26 lutego 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 
Aktualności 2020/2021
 

W listopadzie na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.
„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.

fb.watch/2ZihTRQBCG/
    Czytaj więcej...


Listopad jest pełen zimnych,  pochmurnych dni, jest też miesiącem niesienia pomocy naszym kochanym czworonogom.
Podczas omawiania tematu opiekowania się zwierzętami, uczniowie klasy 3 A układali pisanie ogłoszenia. Wykorzystaliśmy zużyty papier gazetowy, by chronić środowisko. Stworzyliśmy galerię prac plastycznych.
fb.watch/2ZimIHizHX/   


"Miś ma w oczach
szklane kulki,
po to misiem jest
żeby było kogo tulić,
kiedy pada deszcz
Miś ma uszy do targania
po to misiem jest
żeby mieć coś do kochania..."
Każdy z nas miał ukochanego  tego jedynego Misia.
Uczniowie klasy 3 A przygotowali w wersji recyklingowej Misiową Galerię prac plastycznych.

fb.watch/2ZitBqVInN/   


25 listopada każdego roku wszystkie misie, czy to małe, czy to duże, bure i kolorowe obchodzą swoje święto.  Dzieci z klasy 2A zaprezentowały swoje ukochane pluszaki. Opowiedziały ciekawie historie z nimi związane.  Te sympatyczne postacie stały się bohaterami wielu opowieści, bajek czy filmów. Nic wiec dziwnego, że ta ponadczasowa zabawka uczczona została swoim świętem.

    


Uczniowie z klasy 2B wraz z wychowawcą pamiętają, że 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na pamiątkę tego dnia dzieci zrobiły sobie zdjęcie ze swoją maskotką. Ulubione pluszaki towarzyszyły również nam podczas lekcji. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. W tym roku Miś obchodzi swoje 118 urodziny. Wszystkiego najlepszego!!

  


Dziś, podczas zajęć online na uczniów klasy 3 A czekała niespodzianka. Z okazji Międzynarodowego Dnia Misia 25 listopada uczniowie klasy 3 A  uczestniczyli w spotkaniu online - Dzień Misia z  Teddy Eddie: odwiedziny w domu misia. Wspólnie z Teddym uczyli się języka angielskiego i nowego układu tanecznego. Na następnych lekcjach wykonali portrety ulubionych misiów, zaprogramowali trasę dla ozobotów - w aplikacji ogólnopolskiego programu #UczymyDzieciProgramować.

Wspaniały dzień - pełen niespodzianek i twórczego myślenia w działaniach online.

    


Z okazji Dnia Pluszowego Misia  klasa 1b zapoznała się z filmem edukacyjnym, gdzie poznała historię misia, jaki i gdzie żyją niedźwiedzie , a także te misie z bajek już zapomnianych, a kochanych przez dorosłych. Któż nie pamięta Misia Colargol czy Uszatka lub Yogi? Ponadczasowe bajeczki J
Dodatkowo odbył się pierwszy konkurs klasowy ,,Mój miś”. Dzieci wykonały  prace różnymi technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, kolage, itp.)- technika pracy była dowolna.
Pani Daria, Pani Ula i Pani Kamila długo wybierały laureatów. Wszystkie prace były  przepięknie, trudno było wybrać najbardziej ciekawą.
1 miejsce- Ada Kaczmarek i Franciszek Kudliński
2 miejsce- Maja Kowal i Szymon Śniady
3 miejsce- Stanisław Fengler i Justyna  Janaszczyk
Wyróżnienia: Hania G., Hania S., Igor, Jakub, Piotr, Gabriel, Julek, Tomek, Iga, Nina, Brajan, Antek
Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział, nagrody zostaną dostarczone.

      


Czy drewniana łyżka służy tylko do mieszania i gotowania? Uczniowe klasy 2A udowodnili, że wcale nie. Wykonali piękne dzieła, którym nadali nawet imiona.

    


21 listopada przypada Dzień Życzliwości. Uczniowie klasy 2A  przygotowali z tej okazji piękne plakaty i opowiedzieli sobie dlaczego warto być życzliwym i uśmiechniętym nie tylko w tym dniu, ale zawsze.

    


Gdy na dworze coraz zimniej warto wiedzieć jaka jest temperatura, aby odpowiednio dopasować strój do pogody. Uczniowie klasy 2b wykonali podczas zdalnych lekcji eko-termometr. Teraz żadne mrozy nie są już groźne.

  


Strona 10 z 17First   Previous   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji