21 listopada 2019
Aktualności 2015/2016

II edycja projektu "Odblaskowa trzynastka"

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2016-03-20 | Views: 406

Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim trzeci rok realizuje projekt „Bądźmy bezpieczni. Odblaskowa trzynastka”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność kontrolowania i realizację ustawowego obowiązku noszenia odblasków przez dzieci do lat 15 oraz promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Uczniowie podczas pogadanki i prezentacji multimedialnej uświadomili sobie, że noszenie odblaskowych elementów przez pieszych i rowerzystów sprawia, że są oni zdecydowanie lepiej widoczni na drodze dla kierowców samochodów.

Podczas podsumowania projektu uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaprezentowali się podczas pokazu mody odblaskowej. Szkoła Podstawowa nr 13 nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. W ramach projektu dzieci z oddziałów zerowych oraz uczniowie klas 1 -3, podczas wyjść poza teren szkoły, korzystają z opasek do założenia na rękę i odblasków miękkich zawieszonych na smyczach. Uczniowie klas 4 – 6 z odblaskowych opasek. Akcję przeprowadziła pani Eunika Szaroszek i Romana Ziajka.

Print Bookmark and Share