3 lipca 2020

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-

trzynastki

Aktualności 2019/2020

10 grudnia 2019 roku odbyły się zajęcia przyrodnicze zrealizowali w terenie.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że do „ptasiej stołówki” w okresie jesienno-zimowym znajdującej się w ogrodzie pani Ani każdego dnia w godzinach porannych przylatuje około 200 ptaków z całej okolicy.

10.12.klasa II B wraz z wychowawcą i panią pedagog wybrała się do piekarni MIMA na ul. Prof. Kaliny w celu zapoznania się z procesem wypieku chleba oraz zawodem piekarza. Po zwiedzeniu piekarni od przysłowiowej kuchni i poznaniu procesu wypieku chleba mogliśmy się przekonać podczas warsztatów jak trudny bywa proces formowania surowego ciasta w kształt jaki chcielibyśmy uzyskać. Na koniec gościny w piekarni zostaliśmy poczęstowani pysznymi piernikami w czekoladzie. Bardzo dziękujemy za gościnę Właścicielom piekarni MIMA, sprawili nam Państwo ogromną radość.

Dnia 10.12.2019r. uczniowie klasy 6 odbyli bliskie spotkanie z robotyką. Pani Magdalena Rosińska z firmy TwojRobot Ostrzeszów odwiedziła naszą szkołę i zorganizowała dla uczniów warsztaty. Mimo, że to było pierwsze spotkanie, wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z wyznaczonym zadaniem. Projekt polegał na zbudowaniu i zaprogramowaniu robota, który będzie brał udział w walkach sumo. Uczniowie dowiedzieli się między innymi na jakiej zasadzie działają czujniki koloru i podczerwieni, oraz jak zaprogramować silniki, aby uzyskać żądany efekt. Najwięcej emocji dostarczyły same rozgrywki. Konstrukcje zbudowane przez uczniów toczyły bitwy, które pozwoliły wyłonić zwycięzców. Praca z klockami Lego przyniosła uczniom wiele radości, a poza tym wzbogaciła ich o wiedzę poznawczą i merytoryczną. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze z Panią Magdaleną Rosińską na tak profesjonalnie prowadzonych zajęciach.

Wycieczka do fabryki bombek
Klasa 1A, 1B 2B

W niedzielę, 8 grudnia 2019r. na terenie kompleksu wypoczynkowego Piaski – Szczygliczka odbył się piknik biegowy w mikołajkowym nastroju. O godzinie 11.30 wystartowały dzieci i młodzież, a wśród nich uczniowie naszej szkoły. Najmłodsi biegli wraz z rodzicami. Na ten bieg obowiązywała czapeczka mikołajowa, którą zawodnicy otrzymali od organizatora – ICE MAT TEAM. Trasa biegu obejmowała pętlę wokół małego jeziorka, około 900 metrów. Wszyscy ukończyli bieg. Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal. Na koniec pikniku odbyło się losowanie drobnych upominków.

W tak ważnym dniu, 6. grudnia w szkole panował szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego ucznia  znalazły się słodkości, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów.

W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej. Fani Mikołaja, czyli wszyscy zachwyceni uczniowie zaprosili go na pożegnanie do wspólnego zdjęcia.

Mikołajki - czas otrzymywania i dawania prezentów - klasa 1B dała sobie najważniejszy prezent- czas, jaki wspólnie spędziła że sobą. Dzięki naszej współpracy powstała może nie idealna lecz nasza cudowna piękna i robiona z serca wśród dźwięków kolęd i świątecznych piosenek- choinka- magiczne drzewko w okresie świątecznym. Było to jedno z naszych adwentowych zadań do realizacji. Nie zabrakło chucznie odśpiewanego 1oo lat dla naszych klasowych Mikołajów. Przy okazji dziękujemy Mikołajowi Plewie za niespodziankę 😊

Kiedy ostatnio otrzymaliście list w kopercie, dostarczony pocztą i ręcznie pisany? Kiedy taki wysłaliście? Sztuka ręcznego pisania listów niestety zanika, a e-maile wcale ich nie zastępują.
Umiejętnośc pisania listów do Świętego Mikołaja ćwiczyli uczniowie z klasy 2a. Nasze prace w fotorelacji

6 grudnia na Rynku wspólnie z ostrowskimi pierwszakami uczestniczyliśmy w tradycyjnym rozświetleniu choinki. Nie zabrakło wspólnego odliczania od 9 do 0. Mielismy rownież okazję aby wysłuchać fragment "Opowieści Wigilijnej" czytanej z podziałem na role, gdzie w rolę narratora wcieliła się sama Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego- Pani Beata Klimek. Na koniec niespodzianką dla wszystkich i nie małą atrakcją było zapalenie zimnych ogni.

Wspaniale jest dostawać, bo wtedy mimo iż czasami wydaje nam się, że nie zasłużyliśmy, to czujemy się wyjątkowi i wyróżnieni.
Ale cudowniej jest dawać.
Wyciągać rękę z darami w kierunku innych i widzieć ich radość ...
Stawać się takim świętym Mikołajem.
Wtedy to dopiero serce rośnie.
Mikołajki w klasie 1a🎅❤

Strona 12 z 24First   Previous   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Next   Ostatni