21 maja 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 


Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

sp-ostrow-wielkopolski.nabory.pl

 

Szkolne zestawy programów i podręczników

na rok szkolny 2018/2019 - kliknij

 ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-trzynastki

 

                                                       

 

 

 

Aktualności 2018/2019
 

W świetlicy szkolnej została ogłoszona zbiórka książek do szkolnej biblioteki. W marcu chętni uczniowie przynosili książki, które zostały przekazane do biblioteki.

  


Pierwsze akcje czytelnicze za nami. Szkolny Klub Czytelniczy ZACZYTANI spotkał się z uczniami klas 1-3 aby zaprezentować im japońską sztukę Kamishibai, czyli   „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10–16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Dzieci wysłuchały opowiadania „Szukając Marudka”, zaprezentowanego przez uczniów z Klubu Czytelniczego, odpowiadały na pytania związane z historią Marudka oraz wykonały rysunki, będące zakończeniem historii bohaterów opowiadania.


    Czytaj więcej...


W dniu 3 kwietnia uczniowie klasy VII Jakub Jaźwiec i Jakub Kasprzak wzięli udział w międzyszkolnym konkursie interdyscyplinarnym „Omnibus” w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. Uczestnicy musieli zmierzyć się z wieloma zdaniami z różnych dziedzin – języka polskiego, historii, języka angielskiego, sztuki, matematyki, biologii, geografii, a także popisać umiejętnościami sportowymi.
Bezkonkurencyjny okazał się Jakub Kasprzak, który pokonał wszystkich uczestników i zdobył tytuł „Omnibusa”. Uczeń klasy VII posiada wszechstronną widzę i umiejętności, co udowodnił już po raz trzeci, gdyż zdobył ten tytuł w klasie piątej, szóstej i siódmej.
Gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy!
  


1 kwietnia w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie adaptacyjne przyszłych pierwszoklasistów pod hasłem ,,Matematyka na wesoło''. Nic tak nie motywuje dziecka  jak udana zabawa. Nauka matematyki może przebiegać przy użyciu atrakcyjnych i kratywnych narzędzi, dzięki którym edukacja staje się ekscytującą przygodą i podróżą do fascynującego świata matematyki.

relacja filmowa

 

    


Chcesz spędzić przerwę aktywnie i niebanalnie? Zapraszam Cię do zabawy
i rywalizacji.
W naszej szkolnej bibliotece możesz zagrać w gry planszowe tj. Scrabble, Remik, Ojczysty, Bierki, Gra pozorów, Rzut do mety, Wirus.
Gry planszowe to wspaniała zabawa, uczą myślenia problemowego i szybkiego podejmowania decyzji.
Czy wiesz, że najstarsza kompletna, zachowana razem z pionkami, gra planszowa pochodzi z ok. 2600 roku p.n.e. z grobowca z okolic sumeryjskiego miasta Ur.

  


W tym roku Szkoła przystąpiła do krajowego Programu PoczytajMy. Zgodnie z założeniami Programu zostało powołane Koło czytelnicze, do którego przystąpili uczniowie kl. 4a Marta i Oliwia oraz uczniowie kl. 5a Ola, Zosia, Mikołaj, Mieczysław i Wojciech. W ramach pierwszego spotkania organizacyjnego uczniowie zapoznali się z ideą Programu oraz przydzielono im pierwsze zadnia. Pod opieką nauczyciela bibliotekarza rozpoczęły się  cykliczne spotkania, podczas których nadano nazwę Klubowi, rozmawiano nt. treści przydzielonego zadania oraz przydzielono kolejne, ćwiczono scenariusz przeprowadzania zajęć czytelniczych. Ponadto, nie zabrakło zabaw integracyjnych z wykorzystaniem gier planszowych oraz ćwiczenia „Dywan” aktywizującego grupę. Przed nami pierwsze akcje czytelnicze w klasach 1-3.


    


RELACJA FILMOWA Z DRZWI OTWRTYCH SZKOŁY

 

youtu.be/y0DCCObNr0E   


W piątkowe popołudnie 29 marca uczniowie klasy 1 A wraz z rodzicami spotkali się na warsztatach plastyczno - technicznych. W wiosennej atmosferze przygotowywane były jajka styropianowe - kolorowymi cekinami, kulkami styropianowymi. Ozdabiano zajączki wielkanocne, wysiewaliśmy owies i rzeżuchę. Uczniowie zaprezentowali się w wierszu i piosence wiosennej.

    


Dnia 30 marca 2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Festiwalu Gier Planszowych OSTROwPLANSZE. Festiwal odbywał się w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych w Ostrowie Wielkopolskim. Nasi uczniowie poznali świat gier planszowych mogli je wypożyczyć i zagrać, a animatorzy wyjaśnili zasady wybranych gier.
Gry planszowe zachwycają różnorodnością tematyki, starannością wykonania. Cieszą oko, stymulują intelekt, pozwalają nawiązać nowe znajomości czy spoić więzy rodzinne. Gry planszowe sprawiają, że zaczynamy na nowo rozmawiać i słuchać. Możemy świetnie się przy nich bawić.

  


Dnia 28 marca 2019 w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy - „Księga Ksiąg”. Uczestnicy konkursu - uczniowie klas IV, musieli wykazać się wiedzą na temat Pisma Świętego. Tematyka konkursu obejmowała ogólną wiedzę na temat Biblii, etapów powstawania Starego i Nowego Testamentu, przekładów Pisma Świętego, oraz znajomość  fragmentów Księgi Rodzaju. Naszą szkołę  w tym konkursie  reprezentowały uczennice: Oliwia Jurczak oraz Tola Kierzek. Obydwie uczennice wykazały się dużą wiedzą i dobrym przygotowaniem do konkursu. Oliwia Jurczak zdobyła I miejsce, Tola Kierzek III miejsce.  Po uroczystym rozdaniu nagród, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przeprowadzili z Oliwią  krótki wywiad, zadając jej kilka pytań na temat konkursu.
Gratulujemy naszym uczennicom wielkiego sukcesu oraz dużej  wiedzy. 


    


Strona 2 z 20First   Previous   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
 
 

    

  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji