22 listopada 2017   
 
 

BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI ZBIOROWEJ W SP13 16.10.2017

RELACJA FILMOWA

    

Czwarty sezon rozpoczęty 2017/2018     

  

 
 
Aktualności 2017/2018
 

27 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Mateusz Bartczak, Julia Zielińska, Julia Mucha, Martyna Kopeć, Agata Tokarek, Aleksandra Lisiak, Daria Muszyńska i Gabriela Jakubowska odwiedzili grób patrona szkoły Stefana Rowińskiego.

    Czytaj więcej...


Jak co roku w naszej szkole w październiku obchodziliśmy Dzień Papieski. Dzień 16 października, który upamiętnia rocznicę  wyboru Karola Wojtyły na papieża już na stałe jest zapisany w kalendarzu uroczystości szkolnych. W tym roku uczniowie klas VI-VI  zaprezentowali przedstawienie, w którym rodzice opowiadają swojej trójce dzieci małemu Karolkowi, Kasi i Marysi o życiu  Karola Wojtyły, który zostaje wybrany na papieża i kieruje Kościołem przez blisko 27 lat.  Zaciekawione opowieścią swoich rodziców dzieci uważnie słuchają zadają wiele pytań, oglądają album o Świętym Janie Pawle II, śpiewają  pieśni: „Barkę”, „Kochamy Cię Janie Pawle II”. Wszystko łączy się w piękną biograficzną opowieść , lekcję historii dla młodych widzów. 

    Czytaj więcej...


W ramach programu edukacyjnego „Czytające Szkoły”  24 października obchodzono w naszej szkole Urodziny Książkowego Misia, czyli DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.
Na imprezę czytelniczą uczniowie klas I-III przynieśli  swoje domowe pluszowe misie oraz ozdobiły odzież sylwetką miśka. Tola Kierzek i Kacper Brzezicha uczniowie klasy IIIa przeczytali koleżankom i kolegom fragmenty książki A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”.

  Czytaj więcej...


W niedzielę, 22 października, 22 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w  55 Biegu Republiki Ostrowskiej. O godzinie  9. 45 w strugach deszczu,  biegi młodzieżowe rozpoczęli gimnazjaliści, następnie  szkoły podstawowe od najstarszych do najmłodszych klas. Gratulujemy wszystkim, którzy odważyli się wystartować i ukończyli bieg w tych trudnych warunkach.

    


 

Nadia Błaszczyk - absolwentka, Jakub Kasprzak i Jakub Jaźwiec - uczniowie obecnej szóstej klasy  po raz kolejny a Daria Muszyńska - uczennica obecnej klasy piątej otrzymali Stypendium im. Świętego Jana Pawła II za wyniki w nauce w drugim semestrze roku szkolnego 2017 / 2018.
Uczniowie  wykazują się wszechstronnymi uzdolnieniami i zdobywają wysokie oceny. Reprezentują szkołę w licznych konkursach przedmiotowych, na których często są laureatami oraz wykazują się zaangażowaniem w pracę na rzecz klasy i szkoły.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


    


17 października odbył się  XV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod tytułem   „Zdrowe dary sadów, lasów i ogrodów w utworach Marii Konopnickiej” zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Klasy pierwsze to uczennice: Maria Lisiak, Lena Kraszkiewicz i Agata Strzelczak, klasy drugie: Agata Gawrońska, Paulina Napierała i Maja Sobczak. Dziewczynki: Oliwia Jurczak, Tola Kierzek i Kamila Rojek tworzyły zespół  klasy IIIa. Dużą  niespodziankę sprawili nam drugoklasiści i trzecioklasiści, którzy zdobyli  trzecie i drugie miejsce na swoich poziomach, wśród uczniów wielu ostrowskich szkół.

  Czytaj więcej...


17 października uczniowie klas: IV i VI udali się do OCK na spektakl pt.: „MAGIA TEATRU”. Wrocławski Teatr Edukacyjny ARTENES zaprosił nas na fantastyczną PODRÓŻ AKCJI z ekranu na scenę i ze sceny znów na ekran. Główny bohater – Neyo, w trakcie swej ucieczki przed agentkami ciemnych mocy wypada z Matrixa na scenę.
Jego położenie stara się mu wyjaśnić Morfeusz – przewodnik. To on oprowadza bohatera przez świat teatru, prezentując mu jego charakterystyczne cechy i przeróżne ciekawostki. W przedstawieniu odnaleźć można fragmenty klasycznych tekstów dramatycznych.


    


Uczniowie klas I-III w Ostrowskim Centrum Kultury obejrzeli  przedstawienie teatralne pt. „Zaklęte granie” Wrocławskiego Teatru  ARTENES. Spektakl przygotowany został z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem. Sztukę  skonstruowano tak, aby przemawiała do młodego widza obrazem i przykładem, a nie tylko słowem. Nie zapomniano również o wszystkich atrybutach prawdziwej baśni: piosenkach, kolorowych postaciach i kostiumach oraz multimedialnych efektach scenicznych. Uczniowie  bardzo żywiołowo reagowali na perypetie bohaterów sztuki i na pewno zapamiętają  pozytywny przekaz współczesnej baśni.

 


    


#uczymyratować

Uczniowie ostrowskiej trzynastki od najmłodszych lat uczą się podstawowych czynności ratujących życie w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”


RELACJA FILMOWA - KLIKNIJ

 

16 października – w Światowym Dniu Resuscytacji - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 już po raz trzeci wzięli udział w akcji organizowanej w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” mającej na celu ustanowienie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą liczbę osób. Koordynatorem akcji jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  W akcji uczestniczyli uczniowie, rodzice -  ratownik Pogotowia Ratunkowego, lekarz oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowej Straży Pożarnej, absolwentki naszej szkoły. Resuscytację na 9 fantomach przez 30 minut prowadziło


Organizatorem konkursu plastycznego w ramach Kampanii społeczno – edukacyjnej „OSTRÓW smogowi mówi NIE” – 2. edycja  jest  Miejski Zakład Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim. W kategorii uczniów klas I-III  uczennica Wiktoria Śmigiel  zajęła II miejsce, Maria Lisiak III miejsce, a Kamila Rojek  otrzymała wyróżnienie. Wśród uczniów klas IV-VI praca  Laury Pałasz zajęła drugie miejsce, a rysunek Julii Kaczmarek wyróżnienie. Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpiło w dniu 15 października 2017 roku podczas obchodów Święta Drzewa w Parku 600-lecia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Czytaj więcej...


Strona 2 z 4First   Previous   1  [2]  3  4  Next   Ostatni   
  Szukaj   
pawo 2
 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"

 

 trzecia edycja

 

 Zdrowie dla
Ostrowa Wielkopolskiego

2012 - 2022
 

 

 ceryfikat

zobacz szczegóły

BAW SIĘ I UCZ!
ŚWIETLICA SZKOLNA
PRZYJAZNA UCZNIOWI

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

WYMIANA STUDENCKA

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

UBEZPIECZENIE