22 kwietnia 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

  

 
 

Ubezpieczenie

Szkolne zestawy programów i podręczników

na rok szkolny 2018/2019 - kliknij

 ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-trzynastki


                                                             

Aktualności 2018/2019
 

21 listopada b.r. w Szkole Podstawowej nr 2 zorganizowany zostal Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "A to Polska właśnie". Uczniowie z klas I - III przedstawiali poezje o tematyce patriotyczną. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Na 9 nagród nasi reprezentanci otrzymali 3. Nasi trzej przedstawiciele zostali nagrodzeni w kategoriach:
poziom klas 1 - Franciszek Leśnierowski - III m-sce
poziom klas II - Maria Lisiak - I m-sce
poziom klas III - Agata Gawrońska - II m-sce
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

  
    


W naszej szkole od września dwa razy w tygodniu odbywała się aktywna przerwa. Zachęcając dzieci do aktywności fizycznej aktywna przerwa będzie odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 10.30
Dziś były pierwsze zajęcia taneczne. Dzieci pozytywnie zmęczone po przerwie wróciły na dalsze lekcje. Zachęcamy wszystkie dzieci do codziennego udziału w aktywnych przerwach SP 13.

  


19 listopada w ramach innowacji "Spotkania z ludzmi z pasją" naszą szkołę odwiedził Preses Ostrowskiego Stowarzyszenia Eksploracyjno - Historycznego ENIGMA Pan Dariusz Sosiński. Nasz gość opowiadał ciekawostki historyczne, ważne wydarzenia które miały miejsce na terenie naszego miasta.
  Czytaj więcej...


Dnia 16 listopada w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego - Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięto Konkursu Niepodległościowego „ABC Małego Patrioty”. W  konkursie plastycznym dla kl. 0-3 na najpiękniejsze godło Polski  III miejsce zajęła Agata Strzelczak z kl. 2b, wyróżniona została Justyna Kołodziejczyk z kl. 1a.
Zwycięzcom gratulujemy!
  


Dnia 17 listopada odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej dla młodzieży szkół podstawowych Ostrowa Wielkopolskiego. Organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrowie Wielkopolskim z siedzibą przy ul. Staszica. Dla wielu uczniów był to pierwszy kontakt z tego typu bronią. Mieli oni okazję nauczyć się techniki strzelania sportowego z wiatrówki, która wymaga sporej siły oraz koncentracji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to ciekawa przygoda i chcieliby jeszcze raz spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.
 zdjęcia   


W piątek 16 listopada uczniowie klas I - IV uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami MOPS. Panie opowiedziały o swojej pracy:
- przyznawanie i wypłacaniu przewidzianych ustawą świadczeń,
- pracy socjalnej,
-prowadzenie i rozwoj niezbędnej infrastruktury socjalnej,
-analiza i ocena zjawisk rodzących - zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej,
- realizacja zadań wynikających z rozeznanych potrzeb społecznych,
- rozwijanie nowych form pomocy społecznej i samopomocy w ramach zidentyfikowanych potrzeb.
Uczniowie mogli porozmawiać o potrzebach osób i rodzin zwracających się do tej instytucji o pomoc.
zdjęcia   


W piątek 16 listopada obchodzilismy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Zajęcia przeprowadzily pracownice ostrowskiego Miejskigo Ośrodka Pomocy Społecznej. Uczniowie klas I-II na warsztatach wysłuchali bajki terapeutycznej o różowym misiu. Uczniowie opowiadali i rysowali bezpieczne miejsca. W zabawie utrwalali w sobie akceptację zachowań tolerancyjnych. Uczniowie klas III - IV - pracowali nad krzyżówką z pytaniami z hasłem TOLERANCJA. Dzieci wypisywaly też swoje wady i zalety. Warsztaty kształtowały u uczniów postawę akceptacji i tolerancji oraz poszanowania praw innych.
zdjęcia   


Uczniowie klasy 1A oraz klas 2 i klasy 3 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wokalnym z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległosci przez Polskę.

Oto nasze nagrania - linki do filmów:

klasa I A - Hymn Narodowy

klasa I A - Polska to jest piękny kraj

klasa II A - Hymn do Bałtyku

klasa II B - Morze nasze morze


Uczniowie klas 1 -2 obejrzeli w Ostrowskim Centrum Kultury widowisko teatralno – ekologiczne pt.: „Czarownica Niska Emisja”. Na to wydarzenie nasi uczniowie zostali zaproszenia przez panią Prezydent Miasta Beatę Klimek. Spektakl poruszał bardzo aktualne problemy palenia śmieci w domach, segregacji odpadów oraz niskiej emisja. Dzieci przypomniały sobie i utrwaliły jak szanować i dbać o otaczające nas środowisko.

film - kliknij i zobacz   


W  dniu 11 listopada poczet sztandarowy szkoły w składzie: Bartosz Cierniak, Oliwia Idziorek i Sara Leśnierowska wziął udział w uroczystych obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Miasta w Konkatedrze. Przed Mszą o godz. 12.00 wszyscy odśpiewali hymn Polski, włączając się w ogólnopolską akcję. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod tablice pamiątkowe: Stefana Rowińskiego, Rady Ludowej, tablicę na Domu Katolickim oraz na budynku byłego Konwentu Arcybiskupiego, przy których nastąpiło złożenie kwiatów.

  Czytaj więcej...


Strona 13 z 20First   Previous   8  9  10  11  12  [13]  14  15  16  17  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji