22 listopada 2017   
 
 

BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI ZBIOROWEJ W SP13 16.10.2017

RELACJA FILMOWA

    

Czwarty sezon rozpoczęty 2017/2018     

  

 
 
Aktualności 2017/2018
 

W piątek 13 października uczennica klasy 1 a odebrała wyróżnienie za udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym  "Królowa Jadwiga na tle swoich czasów", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4, a patronat nad nim objęła Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się podczas uroczystej akademii z okazji Święta Patrona Szkoły – Królowej Jadwigi. Wszystkim laureatom konkursu, a w szczególności naszej uczennicy, bardzo gratulujemy.


    


11 października b.r. święto obchodzili Nauczyciele i Pracownicy Administracji i Obsługi. Pani Dyrektor złożyła zebranym gościom życzenia wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów w życiu zawodowym. Uczniowie zaprezentowali w części artystycznej scenki teatralne z życia nauczyciela i ucznia. Scenka j. polskiego, matematyki, układy taneczne najmłodszych oraz wierszyk o "Chorym belfrze" wprawiły wszystkich w znakomity humor.  Muzycznie akademię okrasiła utalentowana Zuzanna Banasiak z klasy 5. Podziękowania za miłe chwile spędzone podczas tego wydarzenia składam aktorom i tancerzom - uczniom klasy 3b, 5 i 6.

  


Jak co roku gościem w naszej szkole była Pani Karina Dusza – psycholog z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Zajęcia zostały przeprowadzone w czasie 3 dni dla klas 1-3 i klasy 6. Młodsze klasy kontynuowały cykl „Nie irytuj się”. W tym roku uczniowie rozmawiali o uczuciach, emocjach jakie się w nich pojawiają gdy spotykają się z różnymi rodzajami przemocy. Klasa 6 wzięła udział w zajęciach nt „Wirtualnego uzależnienia”. Uczniowie poznali proces powstawania uzależnienia od komputera, usłyszeli o objawach i skutkach fizycznych jak i społecznych, które występują w sytuacji nieracjonalnego korzystania z komputera, gier i Internetu.

  


Tradycyjnie Święto Chłopców połączone zostało z promocją czytelnictwa wśród uczniów. Dziewczyny z Samorządu złożyły swoim kolegom życzenia i obdarowały ich specjalnie zrobionymi odznakami „Super Chłopaka”.
Chłopacy pokazali, że często odwiedzają bibliotekę i przeczytali fragmenty książek, które ich zaciekawiły. W tym roku były to między innymi ciekawostki dotyczące kosmosu oraz zwierząt, o których również przedstawili informacje w języku angielskim.

  Czytaj więcej...


Wzorem lat ubiegłych miasto przystąpiło do kolejnej edycji Święta Drzewa, która w tym roku odbędzie się 15 października od godziny 14.00 do 16.00 w Parku 600-lecia przy Al. Solidarności (Kozi Borek) w Ostrowie Wielkopolskim.
Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2002 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliard Drzew dla Planety zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP). Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.

    


Pokazy koszykarskie, popisy taneczne, biegi sprawnościowe i przede wszystkim dużo świetnej zabawy. 29 września w atmosferze sportowego święta odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego.
Marzenia o profesjonalnej bazie do nauki i uprawiania sportu stały się dla uczniów ostrowskiej „trzynastki” rzeczywistością. W piątkowe popołudnie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, poświęcenie i oddanie do użytku nowego boiska wielofunkcyjnego. 

  Czytaj więcej...


Nasza szkoła uczestniczyła w akcji VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 29 września 2017 r..  Akcja trwała tydzień i miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Ci, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości w ciągu TYGODNIA Z TABLICZKĄ MNOŻENIA.

W kategorii klas trzecich:  I miejsce zdobyła Kamila Rojek, II miejsce – Alicja Starczan i Oliwier Janiak, III miejsce - Tola Kierzek
W kategorii klas czwartych:  I miejsce zdobyła Maja Frankiewicz, II miejsce – Jakub Reterski
i Łukasz Wawrzyniak, III miejsce – Julia Kaczmarek
W kategorii klas piątej i szóstej:  I miejsce zdobył Patryk Kopeć, II miejsce –Agata Tomalik
 i Aleksandra Lisiak, III miejsce – Jakub Jaźwiec.
Zwycięzcom GRATULUJEMY, a wszystkim dziękujemy za aktywny udział w akcji!

    


23 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli  w rajdzie rowerowym zorganizowanym z okazji Dnia Bez Samochodu pod hasłem „Rusz się człowieku”.  Meta rajdu była w Szkole Podstawowej nr 6, gdzie wzięli udział w konkursach i zawodach z nagrodami oraz otrzymali pamiątkową plakietkę i posiłek turystyczny.  
Pomimo niesprzyjającej pogody miłośnicy roweru zamanifestowali troskę o czyste powietrze w naszym mieście.   


Po udanej kampanii wyborczej nową Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Sara Leśnierowska z klasy VI. Wspierać ją będzie zastępca Bartosz Cierniak oraz skarbnik Jakub Kasprzak.
Do Samorządu zapisało się wielu chętnych uczniów z klas IV-VI, którzy pragną wzbogacić szkolną rutynę o ciekawe akcje i pomysły.


    


 Już po raz kolejny nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły założyli rękawice, zabrali worki i wyruszyli w teren, aby posprzątać pobliski las oraz niektóre ulice naszego osiedla.  Swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, jak ważna jest wspólna troska o najbliższe środowisko. Hasło tegorocznej Akcji „Nie ma śmieci – są surowce” zachęca do segregowania i powtórnego ich wykorzystania.
    


Strona 3 z 4First   Previous   1  2  [3]  4  Next   Ostatni   
  Szukaj   
pawo 2
 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"

 

 trzecia edycja

 

 Zdrowie dla
Ostrowa Wielkopolskiego

2012 - 2022
 

 

 ceryfikat

zobacz szczegóły

BAW SIĘ I UCZ!
ŚWIETLICA SZKOLNA
PRZYJAZNA UCZNIOWI

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

WYMIANA STUDENCKA

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

UBEZPIECZENIE

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"

 

 trzecia edycja

 

 Zdrowie dla
Ostrowa Wielkopolskiego

2012 - 2022
 

 

 ceryfikat

zobacz szczegóły

BAW SIĘ I UCZ!
ŚWIETLICA SZKOLNA
PRZYJAZNA UCZNIOWI

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

WYMIANA STUDENCKA

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

UBEZPIECZENIE