31 lipca 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2018/2019
 

Dnia 28 marca 2019 w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy - „Księga Ksiąg”. Uczestnicy konkursu - uczniowie klas IV, musieli wykazać się wiedzą na temat Pisma Świętego. Tematyka konkursu obejmowała ogólną wiedzę na temat Biblii, etapów powstawania Starego i Nowego Testamentu, przekładów Pisma Świętego, oraz znajomość  fragmentów Księgi Rodzaju. Naszą szkołę  w tym konkursie  reprezentowały uczennice: Oliwia Jurczak oraz Tola Kierzek. Obydwie uczennice wykazały się dużą wiedzą i dobrym przygotowaniem do konkursu. Oliwia Jurczak zdobyła I miejsce, Tola Kierzek III miejsce.  Po uroczystym rozdaniu nagród, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przeprowadzili z Oliwią  krótki wywiad, zadając jej kilka pytań na temat konkursu.
Gratulujemy naszym uczennicom wielkiego sukcesu oraz dużej  wiedzy. 


    


eliminacje miejskie

28 marca w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się eliminacje miejskie OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 lat i 13-15 lat.
W Do pierwszej grupy zakwalifikowali się uczniowie z klas piątych: Julia Kaczmarek, Wiktoria Kupis, Kuba Reterski I Łukasz Wawrzyniak. W grupie starszej naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Lisiak, Anna Gąsiorowska i Krzysztof Włodarczyk.

W klasyfikacji końcowej na podium stanęła drużyna klas piątych, która wywalczyła III miejsce.

  Czytaj więcej...


Relacja filmowa z zajęc adaptacyjnych dla przyszłych pierwszoklasistów - 1 luty 2019 r.

youtu.be/X-VPcBJNSqQ   


W piątek 29 marca uczniowie klasy 1 A wyjechali na wycieczkę do gospodarstwa ogrodniczego - najnowocześniejszego w Europie - Ogrodnictwo Ociąż - Zakrzewki - Zbigniew Nowacki.
Poznaliśmy proces hodowli róż - oglądaliśmy w szklarniach sadzonki, rabaty z różnymi odmianami - jedna szklarnia mieściła 83 tysiące róż a druga 85 tysięcy. Temperatura była wysoka, więc poczuliśmy powiew lata.

relacja filmowa   Czytaj więcej...


28 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu ostrowskiego szkół podstawowych i gimnazjalnych w biegach przełajowych. Biegi odbyły się w 6 kategoriach wiekowych osobno dziewczęta i chłopcy. Młodzież musiała pokonać niełatwą trasę 1000m. Naszą szkołę reprezentował Marcel Maroszek z klasy 4b, który w swojej kategorii wiekowej ( chłopcy klas 4 i 5) zajął V miejsce. GRATULUJEMY!
  


Parafia Św. Rodziny Ostrów Wielkopolski,
Siostra Augustyna, Justyna, Daniel i Andrzej z Broniszewic

    


Wielka mapa Polski to akcja skierowana do nauczycieli i uczniów klas 1-3. Akcja ma na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami. Każda szkoła, która zapisze się do akcji, otrzyma Wielką mapę Polski. Kartki otrzymaliśmy z wydziału promocji Urzędu Miejskiego.
Klasa I A, klasa 2 B przystąpiły w drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019 do akcji "Wielka mapa Polski", którą prowadzi WSIP. Akcja ma na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami. Jest to projekt społecznościowy, którego celem jest nawiązanie współpracy ze szkołami pochodzącymi z różnych regionów Polski.

    Czytaj więcej...


Tegoroczny rajd rowerowy „Marzanna 2019”, zorganizowany przez Ostrowski oddział PTTK, odbył się w sobotę 23 marca. Przywitaliśmy wiosnę aktywnie. Wspaniała, słoneczna pogoda towarzyszyła nam przez cały dzień. Na trasie rajdu z Ostrowa Wielkopolskiego do Przygodziczek mieliśmy okazję podziwiać budzącą się do życia przyrodę. Na mecie mogliśmy obejrzeć przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przygodziczkach występy wokalno- taneczne. Niektórzy z nas wzięli udział w zabawach sprawnościowych, a inni w konkursach krajoznawczo- przyrodniczych. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

  


21 marca, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny był dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. Postanowiliśmy przywitać wiosnę radośnie - tańcem, wierszem i piosenką. W naszej szkole nie brakuje utalentowanych uczniów.   Czytaj więcej...


Dnia 21 marca 2019 roku uczennice klasy IV Szkoły Podstawowej nr 13 im. S. Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo- Ekologicznym zorganizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim.

Oliwia Jurczak i Tola Kierzek otrzymały wyróżnienie!!
Gratulacje.

  Czytaj więcej...


Strona 6 z 23First   Previous   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji