12 listopada 2019
Aktualności 2018/2019

„TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA” W SP 13

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2019-05-21 | Views: 71

20 maja w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego odbył się IX  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Języku Polskim pod hasłem „Twardy orzech do zgryzienia” pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Konkurs ten miał na celu promowanie poprawności językowych wśród młodzieży, rozbudzenie zainteresowania językiem polskim oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji i pracy w grupie. Organizatorką i pomysłodawcą konkursu jest pani Katarzyna Dudkiewicz.

We współzawodnictwie wzięło udział siedem ostrowskich szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP 6, SP 7, SP 9, SP 11 i SP 13. Pierwsze miejsce zajęły – Klara Czerewkiewicz, Maria Wróbel i Daria Piszczałkowska. Uczniowie przygotowywani przez p. mgr Katarzynę Kaźmierowską ze Szkoły Podstawowej nr 11. Drugie miejsce zajęły uczennice p. mgr Grażynę Krolek ze Szkoły Podstawowej nr 7 – Wiktoria Klupieć, Natalia Pokrywa i Faustyna Blandzi. Na trzecim miejscu uplasowała się grupa ze Szkoły Podstawowej nr 9 – Wiktoria Czerniak, Marcelina Grzęda i Julia Maleszka. Uczennice przygotowywani przez     p. mgr Izabelę Trelkę ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Print Bookmark and Share