa  przywitaliśmy pieśnią „Bądź pozdrowiony Gościu nasz”, po czym słowa powitania skierowała do ks. biskupa pani dyrektor Jolanta Przybyłek , która w swym przemówieniu podkreśliła istotę wartości chrześcijańskich, na których powinno opierać się wychowanie zarówno w rodzinie jak i w szkole.

  Czytaj więcej...


We wtorek, 6 października uczniowie klasy V wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych. Imprezę zorganizował Ostrowski Szkolny Związek Sportowy w ramach popularyzowania lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów.
Dziewczęta:
I miejsce – Nadia Błaszczyk – w biegu na 500 m
II miejsce  - Natalia Janus – w skoku w dal
III miejsce – Nadia Błaszczyk- w biegu na 50 m
Chłopcy
I miejsce – Wojtek Szymoniak – w skoku w dal
II miejsce  - Wojtek Szymoniak – w biegu na 250 m
II miejsce – Szymon Bartczak- w rzucie piłeczką palantową

  Czytaj więcej...5 października grupa z oddziału 0, wraz z Violetą Krzak i Martą Mielczarek, wybrała się na XVI Olimpiadę Sportowo - Zdrowotną organizowaną przez Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża w Klubie Sportowym Stal przy ulicy Kusocińskiego. Jej głównym celem było zapoznanie najmłodszych z podstawowymi zasadami higieny oraz promocji zdrowia.

  Czytaj więcej...


W czwartek,  1 października odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu Ostrowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody miały miejsce w kompleksie sportowo- rekreacyjnym Piaski – Szczygliczka. Wystartowało w nich  14 drużyn. Nasza szkoła zajęła wysokie V miejsce.

  


Z okazji Dnia Chłopaka odbyło się w naszej szkole nietypowe spotkanie. Dziewczyny z klasy VI w ramach programu „Czytające szkoły” zachęcały chłopaków do sięgnięcia po książkę. Wyróżnieni chłopcy to:
kl. 0a – Patryk Sulkowski
kl. 0b – Kacper Bartczak
kl. Ia – Dawid Magdziarek
kl. Ib – Marcel Maroszek
kl. IIa – Dawid Przybylak
kl. IIb – Wiktor Szymoniak
kl. III – Jakub Kraszkiewicz

kl. IV - Mikołaj Linczewski

kl. V - Wiktor Maroszek
kl. VI - Mateusz Stefanowski
 
    Czytaj więcej...


30 września b.r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym fluoryzowaniu zębów. Fluoryzacja służy zapobieganiu próchnicy zębów przez systematyczne stosowanie związków fluoru. W naszej szkole dzieci objęte są programem fluoryzacji.  Co kilka tygodni, na spotkaniach z panią pielęgniarką, uczniowie z zapałem będą szczotkować zęby jednorazowymi szczoteczkami. Po zabiegach nie mogą jeść i pić przez pół  godziny. Nagrodą  będzie piękny uśmiech.

  


Szkoła to nie tylko nauka, ale i zabawa - wiedzą o tym dobrze uczniowie ostrowskiej trzynastki. W każdą środę na przerwie międzylekcyjnej od 10:30 do10:45 uczniowie i nauczyciele zamieniają się w tancerzy. Na parkiecie króluje Zumba, którą prowadzi Marta Mielczarek, licencjonowany instruktor.

  Czytaj więcej...


W jesienny słoneczny dzień, dzieci z klas drugich wraz z wychowawczyniami i opiekunami brali udział w lekcji w terenie. Uczniowie poszukiwali skarbów jesieni nad zalewem Piaski – Szczygliczka. Następnie czekała na nich nagroda , którą wygrali jako pierwszaki w konkursie ekologicznym „Dzień Ziemi” – atrakcja linowa w Parku Przygód. Wszyscy drugoklasiści odważnie pokonywali trudności w parku linowym. Podczas sportowych  zmagań towarzyszyło im wiele emocji i wrażeń.


    


Strona 17 z 19First   Previous   10  11  12  13  14  15  16  [17]  18  19  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji