31 lipca 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2018/2019
 

5 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych  odbył się II etap XXI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjalnych. Uczniowie pisali dyktando sprawdzające praktyczne zastosowanie norm ortograficznych i interpunkcyjnych. Naszą szkołę reprezentowali: Laura Pałasz i Jakub Jaźwiec.
  


pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

28 lutego, już po raz siedemnasty, w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się Międzyszkolny Konkurs „Z lekturą za pan brat” dla uczniów klas I – III.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie z jedenastu ostrowskich szkół podstawowych: SP1, SP2, SP4, SP5, SP6, SP7, SP9, SP13, SP14, Spółdzielni Oświatowej „EDUKATOR” oraz Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej – łącznie 50 uczniów. Celem konkursu jest przede wszystkim rozbudzanie wśród dzieci pasji czytelniczych, ale też propagowanie aktywności i kultury czytelniczej, poszerzanie zasobu słownictwa oraz kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

    Czytaj więcej...


Czy zgadzacie się ze słowami Wisławy Szymborskiej? Jeśli tak to zapraszam na krótkie podsumowanie z wyjazdu na Targi Książki do Poznania.
Wyprawa Oliwii i Marty z 4a na Targi Książki odbyła się 1 marca. Wycieczka była nagrodą za udział w konkursie bibliotecznym. Czy było warto? Zapewne, ale o wrażenia zapytajcie koleżanek.
Dziewczynki po raz pierwszy miały możliwość zobaczenia jak wielkim wydarzeniem są Targi. W programie znalazły się nie tylko oferty wydawnicze ale także spotkania autorskie, warsztaty, wystawy, prezentacje nowości,  konkursy, panele i spotkania w gronie specjalistów. Niestety ze względu na ograniczony czas nie mogłyśmy skorzystać z wszystkich propozycji.

  Czytaj więcej...


W piątek 01.03.2019 w klasach 1a, 1b oraz 3 i we wtorek 5.03.2019 r. w klasach 2a i 2b odbyły się zajęcia z Panią Pedagog Justyną Hordyjewicz z Ośrodka Profilaktyki i Teriapii Uzależnień nt. fonoholizmu - uzależnienia od telefonu - "Pożyteczny...?, niebezpieczny...?". Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadankach a także w wypełnianiu kart pracy.

  


W ramach projektu "Spotkania z ludźmi z pasją" dziś gościem w naszej szkole był Pan Tomasz Wnuk instruktor Zumba Fitness. Pan Tomek opowiedział jak rozpoczęła się przygoda z pasją Zumba oraz jaką trzeba przejść drogę, aby zostać instruktorem. Następnie odbyła się praktyczna część spotkania, na którą czekali uczniowie a zatem Pan Tomek poprowadził kilka układów tanecznych w rytmach muzyki latynoamerykańskiej. Uczniowie bardzo byli zaangażowani, świetnie się bawili i z radością wzięli udział w spotkaniu. Na końcu uczniowie wręczyli podziękowanie oraz upominek w formie zdrowych owoców.


    


"Kolorowi ludzie"

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

25 lutego uczniowie klas I - III oglądali internetowe widowisko teatralne. Spektakl w przystępny dla młodego widza sposób stawia pytania o stworzenie, a przede wszystkim o człowieka. Każdy z nas jest inny. Inaczej mówi i wygląda. Gdzie indziej mieszka. Ta różnorodność to wyjątkowe piękno naszego świata, a spektakl pokazuje, jak czerpać radość z tych różnic.
W tej szafie mieści się archiwum świata. Dwaj pilnujący jej strażnicy dbają o to, by panował w szafie porządek. Wyciągnąć mogą z niej morza, lądy i... pierwszego człowieka. Czy na początku wszyscy ludzie byli jednakowi? Może wszyscy byli czarni albo czerwoni? A może w ogóle nie mieli koloru? Aktorzy w piasku i w magicznej szafie szukają śladów stworzenia. Wraz z widzami przy pomocy niezwykłej palety kolorują ludzi i uczą się nazywać świat. Szuflady rozbrzmiewają muzyką z różnych stron świata.
 

  


Dnia 22 lutego 2019 r. uczniowie klasy I - III uczestniczyli w Ostrowskim Domu Kultury w spektaklu "Pocahontas". Przedstawienie zostało przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Była to bajkowa adaptacja historii o słynnej indiańskiej księżniczce. Ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja, rozbudowana dekoracja oraz znakomicie dobrane zabawne dialogi, sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce. Przedstawienie dostarczyło wszystkim dzieciom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy.   


Dnia 21 lutego klasa 4b uczestniczyła w lekcji bibliotecznej o Bohdanie Butenko polskim rysowniku, ilustratorze i grafiku, autorze komiksów oraz książek, scenarzyście, projektancie lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych. Uczniowie mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć Filię Biblioteki Publicznej
Nr 7 dla Dzieci i Młodzieży oraz dowiedzieć się jak wygląda praca ilustratora książek i poznać dorobek artystyczny mistrza Polskiej Ilustracji, który w lutym obchodzi swoje urodziny.
Spotkanie umiliły zabawy związane z postaciami z książki o Gapiszonie oraz gry z wykorzystaniem podłogi interaktywnej.


    


21 lutego w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się II etap VI Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego pod hasłem „Twórczość Aleksandra Fredry”. W międzyszkolnych zmaganiach brali udział uczniowie z ostrowskich szkół podstawowych. W pierwszej – pisemnej części musieli oni wykazać się wiedzą z zakresu nauki o języku, teorii literatury, a przede wszystkim znajomością twórczości polskiego bajkopisarza. Do etapu ustnego zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali 85% poprawnych odpowiedzi. Naszą szkołę reprezentował Jakub Kasprzak z klasy 7, który odpowiadał na dwa wylosowane przez siebie pytania nawiązujące do treści lektur konkursowych oraz życia i twórczości Aleksandra Fredry. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 13 marca w I LO.

  


20 - 27 lutego uczniowie klasy 1 - 3 na zaproszenie rodzica - policjant ucznia 1 A - zwiedzali Powiatową Komendę Policji w Ostrowie Wielkopolskim. "Zaglądali" do sali konferencyjnej, do biur poszczególnych sekcji, do oficera dyżurnego oraz do salki edukacyjnej. Dowiedzieli się jakie sekcje policji służą obywatelom, rozmawiali o bezpieczenstwie na drodze. Nadkomisarz Krzysztof Kula poinformował nas o dezaktualizacji numeru alarmowego 997. Od listopada 2018 r. dzwonimy na 112. Wycieczki zrealizowane zostaly w ramach innowacji pedagogicznej " Z bezpieczeństwem za pan brat".   


Strona 9 z 23First   Previous   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji