19 stycznia 2021

Regulamin funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w czasie epidemii obowiązujący od 1 września 2020 r.

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych
edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB

NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13

IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
- kliknij

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym

2020/2021

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-

trzynastki

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych
edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB

NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13

IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
- kliknij

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym

2020/2021

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-

trzynastki

Aktualności 2020/2021

Uczniowie klasy 3 A ukończyli realizację II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Czytam z klasą " - "Lekturki spod chmurki"
Poznaliśmy Mała chmurkę w krainie drzew, przygotowaliśmy nasze jesienne drzewka. Dwukrotnie braliśmy udział w zbiorowym czytaniu. Wykonaliśmy efektowne i różne tematycznie prace plastyczno - techniczne.

Rodzice i uczniowie klasy 3 a, 7 a, 2 a oraz nauczyciele przygotowali dary dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach koło Pleszewa. Siostry Dominikanki podpowiedziały nam, jakie są potrzeby. W sobotę 19 grudnia odwiedziliśmy to wspaniałe miejsce. Przywitała nas Siostra Dyrektor. Pomogli nam Chłopcy - Radziu i Mieciu. Radziu rozpoznał, skąd przyjechaliśmy po tablicy rejestracyjnej 😀😀😀
Serdeczne podziękowania dla Wszystkich Darczyńców, szczególne dla Mai Tadel za wykonanie kartki świątecznej oraz Panu  Maciejowi Tadel - za transport darów, Marzenie Szymankiewicz, Beacie Mamot, Małgorzacie Leśnierowskiej 🎄🎁❤ Dobro powraca ❤❤❤ Uczniom  klasy 7 a za pomoc ❤❤❤ Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY

Uczeń klasy 2B Igor Szmaj pod kierunkiem Marty Szmaj wykonał przepiękną pracę na międzyszkolny konkurs w ramach programu „Dbam o środowisko – Ostrowski Program Ochrony Pszczół. Wiem, więc żyję (świadomie)” w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego przeprowadzonego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka.
Igor w dniu 18 grudnia odebrał nagrodę- sam otrzymał smartwatcha oraz dla klasy wygrał 6 różnych gier. Gratulacje.

Pierniki - tradycja wypieku kultywowana jest w naszych domach od wielu lat. Prace uczniów klasy 3 A - w okresie edukacji zdalnej - wykonane zostały z papieru.

Atmosfera zbliżających się świąt wprawia nas w niezwykły nastrój. Brak śniegu, tęsknota za nim sprawiła, że uczniowie klasy 1A postanowili wykonać i przenieść swoje inspiracje na kartkę bloku technicznego. Do swoich prac wykorzystali patyczki higieniczne, niby prosty i znany sposób wykorzystania patyczków, ale jaki piękny.

To, co mamy wykorzystamy, … czyli drewniane łyżki
Nasze prace tworzymy z tego, co mamy u mamy. Dziś do naszej pracy wykorzystaliśmy dobrze wszystkim znane drewniane łyżki. Postanowiliśmy, że zrobimy świąteczne postacie. Większość z zrobiła renifera, Mikołaja czy panią Mikołajkę.

Klasa 3 a wykonała 2 #zadaniaWProgramie
Ogólnopolskiego Programu #UczymyDzieciProgramować
- zima i  Święta Bożego Narodzenia

Klasa 1b na technice przygotowała przepiękne łańcuchy z papieru kolorowego. Z pewnością oryginalnie wyglądają na choince. Sam zobaczcie te cuda.

W dniu 17.12.2020r, na prośbę Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim  Jolanty Przybyłek, Zarząd Terenowy NSZZFiPW w Ostrowie Wlkp. przekazał na ręce Pani Dyrektor 500 maseczek. W imieniu Zarządu maseczki przekazał mł.chor. Przemysław Reterski wraz z synem Jakubem, który jest członkiem Samorządu Uczniowskiego.
Mamy nadzieję na owocną współpracę ze Szkołą, na dalsze lata.
 Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie.🙂🙂🙂👍👍👍

Strona 2 z 13First   Previous   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni