4 lipca 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

 

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-   

    trzynastki 

 

Aktualności 2019/2020
 

Dziewczyny z klasy VIII, z okazji Dnia Chłopaka, zorganizowały wyjście integracyjne. Wszyscy udali się na spacer i poczęstunek do pobliskiej pizzerii. I chłopacy, i dziewczyny mieli okazję zrelaksować się, porozmawiać i zapomnieć o szkolnych obowiązkach w miłej atmosferze i dobrym towarzystwie.

  


Z okazji Dnia Chłopaka klasa VI była na wycieczce w Parku Linowym na Piaskach-Szczygliczce w Ostrowie Wielkopolskim. Przeżyli tam niezapomniane chwile pełne adrenaliny w otoczeniu pięknej przyrody. Okazało się, że pokonanie trasy na linach to nie tylko świetna zabawa, ale też trening ducha i ciała.

  Czytaj więcej...


26 września zainaugurowana została innowacja pedagogiczna Z bezpieczeństwem za pan brat. Uczniowie klas I - III uczestniczyki w spotkaniu, którego tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pzreedstawiciele 6 oddziałów brali udział w konkursie. Odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy wychowania komunikacyjnego, rozpoznawali znaki drogowe - z rąk pani dyrektor każda klasa otzrymała dyplom za I miejsce oraz upominki. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaprezentowali się w odblaskowym pokazie mody. Gratulujemy wiedzy i pomysłowości.

youtu.be/BKedkLmTfhk - film z akcji.

    


Klasa 1b wybrala sie na spacer wokol szkoly w celu utrwalenia poznanych znaków drogowych oraz przecwiczenia prawidłowego przechodzenia przez przejscie dla pieszych.


    


Czy las to duża spiżarnia? Jakiego koloru jest Pani Jesień? Dlaczego niektóre zwierzęta zasypiają na zimę? Na te oraz inne pytania szukała odpowiedzi klasa 1a.
  


Zachęcam wszystkich uczniów do czytania!
Przez 21 dni poświęcaj dziennie 10 minut na głośne czytanie, zbieraj naklejki i zdobądź punkty za aktywność!
Naklejki otrzymasz od wychowawcy klasy lub nauczyciela bibliotekarza, gdy zbierzesz określoną ilość              i zakleisz cały dzienniczek postępów czeka Cię nagroda.

  


Nie Śmiecimy-Sprzątamy-Zmieniamy

Nie Śmiecimy-Sprzątamy-Zmieniamy to hasło tegorocznej kampanii „Sprzątania Świata - Polska”
Dnia 20.09.2020r. wszyscy uczniowie naszej szkoły  brali udział w Akcji Sprzątania Świata. Celem tegorocznej edycji było propagowanie ekologicznych zachowań, budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej, odpowiedzialności za środowisko, zachęcanie do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów. Każda z klas zaopatrzona w worki i rękawice jednorazowe wyruszyła z nauczycielem na ratunek środowisku. Zgromadzone śmieci uczniowie składowali wokół kontenera na terenie szkoły. Po dobrze wypełnionej misji wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.


zdjęcia - galeria zdjęć
    


17 września miały miejsce uroczystości miejskie upamiętniające 80. rocznicę wkroczenia wojsk sowieckich do Polski oraz ofiarę krwi Polaków na Golgocie Wschodu. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Bartosz Cierniak, Oliwia Idziorek i Sara Leśnierowska, którzy wraz z Sybirakami, młodzieżą, harcerzami, przedstawicielami organizacji kombatanckich oraz służb mundurowych uczcili pamięć zesłańców przy pomniku ofiar Sybiru z Ziemi Ostrowskiej. Następnie poczty udały się do Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie odbyła się część artystyczna obchodów.17 września miały miejsce uroczystości miejskie upamiętniające 80. rocznicę wkroczenia wojsk sowieckich do Polski oraz ofiarę krwi Polaków na Golgocie Wschodu. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Bartosz Cierniak, Oliwia Idziorek i Sara Leśnierowska. Uczniowie wraz z przedstawicielami władz, Sybirakami, młodzieżą, harcerzami i zaproszonymi gośćmi uczcili pamięć zesłańców podczas uroczystego apelu w Zespole Szkół Ekonomicznych.

  


Katowicki Teatr Ateneum

17 września rozpoczęliśmy program iTeatru TVP pierwszą transmisją  spektaklu katowickiego Teatru Ateneum pt. „Ile żab waży księżyc” dla uczniów klas I-IV.
Baśniowa opowieść o niecodziennym spotkaniu Króla samochwały z samotnym, przybyłym nie wiadomo skąd Chłopcem, zadającym dorosłemu władcy masę bardzo ważnych z jego punktu widzenia, zupełnie abstrakcyjnych pytań. Zirytowany dziecięcą bezpośredniością Król próbuje  ignorować intruza, a w końcu pozbyć się go.
Zderzenie ich odmiennych światów staje się okazją do tego, by nabrać dystansu do siebie samego, a może nawet nieco się odmienić. Król na nowo odkrywa dawno ukrytą własną wrażliwość i potrzebę przyjaźni, otwiera się na małego człowieka i jego fantazję i ciekawość świata. Dowcip językowy zawarty w zgrabnie napisanych dialogach oraz zabawne sytuacje sprawiają, że poważne przesłanie dociera do widza niepostrzeżenie, ale skutecznie.
Baśń oparta na tekście Maliny Prześlugi, nagrodzonym w XXIX Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży (2018), organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

  


17 września 2019r. na stadionie Klubu Sportowego STAL, przy ul. Kusocińskiego, odbyło się wielkie święto lekkiej atletyki. Wzięło w nim udział ponad 200 uczniów z 10 szkół powiatu ostrowskiego. Nasza szkołę reprezentowało 30 uczniów. Dziewczęta i chłopcy podzieleni byli na kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI i VII-VII. Nasi uczniowie stawali cztery razy na podium. Medale wywalczyli: Agata Strzelczak – brąz w biegu na 300 m., Adam Kasprzak- srebro w biegu na 60m. i brąz w biegu na 300 m. , Julia Kaczmarek- brąz w biegu na 60 m. W ogólnej klasyfikacji szkół zajęliśmy V miejsce.

  Czytaj więcej...


Strona 23 z 24First   Previous   15  16  17  18  19  20  21  22  [23]  24  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji