22 października 2019
Aktualności 2015/2016

WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW „DOLINĄ BARYCZY”

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2016-06-16 | Views: 625

17 czerwca 2016 roku uczniowie klas Ia i Ib uczestniczyli w jednodniowej wycieczce po terenie Parku Krajobrazowego „DOLINA BARYCZY”. Celem wycieczki było poznanie regionu, w którym mieszkam oraz dostrzeganie piękna środowiska naturalnego. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od wizyty w „SZKLANYM ŚWIECIE” w Krośnicach. Tutaj poznaliśmy etapy powstawania szklanej bombki. W specjalnie przygotowanej sali, zauroczeni pięknymi szklanymi ozdobami sami udekorowaliśmy swoje wymarzone szklane cudeńka. Następnie w CENTRUM EDUKACYJNO-ARTYSTYCZNYM wzięliśmy udział w zajęciach warsztatowych „Sekretne życie pszczół”.

Ciekawostki o pszczołach, pracy pszczelarza, wnętrzu ula przedstawiła nam w formie zabawy miła pszczółka Kamila. Pracując w zespołach wykonaliśmy świece z pszczelego wosku. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć otrzymał drobny podarunek –właśnie taką świeczkę. Kolejnym etapem naszej wycieczki był przejazd kolejką wąskotorową. Kolejka kursuje na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Krośnicach. Na trasie kolejki obserwowaliśmy i podziwialiśmy piękno otaczającej nas przyrody. Przejazd prawdziwym „pociągiem” był dużym przeżyciem dla dzieci, ponieważ niektóre po raz pierwszy jechały tym środkiem transportu. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do MC Donalds.  Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Nad sprawnym przebiegiem naszej wycieczki czuwał pilot i przewodnik turystyczny – pan Jarosław Maj, któremu serdecznie dziękujemy.

Print Bookmark and Share