19 października 2019
Aktualności 2015/2016

Zerówka poczuła rytm zumby

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2015-12-19 | Views: 329

Zumba kids to połączenie Zumba Fitness (Salsa, Cumbia, Reggaeton, Hip-Hop i innych tańców) i treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maximum zabawy i fitness’u w tym samym czasie. Są to zajęcia bezpieczne i skuteczne. Zajęcia  Zumba kids zaczynają się od rozgrzewki, aby dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm dziecka do dalszych ćwiczeń. Następnie rozpoczyna się nauka elementów tanecznych oraz krótkich choreografii. Dzieci nie lubią monotonii, dlatego też przygotowywane są dla nich specjalne zabawy połączone z muzyką. W trakcie zabawy dzieci przyswajają również wiedzę o pochodzeniu tańców i ciekawostkach z nimi związanych.

W ten sposób próbujemy zachęcić dzieci do prowadzenia zdrowego stylu życia, a także uświadomienia potrzeby naturalnego ruchu poprzez ćwiczenia taneczne z towarzyszeniem porywającej muzyki.
W każdy poniedziałek od 11.00 nasi najmłodsi zerówkowicze uczestniczą w zajęciach Zumby KIDS prowadzonych przez Martę Mielczarek. Celem zajęć jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz takie promowanie aktywności ruchowej, by stały się dla dziecka czymś naturalnym, a nie tylko zajęciami na które chodzi się raz w tygodniu.Zajęcia uwzględniają również takie aspekty jak poprawa koordynacji, równowagi, pamięci i kreatywności, a poprzez propagowanie zdrowego trybu życia pomaga dzieciom rozwinąć takie zdolności jak: umiejętność pracy zespołowej, pewność siebie, duma, odpowiedzialność, szacunek czy zdolności przywódcze. Na zajęciach dzieciaki stają się bardziej śmielsze i zyskują większą wiarę w siebie i swoje możliwości.

Print Bookmark and Share