13 listopada 2019
Aktualności 2018/2019

XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „ POLUBIĆ MATEMATYKĘ”

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2019-05-26 | Views: 80

24 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się  XI Międzyszkolny Konkurs  Matematyczny ,,POLUBIĆ MATEMATYKĘ” im. Marzanny Pietrzykowskiej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W zmaganiach konkursowych  zmierzyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4,  Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr  9, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Szkoły Podstawowej Edukator. Konkurs był już II ETAPEM i składał się z dwóch części: indywidualnej i grupowej. Pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Patryk Kopeć, drugie miejsce uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 5 - Wojciech Czechmanowski, natomiast trzecie miejsce zajęli dwaj uczniowie: Krzysztof Piec ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Feliks Mielcarek ze Szkoły Podstawowej nr 9.
Po części grupowej najlepszą drużyną, która uzyskała tytuł „MATEMATYKÓW ROKU 2019” zostali uczniowie naszej szkoły w składzie: Aleksandra Lisiak, Julia Zielińska, Patryk Kopeć.

GRATULUJEMY!!!

Celem Konkursu Matematycznego ,,POLUBIĆ MATEMATYKĘ” jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów klas VI szkół podstawowych, popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, wspieranie zachowań twórczych, samodzielnego myślenia, wytrwałości w dążeniu do odkrywania nietypowych rozwiązań zadań - zagadek matematycznych oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji i pracy w grupie.  Po części indywidualnej Komisja Konkursowa wyłoniła i nagrodziła 4 uczniów.

Zespół naszej szkoły reprezentowali uczniowie klasy VI  w składzie:  Aleksandra Lisiak, Julia Zielińska, Patryk Kopeć, którzy wygrali  I ETAP tego Konkursu 5 kwietnia 2017r.

Print Bookmark and Share