11 lipca 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2018/2019
 

W dniach 16 – 17 maja klasy czwarte wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Kudowy Zdrój.
I dzień wycieczki rozpoczęliśmy od Złotego Stoku, w którym zwiedzaliśmy Kopalnię Złota. Uczniowie zwiedzanie rozpoczęli od spływu w zalanej wodą części Sztolni Gertruda również zapoznali się z Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Na koniec wyjazd na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem. Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej.

  Czytaj więcej...


Marzec, kwiecień i maj to miesiące bardzo pracowite dla szkolnego Klubu Czytelniczego, więc czas na relaks! 
Postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać się do Mediateki. Otwarcie Mediateki w Ostrowie Wielkopolskim zostało ogłoszone wydarzeniem kulturalnym 2018 roku naszego miasta, więc jako osoby bardzo kulturalne, działające w Klubie Czytelniczym „Zaczytani” oraz Klubie  Miłośników Kultury odwiedziliśmy nowo powstałą placówkę.
Mediateka jest rozszerzeniem oferty biblioteki publicznej oraz miejscem różnych działań tj. warsztaty, lekcje biblioteczne i zajęcia. Nowoczesna biblioteka przyciąga miłośników gier, komiksów, muzyki i robotyki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć studio nagrań oraz salę kinową, skorzystać  z gier multimedialnych, posterować robotami i zapoznać się z ofertą gier planszowych.

    


W ramach realizacji Programu PoczytajMy Ola i Zosia z 5a postanowiły spotkać się z dziećmi ze szkoły specjalnej. Na spotkanie zabrały ze sobą historię Kubusia Puchatka. Dziewczyny przygotowały również prezentację multimedialną aby sprawdzić jakie bajkowe misie i nie tylko bajkowe znają uczniowie. Zachęcając uczniów do rozmowy nt. książki dziewczyny zadawały pytania oraz rozładowały energię uczestników zabawą ruchową.
Ponadto, miałyśmy okazję zwiedzić obiekt szkoły i przekonać się, jak różna i trudna jest praca nauczyciela.

  Czytaj więcej...


 To już ostatnie spotkania czytelnicze, przed nami przygotowania do Ulicznej Akcji Społecznej.  
Tym razem uczniowie z Klubu Czytelniczego spotkali się z przedszkolakami, aby zachęcić najmłodszych do czytania książek. Przekonać ich, że książka jest ważną rzeczą w życiu każdego człowieka.

  Czytaj więcej...


W maju w Forum Synagoga został rozstrzygnięty konkurs: „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem konkursu było  upowszechnienie wśród uczniów klas pierwszych szkół podstawowych znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz zasad korzystania z infrastruktury komunikacyjnej.
Cieszymy się tym bardziej, gdyż jednym z nagrodzonych, a tym samym laureatem konkursu został uczeń klasy I B – Ksawery Niklas.
Serdecznie gratulujemy uczniowi naszej szkoły i jego rodzicom.
  


Z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja poczet sztandarowy wziął udział w uroczystościach miejskich. Uczniowie Oliwia Idziorek, Sara Leśnierowska i Jakub Kasprzak uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji ojczyzny  i miasta w Konkatedrze, a następnie przeszli ze sztandarem szkoły pod pomnik ks. kard. M. Ledóchowskiego, gdzie złożone zostały wieńce i kwiaty. Uroczystości zakończyło odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100 lat powstania Oddziału Związku Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej Polskiej oraz złożenie pod nią kwiatów.

  


Początek wiosny to czas, kiedy w lesie zakwitają  pierwsze kwiaty. Uczniowie klas II a i II b udali się do pobliskiego lasu i sami postanowili sprawdzić, jak wygląda runo leśne wczesną wiosną. Okazało się, że o tej porze roku, gdy na drzewach nie ma jeszcze liści w najniższej warstwie lasu dzieje się sporo: kwitną fiołki, zawilce i podbiały. W mrowiskach pracują mrówki, a wokoło latają motyle, biedronki, bąki.
    Podczas wyjścia do lasu uczniowie mieli też okazję na ruch na świeżym powietrzu, w tym: biegi, wspinanie się, bieg przez przeszkody, rzuty do celu.

  


Regulamin uzyskania karty rowerowej do pobrania

http://www.sp13.osw.pl/Dokumenty/Artyku%C5%82yDokumenty/tabid/238/Default.aspx

lub

sp13.osw.pl - dokumenty - artykuły   


#TydzieńZTechnologią

dzień 1
-mój smartfon, nowe aplikacje - relacja filmowa z zadania


dzień 2 - od kodowania do programowania - relacja filmowa z zadania


dzień 3 - uwaga, akcja, cięcie - tworzymy naszą pierwszą reklamę - relacja filmowa z zadania

  


  


Strona 4 z 23First   Previous   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji