15 lipca 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2018/2019
 

21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie naszej szkoły ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy w ramach innowacji pedagogicznej "Z bezpieczeństwem za pan brat" -  w klasach I - III.

  


21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie naszej szkoły ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy w ramach innowacji pedagogicznej "Z bezpieczeństwem za pan brat" - relacja z akcji w klasach IV - VII - dziękujemy panu Strzelczakowi za pzreprowadzenie szkolenia.
  


W środę 20 marca 2019r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegach przełajowych zorganizowanych przez Ostrowski Związek Sportowy w ramach XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawodnicy mieli do pokonania dystans około 1000 m. wokół małego jeziora na Piaskach –Szczygliczce.

  Czytaj więcej...


Laureaci Szkolnego Konkursu Matematycznego klas I - III
klasa 1:
I m-sce - Franciszek Leśnierowski 1A
II m-sce - Michał Brodala 1A, Igor Frankiewicz 1B
III m-sce - Filip Nowakowski 1 B
klasa 2:
I m-sce - Lena Kraszkiewicz 2B, Aleksandra Kuświk 2B, Katarzyna Grzela 2B
II m-sce - Maciej Kubis
III m-sce - Wiktor Błoch 2A, Dawid Kuźnar 2B, Lena Szczepaniak 2B
klasa 3:
I m-sce - Adam Pieprzka
II m-sce - Dominika Dymała
III m-sce - Kamil Słupianek
Gratulujemy!!!!
Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Konkurs zorganizowały: Ewa Portasiak-Włodarczyk i Romana Ziajka.
    


20 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek odbył się XXIII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny klas II i III. Naszą szkołę reprezentiwali: Adam Kasprzak, Aleksandra Kuświk, Agata Gawrońska oraz Adam Pieprzka. Celem konkursu było rozbudzenie w uczniach zainteresowania środowiskiem naturalnym i uświadamianie potrzeby jego ochrony.

  Czytaj więcej...


Czy nauka w szkole może być przyjemnością? W takiej niezwykłej szkole, jak Akademia Ambrożego Kleksa - oczywiście! Kolorowy i roztańczony musical był niezapomnianą podróżą do świata wyobraźni...
19 marca b.r. uczniowie klas I - IV uczestniczyli w spektaklu teatralnym "Akademia Pana Kleksa" Teatru Maska w Rzeszowie - projektu Internetowego Teatru Telewizji.
    


18 marca uczniowie brali udział w I Szkolnym Konkursie Matematycznym dla klas 1 - 3
"Z matematyką za pan brat". W każdej szkole są uczniowie, którzy uwielbiają matematykę.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności i uważnego analizowania treści zadań, wielostronna aktywizacja i rozwijanie logicznego myślenia.
32 uczestników rozwiązywało testy z zakresu wiadomości i umiejętności z nowej podstawy programowej dla szkół podstawowych dla pierwszego etapu kształcenia.
    Czytaj więcej...


Dnia 15 marca uczniowie klas IV – VII wzięli udział w spotkaniu z policjantem wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Tematyka zajęć dotyczyła agresywnego zachowania w szkole.  Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również jak mają się bronić przed takim zachowaniem wobec siebie i innych oraz jakie czyny są przestępstwem i jakie można ponieść kary.

  


14 marca klasa 6 i 7 miała okazję poznać p. Krzysztofa Maciejewskiego, założyciela Ostrowskiego Klubu Kolekcjonera „Ocalić od zapomnienia”.
Nasz gość, który sam jest kolekcjonerem, w swoich zbiorach zgromadził ok. 430 wydań książki „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupery’ego, w 230 różnych językach i dialektach z całego świata. Zabrał nas w pasjonującą podróż, opowiadając ciekawostki związane z książką oraz jej autorem. Na tej niezwykłej lekcji mogliśmy także zobaczyć różne wydania książki m.in. w języku hebrajskim, chińskim, egipskim, czeskim,  a także w gwarze wielkopolskiej, mazurskiej czy śląskiej.
Dla zainteresowanych polecam stronę p. Krzysztofa Maciejewskiego

malyksiaze.net/pl/

  


Dnia 14 marca odbyła się kolejna edycja konkursu informatycznego „CYBORG” pod hasłem „Świat komputerów z fizyką w tle”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy siódmej: Bartosz Cierniak, Jakub Jaźwiec, Jakub Kasprzak, Joachim Dusza oraz Michał Szwejkowski. Uczniowie rozwiązywali test z ogólnej wiedzy informatycznej a następnie wykonanie zadań z wykorzystaniem pakietu Microsoft Office.

  


Strona 7 z 23First   Previous   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji