22 października 2020
Aktualności 2019/2020

„W książkach kryje się tajemnic 100” to hasło przewodnie spotkań autorskich uczniów klas I – III z panią Małgorzatą Swędrowską.
Pomimo, że spotkania odbywały się online były prowadzone w sposób interaktywny. Nasz gość dostarczył dzieciom ciekawych wiadomości, pokazał różnorodne książki, rozbudził ich wyobraźnię oraz włączył do zabawy i wykonywania prostych ćwiczeń.

Jakiego koloru jest jesień? Czy widać ją na polu i w lesie? Ma smak owoców i warzyw? Na te i inne pytania szukała odpowiedzi klasa 2a podczas tygodniowego bloku tematycznego SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO. Uczniowie wraz z wychowawcą Beatą Mamot  udali się na wycieczkę do  lasu,  zrobili warzywno-owocowe Stworki-Potworki, które wzięły udział w klasowym teatrzyku. Było mnóstwo nauki i dobrej zabawy.

2 października Szkoła Podstawowa nr 13 obchodziła Światowy Dzień Uśmiechu.
Z tej okazji Pedagog szkolny przygotował dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników słodką niespodziankę - wesołe lizaczki 😁
Oczywiście lizaczki były zamówione dużo wcześniej aby odczekały w kwarantannie, dodatkowo każdy osobno pakowany. Karteczki były doczepione oraz rozdawane w rękawiczkach. Zasady ochronne zostały zachowane ☺

Klasa 2b jesienną porą wyczarowała cudowne dynie z chrupek kukurydzianych. Ta niepozorna przekąska stała się dla nas głównym narzędziem do pracy.

Z okazji swojego święta chłopcy z klasy 5a wyruszyli w poszukiwaniu… swoich klasowych koleżanek. Nie była to łatwa wyprawa, gdyż po drodze musieli wykonać przygotowane przez dziewczęta wyzwania.
    Zadanie nie należało do najłatwiejszych! Jednak piątoklasiści nie poddali się i, zgodnie z instrukcją, wymyślili układ taneczny, zaopiekowali się „jajkiem”, odczytali łamańce językowe, a nawet z entuzjazmem wykrzykiwali, że kochają Świnkę Pepę ;-) Wysiłek się opłacił, gdyż chłopcy odnaleźli dziewczynki.
    Za prawidłowo wykonane zadania zostali uhonorowani przez swe koleżanki medalami w kształcie krawatów. Dziewczęta zadbały nawet o ich dobre samopoczucie, ofiarując pastylki na wyciszenie.
    Zaskoczone miny chłopców sugerowały, że nie spodziewali się takich niespodzianek. Dziewczynki wysoko postawiły poprzeczkę chłopcom. Już nie możemy się doczekać, co przygotują z okazji Dnia Kobiet.

Dzień Chłopca w klasach II-III 😃😃😃

CZYTAMY Z KLASĄ - II EDYCJA

☁️ ☁️ Zaczynamy ☁️ ☁️  KLASA 3 A
CZYTAMY Z KLASĄ
- klasa 3 A
KAPELUSZ PANI WRONY
- witamy Chmurkę Tosię

Ogólnopolski Dzień Czytania
w klasie 3 A
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT
 - CZYTAMY Z KLASĄ II edycja
- „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

Klasa 2a rozpoczęła kolejną przygodę cztelniczą biorąc udział w II edycji projektu LEKTURKI SPOD CHMURKI.
Czytanie to wspaniała przygoda, która nic nie kosztuje a ma duży wpływ na rozwój dzieci.

Klasa 3 A
- lekturniki gotowe