17 listopada 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 

1. Szkolne zestawy programów i podręczników

      na rok szkolny 2019/2020 - kliknij

2. Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny    

    2019/2020   sp-ostrow-wielkopolski.nabory.pl

 

3. ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

4. GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 5. gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-   

    trzynastki 

 

 

 

 

Aktualności 2019/2020
 

4 listopada klasa 1B obchodziła ŚWIĘTO DYNI. Dynia była w tym dniu tematem przewodnim. Inspirowała nas zarówno na matematyce gdzie mogliśmy ja liczyć jak i na języku polskim gdzie czytalismy o niej. Nie zabrakło również zajęć plastycznych na których dzieci z bibuły stworzyły przepiękne prace. Czas umilały nam smakołyki dyniowe przyniesione na lekcje: zupa, ciasteczka, muffiny, cukierki, lizaki, soczek czy pestki oczywiście wszystko dyniowe.
  


31 października klasa 1A i 1B wybrała się autobusem komunikacji miejskiej na cmentarz przy ulicy Limanowskiego celem odwiedzenia grobu patrona Szkoły Podstawowej nr 13 - Stefana Rowinskiego. Była to okazja do rozmowy na temat tradycji Wszystkich Swietych- jak wazna jest pamiec o zmarlych. Nie zabrakło także rozmów na temat prawidłowego zachowania w miejscach świętych i poszanowania innych.

  


Uczniowie klasy 2 a przygotowali lampiony na listopadowe święta.

  


Uczniowie klas III a oraz III b podczas zajęć w szkole dowiedzieli się sposobach czczenia pamięci o zmarłych. Czytali opowiadania, pisali wypowiedzi, ale przede wszystkim doświadczyli znaczenia oddawania czci zmarłym na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego. Uczniowie wraz z opiekunami byli przy grobach: patrona szkoły – Stefana Rowińskiego, żołnierzy walczących o wolność naszej ojczyzny oraz rodzinnych, wskazanych przez uczniów.
Pamiętamy o tych, którzy odeszli…

  


Finał konkursu tabliczki mnożenia w ramach IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
kategoria klas III - IV
I miejsce Franciszek Puchała
II miejsce Dominika Dymała
III miejsce Lena Kraszkiewicz
kategoria klas V - VI
I miejsce Maja Frankiewicz
II miejsce Jula Kaczmarek
III miejsce Marta Nowak
kategoria klas VII - VIII
I miejsce Patryk Kopeć
II miejsce Aleksandra Lisiak
III miejsce Karina Galler
Wszystkim gratulujemy 😀


    


Wielki sukces naszej uczennicy Laury Pałasz w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „Świat oczami młodych” w którym Lara otrzymała wyróżnienie. Zadaniem konkursowym był zaprojektowanie znaczka pocztowego do tematu: "Przywróćmy tradycyjne sady". Do organizatora wpłynęło ponad 1500 prac. Prace laureatów będą widnieć na znaczkach Poczty Polskiej. Za wyróżnienie w konkursie Laura otrzymała dyplom, wspaniałe nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe znaczki pocztowe. Gratulujemy serdecznie.

    


30 października był w naszej szkole Dniem Papieskim. Z tej okazji zaprezentowano filmik opowiadający o życiu Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. W rolę małych dziennikarzy wcielili się głównie uczniowie klas pierwszych i drugich. Ich opowieść przeplatana była zdjęciami i wypowiedziami Papieża Polaka.
Całość ubogacona została wykonaniem na fletach pieśni "Barka" - w wykonaniu uczennic Julii Posłusznej, Mai Kaczmarek, Laury Pawlak.

film - https://youtu.be/C-tdEqdi6Vw
  


30 października w SP6 odbył się finał powiatu ostrowskiego turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" w kategorii U-10. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark.

W turnieju spotkało się 7 najlepszych reprezentacji naszego powiatu.
Mimo mgły i niskiej temperatury walczyliśmy dzielnie.Rozegraliśmy 5 meczy, w tym 3 wygrane, co dało nam 5 miejsce. Jednak nie wygrana jest najważniejsza, lecz możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach, reprezentowanie grupy, uczciwa rywalizacja i dobra zabawa.

       Czytaj więcej...


30 października dzień po Ślubowaniu uczniów klasy 1B odwiedziła klasa 2B i wręczyła im upominki z okazji wczorajszego Ślubowania. To już tradycja naszej szkoły gdzie starsi uczniowie obdarowują młodszych.

  


Miła niespodzianka dla pierwszaków od starszych kolegów i koleżanek z klasy 2a. Dziękujemy ❣ Tradycją naszej szkoły njest obdarowywanie uczniów klas 1 pzrez kolegów i koleżanki z klas starszych. Witamy w gronie uczniów naszej szkoły.

  


Strona 3 z 9First   Previous   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji