16 stycznia 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2018/2019
 

Dnia 20 grudnia szkolną bibliotekę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Jasia i Małgosi.
Pszczółki (grupa trzylatków) i Misie (grupa pięciolatków i sześciolatków) z zaciekawieniem rozglądały się po bibliotece, obejrzały choinki i jeże wykonane przez uczniów Naszej Szkoły ze starych, niepotrzebnych książek, gazetkę świąteczną o Laponii oraz posłuchały wierszy z książki „Bajki od Św. Mikołaja”.
Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, jak należy traktować książki oraz  opowiadały o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.

  


19 i 20 grudnia gościli w naszej szkole przedstawiciele Straży Miejskiej, którzy w klasach I – III odbyli warsztaty na temat bezpiecznego poruszania się na drodze. Uczniowie podczas pogadanki wsłuchiwali się w odgłosy nadjeżdżających pojazdów, rozpoznawali je, przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas przechodzenia przez ulicę, a następnie w formie warsztatowej ćwiczyli poruszanie się po drodze i chodniku.

fotorelacja   


Uczniowie klasy VII uczestniczyli w lekcji plastyki, której tematem była FOTOGRAFIA. Oprócz wiadomości programowych uczniowie dodatkowo mieli okazję obejrzeć stare aparaty fotograficzne, poznać ich budowę, sposób działania,  a nawet próbować robić nimi zdjęcia.  Całość tematyki lekcji dopełniła wystawa starych fotografii, którą uczniowie oglądali z wielkim zaciekawieniem.

fotorelacja   


    Dnia 19 grudnia 2018 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod nazwą „Śladami środków unijnych w Ostrowie Wielkopolskim – stworzenie trasy rowerowej” , którego organizatorem był Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, Koordynatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim. Uczeń naszej szkoły-Bartosz Cierniak zajął w  ww. konkursie  II miejsce. Serdecznie gratulujemy!!! Po ogłoszeniu wyników konkursu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach na temat druku 3D.

  Czytaj więcej...


19 grudnia 2018 roku w Bibliotece Głównej w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na ozdobę choinkową. Wśród wielu uczestników, którzy stworzyli piękne, nietuzinkowe ozdoby choinkowe laureatem konkursu (w kategorii klas 1-4) został uczeń Naszej Szkoły Filip Wrzeszcz z kl. 2b, zdobywając I miejsce.
W szczególności gratulujemy Filipowi wygranej a wszystkim uczestnikom super pomysłów!


    


W poniedziałek, 17 grudnia odbył się szkolny turniej mini siatkówki. Do turnieju zgłosiło się sześć trzyosobowych drużyn z klas V, VI i VII. Zwycięzcami okazali się chłopcy z klasy VI: Michał Derwich, Wojtek Maroszek i Patryk Kopeć. II miejsce zajęła reprezentacja klasy VII, w składzie: Mikołaj Linczewski, Eryk Kędziorski, Kuba Kasprzak, III miejsce wywalczyli chłopcy z klasy V: Wiktor Szymoniak, Łukasz Wawrzyniak i Kuba Reterski. Gratulujemy.

  


Spektakl Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie

W spektaklu „Zorro” przenosimy się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczeni przez okrutnego Gubernatora mieszkańcy czekają na swojego bohatera, który odmieni ich los.

Wraz z Don Diego di Ahuilera zwanym El Zorro przeżyjemy najgorętszą przygodę sezonu! Towarzyszyć jej będzie walka sprytem i szpadą o dobro, wśród tętentu kopyt i zalotnych szeptów kobiet, by ocalić Nuevo Leon. Pełnowymiarowa obsada, popisy fechtunku, kostiumy i scenografia inspirowane meksykańską sztuką ludową składają się na doskonały spektakl będący najbardziej wyczekiwaną premierą teatru familijnego. W spektaklu oprócz znakomitych popisów fechtunku, porywającej meksykańskiej muzyki, pojawią się również plastyczne cytaty z malarstwa wybitnego meksykańskiego artysty, partnera równie słynnej Fridy Khalo, Diego Rivery.   


W piątek 14 grudnia uczniowie klasy 7 na lekcjach muzyki rozpoczęli naukę gry na instrumencie. Zrozumienie muzyki przez jej granie jest pełniejsze i wymaga więcej włożonego wysiłku, niźli bierne jej odbieranie.

  


14 grudnia w klasie I B odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, na których dzięki uprzejmości rodziców naszej klasy dzieci mogły poczuć klimat zbliżających się świąt. Dzieci własnoręcznie dekorowały pierniki i lepiły wraz z rodzicami papierowy łańcuch, który został później powieszony na choince znajdującej się w holu szkoły. Po pracach plastycznych nastąpił też czas wspólnego odśpiewania kolędy.

  


Dziś, t.j. 14 grudnia odbył się finał powiatowy turnieju wiedzy o bezpieczeństwie „Najlepszy z najlepszych”.  Organizatorem turnieju była Komeda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V b Julia Kaczmarek, która zdobywając II miejsce, wykazała się ogromna wiedzą o funkcjonowaniu Policji i  ogólnie pojętym bezpieczeństwie. Gratulujemy!
  


Strona 13 z 23First   Previous   8  9  10  11  12  [13]  14  15  16  17  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji