22 października 2019
Aktualności 2015/2016

Przygotowujemy paczkę potrzebującej rodzinie

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2015-11-24 | Views: 338

Pani Joanna (37 l.) mieszka wspólnie ze swoimi dziećmi: Jolantą (19 l.), Szymonem (17 l.), Donatą (16l.), Kingą (3 l.) oraz wnuczką Katarzyną (2 mies.), którą obdarzyła ją najstarsza córka. Razem z rodziną mieszkają także rodzice pani Joanny: pani Zofia (60 i.) i pan Franciszek (64 l.). Wszyscy wspólnie prowadzą gospodarstwo domowe. Życie rodziny, pod względem finansowym wyglądało lepiej,kiedy mieszkał z nimi mąż pani Joanny, który pracował i dobrze zarabiał. Rozwód i wyprowadzenie się z domu męża spowodowało znaczne pogorszenie się sytuacji materialnej. Pani Joanna przeżyła też załamanie nerwowe z powodu rozpadu rodziny, najbardziej ubolewając nad faktem, że dzieci straciły szansę na wychowywanie się w pełnej rodzinie, przy kochającym ojcu i troskliwej mamie. Dzięki wsparciu rodziców i dorastających dzieci, pani Joanna potrafiła przezwyciężyć kryzys i pogodzić z rzeczywistością, której nie mogła zmienić. Sił dodawała jej miłość do dzieci i wewnętrzne przekonanie, że musi sobie poradzić. Jednakże bez pomocy finansowej ze strony rodziców, pani Joanna nie poradziłaby sobie z samodzielnym utrzymaniem domu. Rodzina utrzymuje się z pensji pani Zofii, świadczenia przedemerytalnego pana Franciszka, alimentów oraz zasiłków rodzinnych. W trakcie załatwiania są sprawy związane z uzyskaniem alimentów dla malutkiej Kasi od jej ojca, który uznał córkę, ale nie daje pieniędzy na jej utrzymanie. Ich łączny dochód to 3777 zł. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania wynoszących 954 zł, pozostaje im na miesiąc około 353 zł w przeliczeniu na jednego członka. Pięknem tej rodziny jest zgodne współistnienie w jednym domu czterech pokoleń. Rodzina za najwyższe wartości uważa wzajemną miłość i szacunek oraz pomaganie sobie w trudnych momentach życiowych. W rodzinie tej pielęgnuje się tradycje chrześcijańskie – domownicy żyją wartościami zgodnymi z tą religią. Rodzina dzielnie zmaga się z codziennością. Niewątpliwym zasobem rodziny jest wsparcie, jakiego sobie wzajemnie udzielają. Z czasem jedna z kobiet, pani Joanna lub jej córka Jolanta, będzie mogła pójść do pracy, gdyż druga może w tym czasie sprawować opiekę nad najmłodszymi członkami rodziny (Kingą i Kasią). Rodzina wśród najważniejszych potrzeb jednogłośnie stwierdziła, że najbardziej potrzebuje żywności i środków czystości, jako artykułów codziennego użytku. Przydałby się też rozkładany fotel jednoosobowy, jako miejsce do spania dla Kingi, która nie ma swojego łóżka i śpi na materacu.

Print Bookmark and Share