19 września 2017

przebieg akcji - godz. 12.00 - 12.30

BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI

Aktualności 2017/2018

Po udanej kampanii wyborczej nową Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Sara Leśnierowska z klasy VI. Wspierać ją będzie zastępca Bartosz Cierniak oraz skarbnik Jakub Kasprzak.
Do Samorządu zapisało się wielu chętnych uczniów z klas IV-VI, którzy pragną wzbogacić szkolną rutynę o ciekawe akcje i pomysły.

Już po raz kolejny nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły założyli rękawice, zabrali worki i wyruszyli w teren, aby posprzątać pobliski las oraz niektóre ulice naszego osiedla.  Swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, jak ważna jest wspólna troska o najbliższe środowisko. Hasło tegorocznej Akcji „Nie ma śmieci – są surowce” zachęca do segregowania i powtórnego ich wykorzystania.

15 września 2017r. odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary napaści sowieckiej na Polskę. Przy pomniku na rondzie Sybiraków modlono się za poległych zesłańców wszystkich pomordowanych na Wschodzie. Delegacje władz, służb mundurowych organizacji społecznych złożyły wiązanki kwiatów. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie Mateusz Bartczak, Oliwia Idziorek i Sara Leśnierowska.
Druga część obchodów odbyła się w sali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny upamiętniający ofiary Golgoty Wschodu.

15. 09.2017 roku – SPRZĄTANIE ŚWIATA

KLASA I A- UL. SPORTOWA
KLASA I B – ULICA HEBANOWA
KLASA II – ULICA MAHONIOWA
KLASA III A – ULICA PRZY LESIE
KLASA III B – ULICA ŚWIETLICOWA
KLASY IV-VI – POBLISKI LAS, ŚCIEŻKA REKREACYJNO-SPACEROWA

RĘKAWICE JEDNORAZOWE ORAZ WORKI NA ŚMIECI UCZNIOWIE OTRZYMUJĄ W SZKOLE.

10 września 2017 r odbył się 56 rajd  „JESIEŃ CHOPINOWSKA” do Antonina. Wędrując szlakiem wyznaczonym przez przewodnika PTTK, podziwialiśmy  bogactwo roślin i zwierząt rezerwatu Wydymacz. Na mecie zjedliśmy pyszną grochówkę,  zwiedziliśmy pałac myśliwski, w którym dwukrotnie gościł Fryderyk Chopin.

4 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrektorem szkoły, gronem pedagogicznym oraz rodzicami powitali nowy rok szkolny. Część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy IV b pozwoliła wszystkim zebranym nie tylko na wspomnienie radosnego i beztroskiego czasu wakacji, ale także na optymizm i zapał do nauki w nowym roku szkolnym.  Wszystkim uczniom życzymy samych pozytywnych ocen, radosnych spotkań i zabaw  z rówieśnikami; nauczycielom satysfakcji z nauczania, a rodzicom zadowolenia z rozwoju swoich pociech!

1 września 2017r. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Bema odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające 78 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Naszą szkołę reprezentowali w poczcie sztandarowym uczniowie klasy VI Jakub Kasprzak, Oliwia Idziorek i Sara Leśnierowska. Pamięć walczących i poległych  w trakcie tego tragicznego konfliktu zbrojnego uczczono uroczystą mszą świętą oraz złożeniem kwiatów w miejscach pamięci.

pawo 2

trzecia edycja