27 września 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 

Szkolne zestawy podręczników na rok szkolny 2021/2022


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM


Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB
NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13  IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM


Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym 2020/2021

ostrowska trzynastka na facebook

gazetka szkolna -  www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie- trzynastki
Kwestionariusz na szczepienie osoby niepełnoletniej - kliknij

Drodzy Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego,

zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety w badaniu dotyczącym preferencji i opinii mieszkańców na temat  Ostrowa Wielkopolskiego . Wyniki badania będą pomocne w opracowaniu Strategii Rozwoju do roku 2030, która na kolejne lata wyznaczy priorytety i kierunki rozwojowe, poprzez wspólnie zdefiniowane i obrane najważniejszych cele, do których będziemy chcieli dążyć realizując nową politykę długoterminowego rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego.

Badanie jest realizowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim przy wsparciu zewnętrznego i niezależnego eksperta, firmy Lider Projekt Sp. z o.o.
Ankietę można wypełnić poprzez widoczny QR code oraz osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim - biuro nr 313
Pragniemy zapewnić, że Państwa uczestnictwo w badaniu jest anonimowe.
Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie.
Zespół ds. opracowania projektu strategii.Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBzeWK5Bwt09DzPIEnH-8OMe3KkrPuaChKR3bzc4BE81qYXA/viewform?usp=sf_link
Piotr Młynarz
Wydział Rozwoju Miasta - Referat Obsługi Inwestorów
Telefon: +48 62 58 22 31

Aktualności 2020/2021
 

Uczniowie klasy 2a dowiedzieli się, że przestrzegając kilku prostych zasad mogą mieć piękny i zdrowy uśmiech. Bardzo ważną zasadą jest właściwe i systematyczne szczotkowanie zębów. Dużą atrakcją okazała się pomoc dydaktyczna w postaci szczoteczki oraz ogromnej szczęki. Dzieci po obejrzeniu filmiku instruktarzowego mogły same zaprezentować jak w sposób poprawny umyć ząbki. Na koniec powstał ,,Zębowy kodeks”, który będzie przypominał o właściwej higienie jamy ustnej.   


Uczniowie klasy 2a realizując blok tematyczny związany ze zdrowym odżywianiem przygotowali pyszne, zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki. Po skończonej pracy kolejnym krokiem było odgadnięcie z czego zrobiony jest napój przygotowany przez wychowawcę, nazywany przez dzieci "Napojem Shreka”. Jak duże było zdziwienie, kiedy okazało się, że napój z zielonej pietruszki może być tak smaczny. Na sam koniec uruchomiony został zmysł powonienia. Uczniowie za pomocą węchu musieli odgadnąć co skrywają "sekretne zapachowe woreczki”. Mam nadzieję, że ta smaczna i praktyczna lekcja na długo pozostanie wszystkim w pamięci.   


Drodzy Rodzice, serdecznie prosimy o oddawanie głosów na projekt "Kolorowe stołówki".
Przytulne, przyjemne i kolorowe – takie powinny być szkolne stołówki. Amica udowadnia, że razem mamy moc transformacji tych miejsc w iskrzące kolorami miejsca, w których wszystko wygląda i smakuje kolorowo!
Głosowanie trwa od 01.03-15.05.2021. Wyniki głosowania do 31.05.2021.

kolorowestolowki.amica.pl/szkoly   


Z okazji zbliżającego się Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klasy 3 a wzięli udzialw w miedzynarodowym challenge "Jerusalema" w ostatni dzień zajęć stacjonarnych
. Zapraszamy 😃😃😃

youtu.be/PAedtGUY-p0   


W ramach zajęć czytelniczych, które organizowane są w każdą środę w bibliotece szkolnej odbyły się także zajęcia plastyczne. Dzieci miały możliwość wykonania konewki wiosennej z kwiatkami oraz wysłuchania krótkich opowiadań związanych z przyjściem wiosny.

  


Wiosna zbliża się coraz szybciej. Warto w tym czasie zadbać o swoje zdrowie, w szczególności i odżywianie. Uczniowie z klasy 2B zamienili się w kucharzy i zgodnie z zasadami piramidy zdrowego odżywiania przygotowali drugie śniadanie, które następnie z apetytem zjedli. Na sam widok aż ślinka cieknie.

  


Edukacja przez zabawę - uczniowie klasy 2B dobrze wiedzą, że gry mają duża moc a wiedzę najlepiej zdobywa się przez zabawę i doświadczenie.

  


Justyna jest pogodną dziewczyną, która uczęszcza do klasy 1b w naszej szkole. Justyna urodziła się jako wcześniak o wadze 1070g , ma wadę wzroku i mózgowe porażenie dziecięce- postać  czterokończynowa spastyczna, dlatego wymaga codziennej specjalistycznej rehabilitacji,  bo zaprzestanie ćwiczeń spowoduje regres. Justyna dzięki ćwiczeniom osiąga sukcesy: jej rączki stały się bardziej sprawne dzięki czemu potrafi pisać choć jest to bardzo wolne . Justynka na krótkie dystanse obecnie przemieszcza się w ortezach i specjalnych butach przy pomocy balkoniku, ale naszym celem jest aby zaczęła stawiać sama małe kroki. Cel ten można osiągnąć przez kosztowną rehabilitację i zakup sprzętu specjalistycznego.  Dlatego prosimy o przekazanie 1%

    


Zakończenie II modułu innowacji pedagogicznej "Lekturki spod chmurki"
klasa 3 a SP 13 Ostrów Wielkopolski
 - certyfikat

  


W piątek 12 marca - z okazji Dnia Liczby Pi - uczniowie klasy 3 A wzięli udział w Klasowym Konkursie "Mistrz Matematyki".

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy następnych sukcesów.   Czytaj więcej...


Strona 10 z 28First   Previous   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji