27 marca 2019

Szkolne zestawy programów i podręczników

na rok szkolny 2018/2019 - kliknij

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-trzynastki

Aktualności 2018/2019

Dnia 15 marca uczniowie klas IV – VII wzięli udział w spotkaniu z policjantem wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Tematyka zajęć dotyczyła agresywnego zachowania w szkole.  Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również jak mają się bronić przed takim zachowaniem wobec siebie i innych oraz jakie czyny są przestępstwem i jakie można ponieść kary.

14 marca klasa 6 i 7 miała okazję poznać p. Krzysztofa Maciejewskiego, założyciela Ostrowskiego Klubu Kolekcjonera „Ocalić od zapomnienia”.
Nasz gość, który sam jest kolekcjonerem, w swoich zbiorach zgromadził ok. 430 wydań książki „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupery’ego, w 230 różnych językach i dialektach z całego świata. Zabrał nas w pasjonującą podróż, opowiadając ciekawostki związane z książką oraz jej autorem. Na tej niezwykłej lekcji mogliśmy także zobaczyć różne wydania książki m.in. w języku hebrajskim, chińskim, egipskim, czeskim,  a także w gwarze wielkopolskiej, mazurskiej czy śląskiej.
Dla zainteresowanych polecam stronę p. Krzysztofa Maciejewskiego

malyksiaze.net/pl/

Dnia 14 marca odbyła się kolejna edycja konkursu informatycznego „CYBORG” pod hasłem „Świat komputerów z fizyką w tle”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy siódmej: Bartosz Cierniak, Jakub Jaźwiec, Jakub Kasprzak, Joachim Dusza oraz Michał Szwejkowski. Uczniowie rozwiązywali test z ogólnej wiedzy informatycznej a następnie wykonanie zadań z wykorzystaniem pakietu Microsoft Office.

Dnia 13 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej o tytuł " Najlepszego Ekomyśliciela" . Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody, rozumienie zależności występujących w przyrodzie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Dawid Kapołka, Jakub Kraszkiewicz oraz Julia Zielińska z klasy VI.

W środę 13 marca uczniowie klas 5 wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z dzielnicowym policji osiedla Pruślin i policjanten z Powiatowej Komendy Policji. Tematyka dotyczyła bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym.

13 marca o godzinie 17:00 w I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się podsumowanie VI Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego pod hasłem „Twórczość Aleksandra Fredry”. Jakub Kasprzak z klasy 7 został laureatem tego konkursu. Został również wyróżniony za najlepszą wypowiedź ustną. W międzyszkolnych zmaganiach brali udział uczniowie z ostrowskich szkół podstawowych. W pierwszej części (pisemnej) uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu nauki o języku, teorii literatury, a przede wszystkim znajomością twórczości polskiego bajkopisarza. W drugiej części (ustnej) odpowiadali na dwa wylosowane przez siebie pytania nawiązujące do treści lektur konkursowych oraz życia i twórczości Aleksandra Fredry.

Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej Jakub Kasprzak i Bartosz Cierniak reprezentowali naszą szkołę na spotkaniu z Rzecznikiem Praw Obywatelskich dr. Adamem Bodnarem, które odbyło się 13 marca w Synagodze.
Podczas spotkania uczniowie poznali czym zajmuje się Rzecznik Praw Obywatelskich i w jakich sprawach można się do niego zwracać. Dr Bodnar udzielał również odpowiedzi na pytania licznie zgromadzonych ostrowian i starszych i młodszych, którzy prosili o pomoc i radę w różnych sprawach osobistych oraz dotyczących całej społeczności miasta. Dzięki udziałowi w spotkaniu chłopacy dowiedzieli się, że każdy, kto uważa, że jego prawa zostały naruszone albo że jest nierówno traktowany może zwrócić się o pomoc do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Z okazji Dnia Kobiet chłopacy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali krótki występ artystyczny. Główną atrakcją okazały się tańce uroczych „artystek” czyli chłopaków przebranych za dziewczyny. W pierwszym tańcu zaprezentowali oni swoje wdzięki do utworu  „Bo z dziewczynami”, ale największy aplauz wzbudził taniec z mopami do piosenki „Babę zesłał Bóg”. Bez takich kobiet naprawdę nie można się obyć!
Oprócz chłopaków na występie nie mogło też zabraknąć przedstawicielek płci pięknej. Swój taniec zaprezentowały dziewczyny z klasy 6, a piosenkę „Dear future husband” zaśpiewała Zuzanna Banasiak.
Najlepsze życzenia dla wszystkich dziewczyn i kobiet od SU!

W środę 6 marca 2019r., w Szkole Podstawowej nr 5 uczniowskie klas II i III szkół podstawowych Powiatu Ostrowskiego przystapili do zmagań w II etapie Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII. Komisja konkursowa do III etapu zakwalifikowała 10 uczniów, w tym uczennicę naszej szkoły - Agatę Gawrońską z klasy III. Dyktando finałowe odbędzie się 27 marca 2019r.. Agatko gratulujemy i życzymy powodzenia we finale.

8 marca z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy szóstej wybrali się na wycieczkę integracyjną do kręgielni. Uczestnicy mieli okazję przekonać się, że bowling to nie tylko zabawa, ale również sport i świetna forma aktywnego spędzania czasu.

Strona 2 z 18First   Previous   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni