27 września 2021

W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB
NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13  IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym 2020/2021

ostrowska trzynastka na facebook

gazetka szkolna -  www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie- trzynastki
Kwestionariusz na szczepienie osoby niepełnoletniej - kliknij

Drodzy Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego,

zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety w badaniu dotyczącym preferencji i opinii mieszkańców na temat  Ostrowa Wielkopolskiego . Wyniki badania będą pomocne w opracowaniu Strategii Rozwoju do roku 2030, która na kolejne lata wyznaczy priorytety i kierunki rozwojowe, poprzez wspólnie zdefiniowane i obrane najważniejszych cele, do których będziemy chcieli dążyć realizując nową politykę długoterminowego rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego.

Badanie jest realizowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim przy wsparciu zewnętrznego i niezależnego eksperta, firmy Lider Projekt Sp. z o.o.
Ankietę można wypełnić poprzez widoczny QR code oraz osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim - biuro nr 313
Pragniemy zapewnić, że Państwa uczestnictwo w badaniu jest anonimowe.
Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie.
Zespół ds. opracowania projektu strategii.Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBzeWK5Bwt09DzPIEnH-8OMe3KkrPuaChKR3bzc4BE81qYXA/viewform?usp=sf_link
Piotr Młynarz
Wydział Rozwoju Miasta - Referat Obsługi Inwestorów

Aktualności 2020/2021

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą Martą Szmaj za sprawą przerabianej lektury "Zaczarowana zagroda" autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów zaprosili zimę do sali. Dzieci przeniosły się na Antarktydę budując lodową zagrodę z kostek cukru oraz tworząc pingwiny z plasteliny. Odwiedziła nas również pani Aneta Błaszczuk z biblioteki która dostarczyła wiadomości głównie o gatunku Adeli, najmniejszych pingwinach. Drugoklasiści byli mierzeni przez co porównywali swój wzrost z głównym bohaterem książki-Elegancikiem. Przerabiając lekturę tym samym zrealizowaliśmy II moduł ogólnopolskiego projektu "Lekturki spod chmurki".

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na kartkę z życzeniami dla chłopaków, w którym mogli brać udział uczniowie klas I – VIII.
W kategorii klas I – III najlepszą pracę wykonał Mikołaj Plewa z klasy 2b, a drugie miejsce zajęła jego klasowa koleżanka Nina Dusza.
W kategorii klas IV – VIII pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Muszyńska z klasy 7, drugie miejsce Daria Muszyńska z klasy 8, a trzecie Kamil Słupianek z klasy 5.
Prace zostały umieszczone na korytarzu szkolnym, żeby chłopacy mogli zapoznać się z życzeniami przygotowanymi z okazji ich święta.
Najlepsze życzenia od SU dla wszystkich chłopaków!

Dzień Chłopca w klasach II-III 😃😃😃

Z okazji swojego święta chłopcy z klasy 5a wyruszyli w poszukiwaniu… swoich klasowych koleżanek. Nie była to łatwa wyprawa, gdyż po drodze musieli wykonać przygotowane przez dziewczęta wyzwania.
    Zadanie nie należało do najłatwiejszych! Jednak piątoklasiści nie poddali się i, zgodnie z instrukcją, wymyślili układ taneczny, zaopiekowali się „jajkiem”, odczytali łamańce językowe, a nawet z entuzjazmem wykrzykiwali, że kochają Świnkę Pepę ;-) Wysiłek się opłacił, gdyż chłopcy odnaleźli dziewczynki.
    Za prawidłowo wykonane zadania zostali uhonorowani przez swe koleżanki medalami w kształcie krawatów. Dziewczęta zadbały nawet o ich dobre samopoczucie, ofiarując pastylki na wyciszenie.
    Zaskoczone miny chłopców sugerowały, że nie spodziewali się takich niespodzianek. Dziewczynki wysoko postawiły poprzeczkę chłopcom. Już nie możemy się doczekać, co przygotują z okazji Dnia Kobiet.

W klasie 8 odbyły się zajęcia z Pedagogiem nt samooceny, mocnych stron i pewności siebie.
Uczniowie chętnie wzięli udział w pogadance, następnie z uśmiechem brali udział w części praktycznej w której to każdy musiał napisać koledze/koleżance na kartce przyklejonej na plecach "Lubie Cię, kiedy ...."
Uczniowie dowiedzieli się o sobie wielu miłych rzeczy oraz to jak przyjaźnie każdy jest postrzegany w klasie.
Na koniec każdy zabrał karteczkę z cytatem jako sentencja dnia.

W klasie 4B odbyła się lekcja z pedagogiem. Z uwagi na nowego ucznia były to gry i zabawy integrujące zespół klasowy. Wszyscy chętnie brali udział w zabawach w których klasa mogła się lepiej poznać a także dowiedzieć nowych rzeczy, których dotąd o sobie nie wiedziała.
Były także zabawy na pokonanie wstydu przed występowaniem i mówieniem na forum 🙂

W klasie 7 odbyła się lekcja z Pedagogiem nt Napojów energetycznych, jego skutkach nadużywania oraz uzależnienie.
Uczniowie chętnie czytali ciekawostki nt "Energetyków", szczegółowo poznali skład takich napojów, skutki oraz objawy nadużywania a także z zaciekawieniem przysłuchiwali się opowieści pewnego chłopca, który to opowiadał o swoich doświadczeniach z tym uzależnieniem.

Rekolekcje ks. Robert Grzybowski Opowieść o naszym wyborze "Wygoda czy przygoda"

Strona 28 z 28First   Previous   19  20  21  22  23  24  25  26  27  [28]  Next   Ostatni

InstaLing.pl

Nauka języków prosta