22 stycznia 2018   
 
 

  

 
 
Aktualności 2017/2018
 

08.12.2017 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w świątecznym spotkaniu z Bzikiem. Na scenie usłyszeli nie tylko świąteczne piosenki, ale też dowiedzieli się, jak wyglądają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Duże poruszenie wśród dzieci sprawiło „wyczarowanie” przez Bzika małego króliczka.


    


8 grudnia w naszej szkole zakończyła się akcja zbierania darów na Szlachetną Paczkę.
9 grudnia wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do rodziny Pana Krzysztofa i przekazali zebrane dary. Były to żywność, środki chemiczne, artykuły gospodarstwa domowego, odzież oraz oczywiście zabawki i słodycze dla dzieci. Dzięki wsparciu darczyńców udało się pozyskać szczególny i główny prezent, którym jest nowe łóżko piętrowe.
Wszystkim osobom, które wsparły akcję serdecznie DZIĘKUJEMY!


    


Grudzień to miesiąc obfitujący w wydarzenia kulturalne związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.  Dnia 07.12.2017 roku uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami wyjechali do Ostrowskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć przedstawienie Mikołajkowe w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej EDUKATOR. Zachwyciła nas nie tylko gra aktorów oraz treść przedstawienia, której przesłaniem było wspólne spędzanie czasu rodziców i dzieci związanego z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia. Bardzo podobały nam się także stroje aktorów, scenografia, śpiew oraz muzyka - oprawa muzyczna SP13.
    


7 grudnia uczniów klasy piątej odwiedziła florystka - pani Anna Adamska. Uczniowie mogli dowiedzieć się czym zajmuje się florysta, a także zobaczyć jak pracuje i jakich narzędzi używa. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, mama Konrada  pokazała, jak wykonać przepiękne kolorowe stroiki. Uczniowie wykonywali także swoje ozdoby świąteczne pod czujnym okiem fachowca. Na zakończenie spotkania uczniowie oraz pani dyrektor otrzymali efektowne stroiki świąteczne.    


 7 grudnia w Forum Synagoga odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Na straży bezpieczeństwa” zorganizowanego przez Straż Miejską w Ostrowie Wielkopolskim. Celem konkursu była promocja pozytywnych zachowań związanych z bezpieczeństwem na drodze oraz poszerzenie wiedzy dzieci nt. bezpieczeństwa w czasie samodzielnego poruszania się po mieście.

Julia Kaczmarek zajęła trzecie miejsce wśród uczniów kl. IV, a Aleksandra Lisiak drugie miejsce z klas V.

  Czytaj więcej...


Tradycyjnie 6 grudnia do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Uroczystość urozmaicił występ uczniów klasy 6 oraz 3B. Mikołaj w tym roku przyjechał ze swoją pomocnicą Elfem, który na wesoło zabawiał dzieci oraz zadawał świąteczne zgadywanki. Na zakończenie spotkania Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami niespodzianką ufundowane przez Radę Rodziców. Dzieci wspaniale bawiły się z Mikołajem.

  


Dnia 5 grudnia 2017 uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu w raz z opiekunem brały udział w Międzyszkolnych Obchodach Dnia Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas uroczystości uczestnicy mogli się zapoznać, z różnymi formami działalności podejmowanymi przez szkolne koła wolontariatu poprzez przygotowaną prezentację. Bardzo ciekawa była również  prelekcja dorosłej wolontariuszki o jej pracy na misji w Rwandzie.
Podczas spotkania zostały także ogłoszone wyniki konkursu plastycznego na  hasło promujące ideę wolontariatu. Uczennica naszej szkoły - Laura Pałasz zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VII.  Gratulujemy!!

  


We wtorek 5 grudnia na ostrowskim Rynku odbyło się uroczyste rozświetlenie choinki przez Panią Prezydent Beatę Klimek. W tym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele uczniów klas I-II ze Szkoły Podstawowej nr 13. Uczniów nie przestraszyła brzydka pogoda. Chętnie brali udział w tańcach i śpiewali świąteczne piosenki z ostrowską Śnieżynką. Rozświetlony Rynek od wtorku przypomina wszystkim o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia i wprowadza piękną atmosferę w naszym mieście.

 
    


W grudniowe popołudnie uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcą udali się na Ostrowski rynek by uczestniczyć w rozświetleniu choinki w ich mieście. Następnie wszyscy udali się do szkoły by wspólnie obejrzeć filmik jaki stworzyły dzieci  z życzeniami dla swoich rodziców…Wspólne popołudnie zaowocowało również w ozdoby choinkowe jakie uczniowie wraz z opiekunami wykonali. Pomimo biegu i przygotowań do świąt znaleźliśmy czas, by  ze sobą pobyć…

    


Laura Pałasz uczennica klasy szóstej brała udział w konkursie plastycznym pt. „Moja droga do szkoły” organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Szkołę Podstawową nr 7 w Kaliszu i Komendę Miejskiej Policji w Kaliszu. Jej praca plastyczna została zakwalifikowana do etapu finałowego.

  Czytaj więcej...


Strona 2 z 7First   Previous   1  [2]  3  4  5  6  7  Next   Ostatni   
  Szukaj   
pawo 2
 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"

 

 trzecia edycja

 

 Zdrowie dla
Ostrowa Wielkopolskiego

2012 - 2022
 

 

 ceryfikat

zobacz szczegóły

BAW SIĘ I UCZ!
ŚWIETLICA SZKOLNA
PRZYJAZNA UCZNIOWI

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

WYMIANA STUDENCKA

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

UBEZPIECZENIE

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"

 

 trzecia edycja

 

 Zdrowie dla
Ostrowa Wielkopolskiego

2012 - 2022
 

 

 ceryfikat

zobacz szczegóły

BAW SIĘ I UCZ!
ŚWIETLICA SZKOLNA
PRZYJAZNA UCZNIOWI

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

WYMIANA STUDENCKA

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

UBEZPIECZENIE