16 stycznia 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2018/2019
 

Ratownik medyczny to osoba, ktora w większości przypadków pojawia się na miejscu wypadku jako pierwsza, musi być odporna na stres, komunikatywna.  Ratownik medyczny musi posiadać  szeroki zakres wiedzy medycznej. Tych cennych informacji dziś dzieci dowiedziały się od gościa,  który odwiedził klasę III. Dzieci z ogromną uwagą wysłuchały wykładu.  Na koniec zadawały liczne pytania i w formie podziękowania wreczyły album z wykonanymi przez siebie rysunkami związanymi ze służbą ratunkową.

     


8 lutego na sali gimnastycznej odbyła się dyskoteka karnawałowa dla wszystkich chętnych uczniów z klas 4 – 7. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17:00 i trwała do 19:00. Starsi uczniowie chętnie zajmowali miejsce na parkiecie i tańczyli w rytm ulubionej muzyki. Nie zabrakło również karnawałowych przebrań. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie imprezy i przygotowanie smakołyków dla uczniów.   


W związku z obchodzeniem w tym tygodniu Dnia Bezpiecznego Internetu dla klas 4-7 odbyło się spotkanie, na które zaproszona została Pani Karolina Cicharska ze Straży Miejskiej. Przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat "Cyberprzemocy". Dzieci mogły posłuchać ciekawych i wziętych z życia przykładów wielu sytuacji, w których ludzie byli świadkami lub ofiarami przemocy w Internecie. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali oraz aktywnie odpowiadali w zadawanych pytaniach.

 
 
    


Dnia 8 lutego przypadają urodziny Bohdana Butenko polskiego rysownika, ilustratora i grafika, autora komiksów oraz książek, scenarzysty, projektanta lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych.
Właśnie z tej okazji kl. 4 a wybrała się wraz z opiekunami na spotkanie poświęcone Mistrzowi Polskiej Ilustracji.
Uczniowie mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć Filię Biblioteki Publicznej Nr 7 dla Dzieci i Młodzieży oraz dowiedzieć się jak wygląda praca ilustratora książek i poznać dorobek artystyczny twórcy taki postaci jak Gapiszon, Gucio czy Cezar.
Dodatkową atrakcją były zadnia wyznaczone przez panią bibliotekarkę oraz zabawa z wykorzystaniem podłogi interaktywnej.


    


Gry i zabawy na śniegu uczniów klasy 6. Podczas ciężkich lekcji nie brakuje chwili czasu na mały relaks i rozluźnienie. Uczniowie świetnie się bawili szczególnie podczas rzucania ścieżkami.

  


6 lutego uczniowie klas IV – VII udali się do OCK na spektakl „Magiczne Drzewo. Czerwone Krzesło”.
Co by się stało, gdybyśmy byli w stanie spełniać wszystkie swoje życzenia?! Rodzeństwo - Tosia, Kuki i Filip przekonują się o tym na własnej skórze! Trójka naszych bohaterów po znalezieniu zaczarowanego czerwonego krzesła, wyrusza w podróż, której nigdy nie zapomną… Spektakl odbiegał nieco od treści książki Andrzeja Maleszki. Poruszał jednak bardzo ważne kwestie, takie jak: odpowiedzialność za swoje czyny, brak bliskości w rodzinie, problem braku czasu dla swoich dzieci… W niezwykłą opowieść pełną przygód, humoru i czarujących piosenek zabrali nas aktorzy Teatru Współczesnego  w Krakowie.


    


 Ruch na świeżym powietrzu, nawet w porze zimowej to jeden z warunków zdrowego stylu życia. Przekonali się o tym uczniowie klasy II b, którzy wraz z wychowawcą zrealizowali zajęcia w lesie. W terenie podziwiali piękno krajobrazu zimowego, obserwowali kaczki w zbiorniku retencyjnym, tropy zwierząt na śniegu, chodzili po śladach, rzucali śnieżkami do celu, pokonywali naturalne przeszkody, biegali.
Zajęcia w lesie w pięknej zimowej scenerii przysporzyły uczniom nie tylko wiedzy, ale też niezapomnianych przeżyć.


    


klasy I - III

5 lutego obchodziliśmy europejski DBI pod hasłem "Działajmy razem".
Nasi uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w warsztatach - oglądali filmy z serii "Owce w sieci" - z portalu "Sieciaki.pl". Odpowiadały na pytania dotyczące zagrożeń na portalach internetowych. Każda klasa otrzymała materiały i naklejki zamówione przez szkołę - z fundacji "SafeInternet".

    Czytaj więcej...


W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi dzisiejsze spotkanie, w ramach kółka czytelniczego, było poświęcone zasadom bezpieczeństwa podczas ferii. Dzieci dowiedziały się jakie zachowania są negatywne, jak należy bezpiecznie się bawi i co trzeba robić w przypadku zagrożenia.
Ponadto, zajęcia urozmaicono historią o zorzy polarnej z książki Anny Onichimowskiej i Toma Paxala „Dzieci zorzy polarnej” oraz zabawą ruchową do piosenki „Zima lubi dzieci”.
Dzieci aktywnie włączały się do rozmowy i zabawy.
Celem zajęć było również zachęcenie dzieci do spędzenia wolnego czasu z książką. 

  


Uczniowie klasy 1 a na lekcji wychowania fizycznego skorzystali z pięknej aury zimowej - w czasie zabaw na świeżym powietrzu utrwaliliśmy wiedzę przyrodniczą n.t. stanów skupienia wody i rodzajów opadów atmosferycznych, przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu.

  


Strona 11 z 23First   Previous   6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji