15 lipca 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2018/2019
 

19 lutego naszą szkołę odwiedził student z Maroko. Taha opowiedział o kulturze, zwyczajach i tradycyjnych potrawach swojego kraju. W prezentacji multimedialnej zaprezentował piękne i ciekawe miejsca, które warto odwiedzić będąc w Maroko. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały studenta i na koniec zadawały różne pytania. Celem takich spotkań jest zaszczepienie w dzieciach chęci poznawania świata, różnorodności kultur oraz tolerancji i szacunku wobec drugiego człowieka .
    


Tym razem do Filii Nr 7 Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży wybrała się klasa 5 a i 5 b. Spotkanie zorganizowano z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada każdego roku 21 lutego.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją Biblioteki i jej zbiorów. W kolejnym etapie uczniowie obejrzeli spot kampanii społeczno-edukacyjnej "Ojczysty - dodaj do ulubionych" przygotowany przez Narodowe Centrum Kultury.
Ponadto, młodzież miała okazję zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami tj. łamańce językowe, kalambury z wykorzystaniem cytatów, tworzenie wyrazów z wybranego słowa, odgadywanie znaczenia związków frazeologicznych oraz staropolskich wyrazów.
Na zakończenie spotkania przygotowano niespodziankę jaką była zabawa z wykorzystaniem podłogi interaktywnej.
    


„Wystarczy pozwolić ponieść się fantazji tkwiącej w naszej duszy
i rozpalić wyobraźnię.” (Rainer Maria Rilke)

Dnia 18 lutego w bibliotece szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych:
„Moja ulubiona postać z bajki”, w kategorii kl. 1-3
„Plakat reklamujący wydarzenie biblioteczne”, w kategorii kl. 4-7
Wśród wielu dostarczonych prac w kategorii 1-3 Komisja Konkursowa wyłoniła 3 zwycięzców oraz 3 wyróżnionych:

  Czytaj więcej...


17 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem już po raz kolejny wzięli udział w X Rajdzie „Uroki Zimy”, którego głównym organizatorem był Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim. Wybraliśmy trasę pieszą „PTTK-kowską”, która wiodła ulicami naszego miasta: Starotargową, Wolności, Krotoszyńską, Bema, Batorego.  Podczas wędrówki poznaliśmy historię i współczesność naszego miasta. Na mecie rajdu, czyli w siedzibie Powiatowej Straży Pożarnej mieliśmy okazję poznać specyfikę pracy Policji i Straży Pożarnej oraz zobaczyć pojazdy, jakimi dysponują te służby.  
    Uczestnictwo w rajdzie pozwoliło nam poznać ciekawe fakty dotyczące naszego miasta, pracę policjantów i strażaków oraz aktywnie wypocząć w niedzielne przedpołudnie.

    


Z okazji walentynek Samorząd Uczniowski zorganizował kilka atrakcji. W romantyczny nastrój wprowadziła nas już od kilku dni klasa V, która wraz z wychowawczynią ozdobiła szkołę walentynkowymi amorkami i serduszkami. Uczennice klasy VII tradycyjnie otwarły „pocztę walentynkową” i dostarczyły szczęśliwym wybrańcom kartki, które wysłali im ich wielbiciele z różnych klas. Z kolei dziewczyny z klasy VI obdarowały wszystkich uczniów i nauczycieli przygotowanymi wcześniej mini walentynkami.
Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku!
  


W lutym 2019 roku Agata Gawrońska - uczennica III klasy - została laureatką III Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów klas skrzypiec Szkół Muzycznych I stopnia "Młodzi artyści na Zamku w Suchej Beskidzkiej"
Gratulujemy!!! Jesteśmy dumni ze wspaniałych osiągnięć Agatki

  


Dziś, z okazji zbliżającego się Święta Zakochanych, rozmawialiśmy o Miłości.
Na wstępie Naszego spotkania dzieci z kółka czytelniczego „Wspólnie czytamy świat odkrywamy” rozwiązywały rebusy i inne zadań przygotowane przez panią bibliotekarkę.

  Czytaj więcej...


13 lutego uczniowie klasy 1 A, 3 i 4 B ostrowskiej trzynastki gościli w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Partyzanckiej. Dzieci podczas koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Walentynek zaprezentowały taniec ludowy, piosenki zimowe i patriotyczne.Grupa uczennic z klasy 3 i 4 B, uczęszczających na zajęcia umuzykalniające wykonała kolędy i popularne utwory na fletach prostych. Na zakończenie wykonano Sto lat. Dla mieszkanców Domu były to dźwięki ich młodości, razem wspólnie z dziećmi wyśpiewane. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

  


13 lutego 2019 roku chętni uczniowie klas II – VII wyjechali na lodowisko miejskie, aby w terenie zrealizować zajęcia z wychowania fizycznego.  Uczniowie uczyli się jazdy na łyżwach lub doskonalili indywidualne umiejętności już nabyte.   Hartowali swój organizm, przestrzegali zasad bezpiecznego zachowania na lodowisku i przekonali się, że łyżwiarstwo jest bardzo dobrą formą aktywnego spędzania wolnego czasu zimą. Wszystkim uczniom taka forma zimowej aktywności ruchowej bardzo się podobała.
  


Uczniów klasy 2 a odwiedził pan Tomasz, który pracuje na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. W ciekawy sposób opowiedział czym się zajmuje oraz jakie są wyzwania związane z tak odpowiedzialną pracą polegającą na wydobyciu ropy i gazu na środku morza. Uczniowie na podstawie filmów i zdjęć mogli wyobrazić sobie, jak wygląda zwykły dzień w takim miejscu. Była to niezwykle interesująca lekcja.
  


Strona 10 z 23First   Previous   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji