15 lutego 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

  

 
 
Aktualności 2018/2019
 

12 września 2018r. na stadionie Klubu Sportowego STAL, przy ul. Kusocińskiego, odbyło się wielkie święto lekkiej atletyki. Wzięło w nim udział kilkaset uczniów ze szkół powiatu ostrowskiego. Nasza szkołę reprezentowało 35 uczniów. Dziewczęta i chłopcy podzieleni byli na kategorie wiekowe: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII oraz oddziały gimnazjalne.

     Czytaj więcej...


AKCJA "SPRZĄTANIA ŚWIATA"

PIĄTEK 14 WRZEŚNIA

klasa I A - boisko szkole

klasa I B - plac zabaw

klasa II A - ul. Świetlicowa

klasa II B - ul. Świetlicowa

klasa III - ul. Klubowa

klasa IV A - ul. Mahoniowa

klasa IV B - ul. Hebanowa

klasa V A - ul. Sportowa

klasa V B - ul. Sportowa

klasa VI - ul. Dębowa

klasa VII - pobliski las   


We wtorek 12 września odbyły się w naszej szkole wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W tym roku został nim Jakub Kasprzak z klasy VII. Jego zastępcą będzie Sara Leśnierowska, a skarbnikiem Oliwia Idziorek.
Gratulujemy i czekamy na nowe pomysły i akcje SU.


    


W dniu dzisiejszym - 12 WRZEŚNIA - w ramach obchodów 100 -  lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele klasy 7 wraz z opiekunem p. Sylwią Różalską mieli możliwość uczestnictwa w koncercie Bartasa Szymoniaka „DLA NIEPODLEGŁEJ”. Koncert został zorganizowany z inicjatywy Stowarzyszenia „Ludzie dla ludzi”. Młodzież  w czasie koncertu w nowatorskich aranżacjach muzycznych wysłuchała  tekstów T. Gajcego, K.K. Baczyńskiego i A. Słonimskiego. Sztandarową i odśpiewaną dwukrotnie piosenką był dla wszystkich utwór, którego słowa znali wszyscy zgromadzeni: ” Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem” nagrodzony gromkimi brawami i owacjami na stojąco.  Koncert dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń.
  


W niedzielę 9 września 2018r. roku wybraliśmy się na rajd „Jesień Chopinowska” do Antonina. Rajd organizowany był przez ostrowski odział PTTK, dla upamiętnienia pobytu naszego wielkiego kompozytora właśnie w Antoninie.

  Czytaj więcej...


8 września w Forum Synagoga odbyła się ogólnopolska akcja Narodowego Czytania. Jej celem jest propagowanie polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa, a także zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 4 – 7. Lekturą Narodowego Czytania w tym roku był utwór  Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

                
    


3 września 2018 r. w sporowej sportowej naszej szkoły odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor szkoły Pani Jolanta Przybyłek powitała wszystkich serdecznie po na poczatku nowego roku szkolnego. Przedstawiła nowych wychowawców, nauczycieli i uczniów. W części artystycznej w wykonaniu uczniów klasy 2a i 4b uczniowie pożegnali wakacje i z humorem otworzyli nowy rok szkolnej nauki.

    


Z okazji obchodów 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach miejskich. Uczniowie klasy siódmej – Oliwia Idziorek, Sara Leśnierowska i Krzysztof Smółka uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Bema, a następnie asystowali podczas złożenia kwiatów i zniczy w miejscu pamięci przez władze miasta i powiatu ostrowskiego, przedstawicieli służb mundurowych, harcerzy i kombatantów.

  


Strona 13 z 13First   Previous   4  5  6  7  8  9  10  11  12  [13]  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji