19 stycznia 2021

Regulamin funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w czasie epidemii obowiązujący od 1 września 2020 r.

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych
edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB

NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13

IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
- kliknij

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym

2020/2021

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-

trzynastki

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych
edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB

NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13

IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
- kliknij

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym

2020/2021

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-

trzynastki

Aktualności 2020/2021

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wyczekiwane przez nas wszystkich święta. To świetna zabawa, okazja w przygotowaniu przez nas wybranych ozdób. Dlatego klasa 1 a postanowiła wykonać świąteczny łańcuch.  Każdy udekorował swoją choinkę czy też nasz pokój? Patrząc na te przepiękne prace powstał konkurs świąteczny – „Kto wykona najdłuższy łańcuch”. Zgadnijcie, kto wygrał?

Klasa 3b podczas zajęć technicznych z p. Darią lepiła z masy solnej przeróżne ozdoby. Na końcu przepięknie je malowały. Zobaczcie, jak pięknie wyszło.

W klasie 1b  masa solna posłużyła do przygotowania oryginalnych świątecznych ozdób. Dzieci długo pracowały,  ćwicząc przy okazji paluszki w ramach ,,Terapii ręki". Zabawa i nauka to  klasa 1b najbardziej lubi... Popatrzcie na ich efekty pracy.

W wielu rodzinach kultywowana jest tradycja pieczenia pierników.  Zapach cynamonu i słodkiego miodu na długo zostaje w naszej pamięci kojarząc się ze zbliżającymi Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 2a postanowili podjąć wyzwanie. Tym razem nie piekli, ale szyli i ozdabiali papierem swoje piernikowe dzieła.

Jak traktować zwierzęta... na co dzień i od święta? Klasa 2B ukończyła omawianie kręgu tematycznego związanego z opieką nad zwierzętami. Uczniowie opisywali, rysowali, a nawet fotografowali się ze swoimi pupilami. Dzieci dobrze wiedzą, że choć miło mieć zwierzę w domu to jest to również codzienny obowiązek.

Uczniowie klasy 2a wspólnie zastanawiali się jak zwierzętom pomóc przetrwać zimę.  Wykonali jadłospis dla zwierząt oraz włączyli się w klasową akcję dokarmiania zwierzat.

Klasa 1b zapoznała się z historią Św. Mikołaja. Kim jest? Jak żyje? Gdzie można wysłać listy? Czy faktycznie wszystkie listy czyta Św. Mikołaj? Gdzie przechowuje listy? Kto mu pomaga? Co robi Mikołaj? Co najbardziej lubi jeść? Na te i inne pytanie dzieci otrzymały odpowiedzi od samego Św. Mikołaja z Finlandii.

Klasa 1b po obejrzeniu filmu edukacyjnego wie, jak ciężko jest zwierzętom podczas zimy. Część odlatuje, niektóre zasypiają w sen zimowy, a pozostałe liczą na naszą pomoc. Klasa postanowiła zrobić własnoręcznie karmniki i dokarmiać ptaszki.  Zobaczcie na efekty ich pracy 🙂

Pisanie listów jest piękną tradycją, zapominaną w obecnych czasach.

Cały tydzień czekaliśmy na spotkanie ze Świętym Mikołajem...
Pani Sabina Piłat podczas spotkania online w piątkowy ranek zaprosiła nas w podróż do Finlandii, do Rovaniemi - do wioski Świętego Mikołaja.
Poznaliśmy renifery, pracę i codzienne życie świętego Mikołaja.
Przygotowaliśmy ozdoby choinkowe - związane z Naszym Gościem.
Podróż z panią Sabiną była bardzo ciekawa  Dziękujemy  📝🎄🎁

www.facebook.com/sp13ostrow/videos/4184097311617132