23 stycznia 2021

Aktualności 2020/2021

Klasa 2b jesienną porą wyczarowała cudowne dynie z chrupek kukurydzianych. Ta niepozorna przekąska stała się dla nas głównym narzędziem do pracy.

2 października Szkoła Podstawowa nr 13 obchodziła Światowy Dzień Uśmiechu.
Z tej okazji Pedagog szkolny przygotował dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników słodką niespodziankę - wesołe lizaczki 😁
Oczywiście lizaczki były zamówione dużo wcześniej aby odczekały w kwarantannie, dodatkowo każdy osobno pakowany. Karteczki były doczepione oraz rozdawane w rękawiczkach. Zasady ochronne zostały zachowane ☺

Jakiego koloru jest jesień? Czy widać ją na polu i w lesie? Ma smak owoców i warzyw? Na te i inne pytania szukała odpowiedzi klasa 2a podczas tygodniowego bloku tematycznego SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO. Uczniowie wraz z wychowawcą Beatą Mamot  udali się na wycieczkę do  lasu,  zrobili warzywno-owocowe Stworki-Potworki, które wzięły udział w klasowym teatrzyku. Było mnóstwo nauki i dobrej zabawy.

Ogólnopolski Dzień Czytania
w klasie 3 A
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT
 - CZYTAMY Z KLASĄ II edycja
- „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

CZYTAMY Z KLASĄ - II EDYCJA

☁️ ☁️ Zaczynamy ☁️ ☁️  KLASA 3 A
CZYTAMY Z KLASĄ
- klasa 3 A
KAPELUSZ PANI WRONY
- witamy Chmurkę Tosię

Klasa 3 A
- lekturniki gotowe
- Czytusie zaprojektowane
przygoda przed nami ✍📖📚

Klasa 2a rozpoczęła kolejną przygodę cztelniczą biorąc udział w II edycji projektu LEKTURKI SPOD CHMURKI.
Czytanie to wspaniała przygoda, która nic nie kosztuje a ma duży wpływ na rozwój dzieci.

W październiku rozpoczęły się warsztaty dla kl. IV, prowadzone w ramach projektu POKOCHAJ KSIĄŻKI!, na który Stowarzyszenie „Szczęśliwa Trzynastka” pozyskało środki z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Na pierwszych warsztatach „Jak stworzyć komiks” chętni uczniowie z kl. IV a dowiedzieli się jak powstaje komiks oraz nanosili kolory na przygotowane karty pracy. Na pierwszych warsztatach „Book folding”, chętni uczniowie kl. IV b, wykorzystywali stare, bezużyteczne książki do robienia jesiennych jeży. Przed nami jeszcze wiele ciekawych spotkań. Niezdecydowanych zapraszamy do udziału. Warsztaty prowadzone są naprzemiennie, zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą Martą Szmaj za sprawą przerabianej lektury "Zaczarowana zagroda" autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów zaprosili zimę do sali. Dzieci przeniosły się na Antarktydę budując lodową zagrodę z kostek cukru oraz tworząc pingwiny z plasteliny. Odwiedziła nas również pani Aneta Błaszczuk z biblioteki która dostarczyła wiadomości głównie o gatunku Adeli, najmniejszych pingwinach. Drugoklasiści byli mierzeni przez co porównywali swój wzrost z głównym bohaterem książki-Elegancikiem. Przerabiając lekturę tym samym zrealizowaliśmy II moduł ogólnopolskiego projektu "Lekturki spod chmurki".

Strona 12 z 13First   Previous   4  5  6  7  8  9  10  11  [12]  13  Next   Ostatni