21 listopada 2019
Aktualności 2018/2019

TORUŃ – ŚLADAMI MIKOŁAJA KOPERNIKA I PIERNIKÓW

W piątek, 14 czerwca 2019 roku uczniowie klas II a, II b oraz III wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce szkolnej, podczas której pilotem i przewodnikiem był pan Jarosław Maj. Celem wyprawy był Toruń, ale przejazdem widzieliśmy miasta: Kalisz, Konin, Inowrocław, Strzelno.
W Toruniu zwiedziliśmy: Zamek Krzyżacki, Bazylikę katedralną św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Dom Mikołaja Kopernika. Spacerowaliśmy po Rynku Starego Miasta, , wzdłuż murów obronnych. W Domu Mieszczańskim odbyły się pokazy rycerskie i bardzo ciekawa lekcja historii, w której niektórzy z nas mieli okazję uczestniczyć wcielając się w rolę rycerza, mieszczki, chłopa... Podczas Warsztatów Piernikarskich prowadzonych przez aktorów językiem średniowiecznego Torunia, odkryliśmy tajniki rzemiosła piernikarskiego i własnoręcznie wykonaliśmy pierniki. Podziwialiśmy Wisłę, która w tym mieście jest potężną rzeką.
W Toruniu przeżyliśmy ciekawe lekcje historii i zobaczyliśmy miasto. Bogatsi w nową wiedzę, przeżycia i doświadczenia - zadowoleni wróciliśmy do domów.

galeria zdjęć - www.facebook.com/sp13ostrow/photos/pcb.2454241047953791/2454239047953991/

14 czerwca uczniowie klasy 7: Mateusz Bartczak, Joachim Dusza, Oliwia Idziorek, Karina Galler, Sara Leśnierowska, Aleksandra Pluta, Michał Szwejkowski i Mikołaj Szczepaniak wzięli udział w grze miejskiej „Odkrywamy tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego – śladem ostrowskich jabłuszek”. Gra została zorganizowana z okazji 15 – lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 30 rocznicy pierwszych wolnych wyborów. Organizatorami byli SP 5, Urząd Miasta oraz Komenda Hufca ZHP w Ostrowie Wielkopolskim.
Mimo upalnej pogody uczniowie dobrze bawili się wykonując różnorodne zadania, do których wskazówki znajdowali w pobliżu jabłuszek umieszczonych w różnych miejscach miasta. Po wykonaniu wszystkich zadań okazało się, że nasi uczniowie zrobili je najdokładniej i zdobyli największą liczbę punktów, co dało im pierwsze miejsce.
Gratulujemy!

galeria zdjęć - www.facebook.com/sp13ostrow/photos/pcb.2450692811641948/2454626797915216/

11 czerwca klasę III odwiedzili rodzice Kamila Słupianka, którzy przeprowadzili kilka ciekawych doświadczeń oraz opowiedzieli o swojej pracy. Dzieci bardzo chętnie sluchały rożnych ciekawostek na temat wody oraz miały okazję zobaczyć jak wygląda komputer od wewnatrz. Dowiedziały się na czym polega praca informatyka. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w życie szkoły i przeprowadzenie ciekawej lekcji.

galeria zdjęć - www.facebook.com/sp13ostrow/photos/pcb.2453702694674293/2453701551341074/

Dnia 10 czerwca klasa III wyjechała do Stadniny Koni w miejscowosci Huta k.Odolanowa na spotkanie integracyjne. Uczniowie wraz z rodzicami i paniami mieli okazję zwiedzić stadnine koni, mogli przejechać się bryczką, brali udzial w zabawach ze wspaniałą panią animator a także spędzili czas w miłym towarzystwie przy grilu. Pogoda dopisała i wszyscy pełni pozytywnej energii i wrażeń wrócili do domów.

galeria zdjęć - www.facebook.com/sp13ostrow/photos/pcb.2452515521459677/2452512524793310/

W klasie 1 A odbyły się zajęcia warsztatowe programu edukacji nikotynowej, lekcja o zdrowym odżywianiu oraz zajęcia integracyjne zespół klasowy. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach oraz aktywnie wypełniali karty pracy. Tematyka zajęć:
- warsztatów z programu nie pal przy mnie proszę
- co to jest zdrowie? jak zdrowo się odżywiać i żyć? Zasady zdrowego jedzenia i tryby życia
zajęcia integracyjne
- zabawy na dywanie:
Moje miejsce jest wolne...zapraszam...
Zabawy muzyczne w ruchu
Poznajemy siebie. Niedopowiedziane zdania.

galeria zdjęc - www.facebook.com/sp13ostrow/photos/pcb.2441237832587446/2441237069254189/

Relacja filmowa

www.youtube.com/embed/qQK7PBdJywo

7 czerwca 2019 r. klasa I B wraz z wychowawcą i panią pedagog wyruszyła  na wycieczkę klasową. Naszym celem była wizyta w Telewizji Proart oraz w Mediatece. Na wycieczce mogliśmy zwiedzić studio telewizyjne, podejrzeć „od kuchni” jak się przeprowadza wywiady oraz tworzy programy telewizyjne, w Mediatece natomiast uczestniczyliśmy w zajęciach z kodowania, wydawaliśmy polecenia 3 robotom, które na nasze kliknięcie nawet  tańczyły oraz mogliśmy obejrzeć przyrodnicze filmy na ogromnym telewizorze, który wisiał na suficie. Wycieczka okazała się strzałem w przysłowiową „10”. Pełni wrażeń wróciliśmy do naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Telewizji Proart za „gościnę” w Państwa progach oraz naszej opiekunce p. pedagog, która zechciała nam towarzyszyć w niecodziennych zajęciach.

Relacja filmowa - www.youtube.com/watch

Projekt Edusense #UczymyDzieciProgramować w miesiącu maju przeprowadzili uczniowie klasy 1 A - Dzielmy się radością programowania

- linki do działań

5 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Międzyszkolny Konkurs Kulinarny "Jem smacznie, zdrowo, kolorowo". Naszą szkołę reprezentowała Justyna Kołodziejczyk i Maja Tadel z 1 a oraz Gabriela Gaber z 1 b.
Uczestnicy mieli za zadanie przygotować zdrową i ciekawie zaprezentowaną kanapkę oraz stworka z owoców i warzyw. Podczas obrad komisji konkursowej obejrzeliśmy ciekawe i pomysłowe przedstawienie uczniów SP 7. Nasze uczennice zajęły II miejsce. GRATULUJEMY TALENTU

Strona 1 z 23First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni