24 marca 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

  

 
 

Ubezpieczenie

Szkolne zestawy programów i podręczników

na rok szkolny 2018/2019 - kliknij

 ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-trzynastki


                                                             

Aktualności 2018/2019
 

30 października 2018 roku uczniowie klas II-VI zajęcia z przyrody, historii i wychowania fizycznego  zrealizowali w terenie: w kopalni soli w Kłodawie oraz w rezerwacie archeologicznym w Kaliszu na Zawodziu.Kopalnia soli w Kłodawie powstała w 1949 roku, w 2007 roku została wpisana do Rejestru Zabytków.  Jest to jedna z największych kopalni soli w Europie i jedyna kopalnia na świecie dostępna dla zwiedzających, w której są pokłady różowej soli.  600 metrów pod powierzchnią ziemi chodziliśmy korytarzami-wyrobiskami, podziwialiśmy ogromne wyeksploatowane komory solne, kaplicę św. Kingi, grotę drakuli.

  Czytaj więcej...


Przełom października i listopada to czas zadumy, refleksji o życiu, przemijaniu...
29.10.2018 roku o godz. 12.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył  się montaż słowno-muzyczny o radości, miłości, nadziei, wierze, umiejętności pocieszania i dawania pod tytułem "Smaki życia" w wykonaniu uczniów klas IV-VI.
  


29 października w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej w ramach szkolnego projektu edukacyjnego 100 lat Polsko.

Celem konkursu było włączenie się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej oraz odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich wśród uczniów. W konkursie wzięło udział 9 uczestników, którzy zmagali się z poezją patriotyczną. Jury w składzie: p. Katarzyna Dudkiewicz, p. Aneta Błaszczuk i p. Monika Wiatrak, czuwało nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się̨ podczas podsumowania projektu edukacyjnego 9 listopada 2018 roku.


<   


Lekcje nie muszą być nudne, przekonali się o tym uczniowie klasy 5 a  i 5 b. Na lekcjach języka polskiego odbywali oni wycieczkę po baśniowym świecie Narni. Tworzyli makiety fantastycznej krainy, w ciekawy sposób ukazując świat przedstawiony w lekturze.

  
    


29 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Samanta Banach, Aleksandra Muszyńska, Aleksandra Zawadka i Magdalena Rogacka odwiedzili grób patrona szkoły Stefana Rowińskiego. Uczniowie przypomnieli sobie sylwetkę pierwszego polskiego burmistrza Ostrowa Wielkopolskiego i zapalili znicz od całej społeczności uczniowskiej.

  Czytaj więcej...


W dniu 26 października radni z naszej szkoły Bartosz Cierniak i Jakub Kasprzak wzięli udział w I inauguracyjnej Sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej. Sesję otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej Marian Herwich. Obrady rozpoczęły się od ślubowania członków Rady, a następnie przeprowadzone zostały wybory Prezydium Rady. Obradom przysłuchiwały się pani Prezydent Miasta Beata Klimek oraz jej zastępca pani Ewa Matecka, które pogratulowały wyboru oraz życzyły sukcesów nowej Radzie.

  


W czwartkowe popołudnie, 25 października, zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć inscenizację utworu Adama Mickiewicza pt. ,,Dziady część II”. Młodzi aktorzy przybliżyli zgromadzonym to nietypowe dzieło, w którym odbywa się obrzęd pomagania zmarłym. Świat pozazmysłowy przenika tam do świata realnego, doprowadzając do spotkania z duchami. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez panią Katarzynę Dudkiewicz, jako aktorzy wystąpili uczniowie klasy 7. Niesamowita gra aktorska i wspaniałe kostiumy doskonale oddawały charakter grozy i tajemniczości.

  


Uczniowie klasy 1A w dniach 15 - 19 października wzieli udział w międzynarodowym projekcie programowania. Nasza szkoła była reprezentowana przez najmłodszych uczniów - 7-latków. Zadania zawierały kodowanie offlinowe - na macie i programowanie robotów - ozobot. Poznali multimedialne narzędzie - generator kodów, używali kodów do zaprogramowania drogi ozobota w karcie parcy - Taniec robotów. na zakończenie wykonali taniec robota w układzie choreograficznym do muzyki Oda do kodowania. Uczniowie otrzymali 3 certyfikaty udziału w tym wydarzeniu. Film na fb.

  


Dnia  23 października 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się rozstrzygnięcie MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NIEPODLEGŁA”. Konkurs został zorganizowany przy wsparciu Powiatu Ostrowskiego i Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego w ramach projektu Dnia BIAŁO -CZERWONEGO. Uczennica naszej szkoły - Laura Pałasz otrzymała wyróżnienie  w konkursie  w kategorii klas  VII – VIII, uczennica Klaudia Rachwalska  otrzymała  dyplom za udział oraz drobne upominki. Serdecznie gratulujemy !!!
  


W poniedziałek 22 października w Ostrowskim Centrum Kultury odbyło się rozstrzygnięcie XII Konkursu Ekologicznego  „Nad Ostrowem słońce świeci – mieszkańcy nie palą śmieci” pod patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. W konkurs zaangażowali się m. in. uczniowie klas 1-3, którzy uczestniczyli w tej uroczystości. Uczennice klasy 2 a zdobyły
II miejsce w kategorii klas 1-3 i tym samym wspaniałe nagrody.

Uczennica naszej szkoły - Daria Muszyńska z klasy VI zajęła w konkursie I miejsce w kategorii klas IV- VI.

  Czytaj więcej...


Strona 12 z 16First   Previous   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji