4 lipca 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

 

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-   

    trzynastki 

 

Aktualności 2019/2020
 

1 czerwca 2020 roku Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim ogłosiła wyniki konkursu plastycznego „Mój książkowy Przyjaciel”. Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej, przedstawiającej ulubionego bohatera literackiego i wysłanie drogą elektroniczną lub w formie papierowej do siedziby organizatora. Uczeń naszej szkoły - Kacper Bartczak w kategorii dzieci 7-10 lat zajął II miejsce.
Kacprowi gratulujemy zaangażowania, kreatywności i serdecznie gratulujemy sukcesu!   


Kochani!!·Wczoraj o północy zakończył się nasz konkurs na najciekawszą "Maseczkę ochronną".
O wygranej decydowała osiągnięta liczba polubień "laików" pod zdjęciem swojej maseczki. Łącznie w konkursie wzięło udział 20 stu uczniów.
A oto wynik:
Zwycięzcą zostaje Kacper, który uzyskał największą liczbę polubień 347
W klasyfikacji miejsc 1-3:
1. Kacper
2. Martyna
3. Adrian
Wszystkim bardzo serdecznie gratuluję za wzięcie udziału w konkursie, zainteresowanie i poświęcony czas. Wszystkie maseczki są wyjątkowe i ręcznie zrobione.
Nagrody za zdobyte miejsca dzieci otrzymają, gdy tylko będzie możliwość spotkania się i wręczenia osobiście.
Nie wyrzucajcie maseczek przydadzą się na rozdaniu nagród.
Pozdrawiam, pedagog szkolny.
  


1 czerwca 2020 roku Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim ogłosiła wyniki konkursu plastycznego „Mój książkowy Przyjaciel”.  Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej, przedstawiającej ulubionego bohatera literackiego i wysłanie drogą elektroniczną lub w formie papierowej do siedziby organizatora.                                                                

Uczeń naszej szkoły  - Kacper Bartczak w kategorii dzieci 7-10 lat zajął II miejsce.
Kacprowi gratulujemy zaangażowania, kreatywności i serdecznie gratulujemy sukcesu!
    


Miło nam poinformować iż dzisiaj klasa 2B otrzymała potwierdzenie ukończenia 3 modułu i certyfikat ukończenia realizacji projektu, który trwał od 1 października 2019 r. do 30 kwietnia 2020 r. W trakcie trwania projektu zadaniem klasy było przeczytanie 3 lektur i wykonanie 4 zadań do każdego z nich. Następnie zadaniem opiekuna było opisanie każdego zadania  i zamieszczenie go w sprawozdaniu na stronie projektu. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy dziś nadszedł moment kiedy otrzymaliśmy informację o zrealizowaniu wszystkich zadań i zakończeniu projektu. Jesteśmy dumni z naszej pracy, zwłaszcza, że część jej wykonywaliśmy zdalnie łącząc się z wychowawcą.

  


Mimo trudnych warunków uczniowie osiągają sukcesy. Tym razem w konkursie plastycznym
„Architektura ostrowskiej kultury”, organizowanym przez Ostrowskie Centrum Kultury, w ramach akcji Zarażamy kulturą, laureatką została Julia Parzybok z kl. II A.
Konkurs miał na celu przybliżyć uczestnikom różnorodność architektoniczną jaką prezentują budynki Ostrowskiego Centrum Kultury, Forum Synagoga oraz Kina Komeda.
Spośród wielu dostarczonych prac, wśród zwycięzców znalazła się uczennica naszej szkoły.
Jesteśmy dumni i gratulujemy! ❤️❤️❤️

  


Klasa 1b wraz z wychowawcą postanowiła się włączyć w ogólnopolska akcję #zostanwdomu, która na celu ma zachęcić ludzi do pozostania w czasie pandemii w domu.
Namawia do tego również film niedawno emitowany o Kevinie, który został w domu.

    


Nasi uczniowie kolejny raz odnieśli sukces. Podczas V Przeglądu Słowa pod hasłem „Młodość sądzi, starość rozgrzewa”, który odbył się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach I miejsce zajął Marcel Maroszek z kl. V b, w kategorii recytacja. Marcel zaprezentował wiersz Józefa Barana „Spóźnione wyznanie”.
Ponadto, Karina Galler z kl. VIII zdobyła wyróżnienie za wiersz „Skarb”, w kategorii pisanie wierszy.
Gratulujemy i jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów.

  
    


Dzień kobiet na zajęciach plastycznych Eko kreatywność.

    


Uczniowie klasy II A już trzeci raz programują offline i online. Biorą udział  w piątej edycji  ogólnopolskiego programu "Uczymy Dzieci Programować"

Nasze zadania:

zwierzęta zimą - kliknij

wesoły karnawał - kliknij

dawno temu - dinozaury - kliknij

zadanie w programie - kompetencje kluczowe - rozumiem i tworzę informacje - kliknij   


6 marca Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich na spotkanie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, na którym przedstawił krótki program artystyczny poświęcony kobietom. Na wstępie prezenterzy przedstawili zalety obchodzenia Dnia Kobiet oraz zapoznali wszystkich z zaletami płci pięknej. Główną atrakcją był jednak występ zespołu tanecznego chłopaków z klasy 6 i 7. W tym roku zaprezentowali dwa tańce. Pierwszym był taniec synchroniczny w „wodzie” (oczywiście na sucho), a następnie zaprezentowali swoje umiejętności baletowe do muzyki z „Jeziora łabędziego” Piotra Czajkowskiego. Oba występy wzbudziły aplauz wśród publiczności oraz podziw dla umiejętności taneczno-komediowych naszych artystów.
Brawa dla chłopaków, a dla wszystkich dziewczyn i kobiet najlepsze życzenia od SU!

 

Film - kliknij

    


Strona 2 z 24First   Previous   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji