15 listopada 2019
Aktualności 2015/2016

Zajęcia profilaktyczne z terapeutą

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2016-03-14 | Views: 403

Dnia 11.03.2016 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla klas pierwszych i dla klasy szóstej. Naszym gościem była terapeutka z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień Pani Karina Dusza.
 Dla młodszych klas zajęcia dotyczyły profilaktyki  uzależnienia od alkoholu. Dzieci przeniosły się do krainy Bajkolandii, w której poznały króla, niestety pijącego zbyt wiele alkoholu. W klasie szóstej profilaktyka dotyczyła uzależnienia  od narkotyków i dopalaczy. Uczniowie określili jakie są przyczyny sięgania po substancje psychoaktywne.

Uczniowie klas pierwszych starali się określić jakie były tego przyczyny, jak król się zachowywał, co się zmieniło  i jak mógł się wyleczyć. Dzieci dyskutowały również na temat co należy robić, aby być zdrowym.
 Szóstoklasiści po obejrzeniu bajki przedstawiającej proces uzależniania się od narkotyków dzieci dyskutowały na temat w jaki sposób można odmówić, gdy ktoś nam proponuje używki, jak zmienia się zachowanie oraz wygląd osoby stosującej narkotyki i dopalacze. Zostały przedstawione sposoby pomocy osobie uzależnionej, a także wspomniano o miejscach i osobach, do których można się zwrócić w sytuacjach kryzysu.

Print Bookmark and Share