3 lipca 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

 

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-   

    trzynastki 

 

Aktualności 2019/2020
 

  


Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.
Każde dziecko czasami marzy, planuje i zastanawia się, co je spotka w przyszłości. I w naszej szkole uczniowie mogli, co nieco dowiedzieć się o swojej przyszłości. W dniu Andrzejek nasza klasa zamieniła się w sale pełną wróżb i przepowiedni.
Uczniowie mogli na różne sposoby przekonać się, co ich czeka. Było wróżenie z monety. Można było odkryć, jaki zawód będziemy wykonywać, kiedy dorośniemy, a nawet przekonać się, o czym marzymy i czy te marzenia spełnią się.

     Czytaj więcej...


28 listopada 2019 roku uczniowie klas I-III zajęcia przyrodnicze zrealizowali w terenie. Wyszli na spotkanie z miłośniczką zwierząt – panią Anną Jentek.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że do „ptasiej stołówki” w okresie jesienno-zimowym znajdującej się w ogrodzie pani Ani każdego dnia w godzinach porannych przylatuje około 200 ptaków z całej okolicy. My zaobserwowaliśmy liczną gromadę sikorek, widzieliśmy dzwońce, ale stołują tam też dzięcioły, sójki, gile, wróble. Ptaki żywią się ziarnami zbóż wsypywanymi do karmników umieszczonych na drzewach.Niemniejszym zainteresowaniem uczniów cieszyły się też inne zwierzęta pani Ani: kucyk, świnka wietnamska oraz psy.
Lekcja przyrody nie tylko uświadomiła uczniom potrzebę dokarmiania ptaków zimą, ale też dała możliwość poznania pani Ani – wielkiej miłośniczki zwierząt.


    


Porcelana

W salonie mam piękną porcelanową zastawę,
jest zjawiskowa,
nikt nie zwraca na nią uwagi, szkoda…
jest dla mnie naprawdę ważna.
Gdy przychodzicie bez cienia słowa,
zbijacie ją powolutku,
poprzedzając bezwartościowymi przeprosinami.
Zawsze wybaczam.
Dla was to tylko przedmiot,
dla mnie to siła, którą niosą kwiaty.
Łatwo je uszkodzić.
Puszczacie ją z dłoni, niby przypadkiem,
pozostaje mi coraz mniej porcelanowych talerzyków i kubeczków.
Powoli tracę cierpliwość, lecz wciąż wybaczam.
Rani mnie to coraz bardziej,
czuję wbijającą się porcelanę w moją skórę,
boli coraz bardziej,
Czuje jak rozdziera moje serce,
które i tak już krwawi.
Potok łez zobaczyć tylko można w blasku księżyca.
W końcu porcelany już nie naprawię.
Nadaje się tylko dla wyrzutków.

Autorką tego piękna wiersza oraz zwycięzcą II miejsca w konkursie „Wartości zapisane w życiu” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim w ramach VI edycji Przeglądu Młodzieżowej Twórczości Poetyckiej im. Wojciecha Bąka jest Karina Galler z klasy VIII.

Gratulujemy !!!


Jesień to pora roku, która przynosi wytchnienie po upalnym lecie. W końcu można choć trochę zwolnić, opatulić się kocykiem i na chwilę zamienić się w ludzkie burrito, pić kakao i oglądać seriale. Każdego dnia raczy nas feerią barw: drzewa i krzewy mienią się kolorami czerwieni, purpury, żółci. Jesień to miesiące nie tylko kolorów, ale i zapachów, darów i ciekawych zjawisk. Bogactwo naturalnych materiałów plastycznych jest nie do przecenienia, a dynamika zmian zachodzących w przyrodzie umożliwia rozwijanie zainteresowań i pasji.
Postanowiliśmy wykorzystać czar jesieni, jej skłonność do melancholii, refleksji i zrealizować w Szkole Podstawowej nr 13 projekt. Składały się na niego rozmaite działania: konkursy recytatorskie, przygotowanie jesiennego wystroju sal lekcyjnych, pracy artystycznej „Jesień w słoju zaklęta”, odwiedziny na grobach zmarłych.
Podsumowaniem działań był finałowy koncert, który odbył się 28 listopada 2019 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły. Licznie przybyli goście mieli okazję wysłuchać interpretacji znanych polskich wierszy, chóru, zespołu flecistów, gitarzystek, duetu sióstr - flecistki i pianistki, skrzypaczki – Agaty Gawrońskiej, a nawet perkusisty – Bartłomieja Gawrońskiego, który swą grą poderwał publiczność z krzesełek.
Należy podkreślić znaczącą rolę Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim, które w ramach programu wspierania finansowego przedsięwzięć związanych z kulturą dzieci i młodzieży przyznało Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły „Szczęśliwa Trzynastka” dotację.
Program opracowały i wdrożyły pani Romana Wojtczak oraz pani Joanna Domagała.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

 

Fotorelacja - sp13.os   Czytaj więcej...


28 listopada 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się podsumowanie I Powiatowego Konkursu Poetyckiego „ZMOWA SŁOWA”, w którym wzięło udział 73 uczniów z Powiatu Ostrowskiego. Konkurs polegał na samodzielnym napisaniu wiersza na dowolny temat. Wśród nagrodzonych młodych poetów znalazły się uczennice naszej szkoły, które otrzymały wyróżnienia: w kategorii uczniów klas III – V - Agata Strzelczak z klasy III b w kategorii uczniów klas VI –VIII - Karina Galler z klasy VIII.
Uczennicom gratulujemy sukcesu i talentu!

     


Dnia 27 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II dla klas 4. Naszą szkołę reprezentowała Agata Gawrońska. Gratulujemy naszej uczennicy wiedzy na temat życia i pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

  


W dniu 26 listopada 2019 r w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski klas I- III pod hasłem” W wychowaniu dzieci pomagają też poeci”. Celem konkursu było uwrażliwienie na zasady dobrego wychowania, promowanie dobrych manier, zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz promowanie młodych talentów. Naszą szkołę reprezentowały: Nel Czerwińska uczennica klasy I a przygotowana przez p. Beatę Mamot, Hanna Kozłowska uczennica klasy II a przygotowana przez p. Romanę Wojtczak oraz Maria Lisiak uczennica klasy 3 a przygotowana przez p. Darię Mazur- Kędziora. Dziewczynki bardzo dzielnie walczyły i reprezentowały naszą szkołę. Dziękujemy dziewczynkom  i życzymy rozwijania swoich pasji.

  


Dziś klasę 1a ogarnęło Misiowe szaleństwo🐹. Każdy przyniósł swojego ukochanego misia, poznaliśmy gatunki oraz historię różnych misiów. Doszliśmy do wniosku, że misie są potrzebne i bez nich świat byłby smutny.
  


W klasie 1B zapanował nastrój bajkowy. Nie zabrakło bohaterów znanych bajek i filmów. Spider-Manów, Czerwonego kapturka, króla, Elzy z Krainy Lodu, jednorożca, Supermana, kota itp a nad wszystkim czuwała Hello Kitty. Główną rolę odgrywał odgrywał jednak Miś. Uczniowie poznali historię Misia, pracowali na materiałach o misiach oraz mieli okazję przekonać się jakie to wyzwanie aby tak dużą łapką chwytać małe przedmioty.

     


Strona 14 z 24First   Previous   9  10  11  12  13  [14]  15  16  17  18  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji