20 stycznia 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

  

 
 
Aktualności 2018/2019
 

W poniedziałek, 17 grudnia odbył się szkolny turniej mini siatkówki. Do turnieju zgłosiło się sześć trzyosobowych drużyn z klas V, VI i VII. Zwycięzcami okazali się chłopcy z klasy VI: Michał Derwich, Wojtek Maroszek i Patryk Kopeć. II miejsce zajęła reprezentacja klasy VII, w składzie: Mikołaj Linczewski, Eryk Kędziorski, Kuba Kasprzak, III miejsce wywalczyli chłopcy z klasy V: Wiktor Szymoniak, Łukasz Wawrzyniak i Kuba Reterski. Gratulujemy.

  


Spektakl Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie

W spektaklu „Zorro” przenosimy się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczeni przez okrutnego Gubernatora mieszkańcy czekają na swojego bohatera, który odmieni ich los.

Wraz z Don Diego di Ahuilera zwanym El Zorro przeżyjemy najgorętszą przygodę sezonu! Towarzyszyć jej będzie walka sprytem i szpadą o dobro, wśród tętentu kopyt i zalotnych szeptów kobiet, by ocalić Nuevo Leon. Pełnowymiarowa obsada, popisy fechtunku, kostiumy i scenografia inspirowane meksykańską sztuką ludową składają się na doskonały spektakl będący najbardziej wyczekiwaną premierą teatru familijnego. W spektaklu oprócz znakomitych popisów fechtunku, porywającej meksykańskiej muzyki, pojawią się również plastyczne cytaty z malarstwa wybitnego meksykańskiego artysty, partnera równie słynnej Fridy Khalo, Diego Rivery.   


W piątek 14 grudnia uczniowie klasy 7 na lekcjach muzyki rozpoczęli naukę gry na instrumencie. Zrozumienie muzyki przez jej granie jest pełniejsze i wymaga więcej włożonego wysiłku, niźli bierne jej odbieranie.

  


14 grudnia w klasie I B odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, na których dzięki uprzejmości rodziców naszej klasy dzieci mogły poczuć klimat zbliżających się świąt. Dzieci własnoręcznie dekorowały pierniki i lepiły wraz z rodzicami papierowy łańcuch, który został później powieszony na choince znajdującej się w holu szkoły. Po pracach plastycznych nastąpił też czas wspólnego odśpiewania kolędy.

  


Dziś, t.j. 14 grudnia odbył się finał powiatowy turnieju wiedzy o bezpieczeństwie „Najlepszy z najlepszych”.  Organizatorem turnieju była Komeda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V b Julia Kaczmarek, która zdobywając II miejsce, wykazała się ogromna wiedzą o funkcjonowaniu Policji i  ogólnie pojętym bezpieczeństwie. Gratulujemy!
  


W czwartek 13 grudnia najmłodsi uczniowie z klas 1a i 1b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.
Uczniowie poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz przebywania w bibliotece. Pierwszoklasiści poprzez udział w zabawie polegającej na dopasowywaniu bajkowych bohaterów do tytułów bajek udowodnili, że nieobce są im przygody Bolak i Lolka, Jasi i Małgosi czy Kubusia Puchatka.
Każdy po dokonaniu uroczystego podpisu mógł wypożyczyć książkę. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę. Serdecznie zapraszam!


    


Lekcje nie muszą być nudne, przekonali się o tym uczniowie z klas 5a i 5 b, którzy przez dwa miesiące przygotowywali się do prezentacji wybranych przez siebie mitów greckich. Po omówieniu, na lekcjach języka polskiego, ciekawych opowieści o bogach, herosach, tytanach i ludziach, uczniowie mogli wreszcie zaprezentować efekty swojej pracy. W grudniu do świata starożytnej Grecji przeniosły nas takie postacie mitologiczne, jak:  Zeus, Prometeusz, Hades, Demeter, Kora, Syzyf, Orfeusz i Eurydyka, Dedal i Ikar.


    


 Czas przedświąteczny jest czasem pełnym radości nie tylko z powodu oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, ale też z powodu aktywności twórczej dorosłych i dzieci. 12 grudnia 2018 roku uczniowie klasy II b uczestniczyli w niecodziennych zajęciach – zajęciach florystycznych prowadzonych przez panią Karolinę Wrzeszcz – mamę Filipa. Najpierw dzieci dowiedziały się, z jakich materiałów można wykonać stroiki, a następnie wykonały ciekawe kompozycje świąteczne  z zielonych gałązek, bombek, świeczek, piórek. Tworzenie stroików sprawiło uczniom dużo radości, a efekt końcowy -  satysfakcji.
Pani Karolinie bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia florystyczne!


      


Dnia 11.12.2018 uczniowie klasy 6 uczestniczyli w XV Warsztatach Dziennikarskich "Powstańcy wielkopolscy przykładem bohaterów walczących o niepodległość w naszym regionie". Uczniowie słuchali historii oraz oglądali prezentacje o przebiegu Powstania Wielkopolskiego. Mogli poznać oraz posłuchać gości zaproszonych, czyli ostrowskich genealogów. Za zadanie mieli sformułować kilka pytań do wybranej osoby i wspólnie z innymi uczniami szkół podstawowych z Ostrowa przeprowadzili wywiad. Uczniowie mają tydzień czasu na uporządkowanie wywiadu oraz przesłanie do organizatorów tych warsztatów. Na końcu była możliwość zrobienia wspólnych zdjęć oraz każdy uczeń otrzymał podziękowanie za wspólną pracę.
  


„Chcesz być bezpieczny, gdy zmierzch na dworze, noś dobrze widoczne znaczki odblaskowe!”

Powyższe  hasło podczas najkrótszych dni w roku powinni sobie przypominać zarówno dzieci jak i dorośli.  10 grudnia 2018 roku wszyscy uczniowie klas I-III spotkali się, aby utrwalić  wiedzę o bezpiecznym zachowaniu  na drogach i ulicach. Najważniejsze informacje: o znakach drogowych, sygnalizacji świetlnej, zasadach przechodzenia przez jezdnię oraz zasadach poruszania się pieszych, gdy nie ma chodnika, konieczności noszenia elementów odblaskowych  przekazali zebranym uczniowie klasy II b podczas występu. Uczestnicy spotkania wykonali ćwiczenia: zachowania przed wejściem na przejście dla pieszych oraz reakcji na zmianę świateł w sygnalizacji świetlnej. Na zakończenie spotkania Dyrektor szkoły wręczyła dyplomy i nagrody uczniom – zwycięzcom szkolnego konkursu plastycznego „Moja bezpieczna droga do szkoły” za zajęcie:         
I miejsca – Marcie Walczak,
II miejsca – Katarzynie Grzela
oraz III miejsca – Michalinie Malik.
Zawsze przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego!

relacja filmowa
    


Strona 2 z 12First   Previous   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji