21 maja 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 


Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

sp-ostrow-wielkopolski.nabory.pl

 

Szkolne zestawy programów i podręczników

na rok szkolny 2018/2019 - kliknij

 ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-trzynastki

 

                                                       

 

 

 

Aktualności 2018/2019
 
eliminacje miejskie

28 marca w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się eliminacje miejskie OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 lat i 13-15 lat.
W Do pierwszej grupy zakwalifikowali się uczniowie z klas piątych: Julia Kaczmarek, Wiktoria Kupis, Kuba Reterski I Łukasz Wawrzyniak. W grupie starszej naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Lisiak, Anna Gąsiorowska i Krzysztof Włodarczyk.

W klasyfikacji końcowej na podium stanęła drużyna klas piątych, która wywalczyła III miejsce.

  Czytaj więcej...


Relacja filmowa z zajęc adaptacyjnych dla przyszłych pierwszoklasistów - 1 luty 2019 r.

youtu.be/X-VPcBJNSqQ   


W piątek 29 marca uczniowie klasy 1 A wyjechali na wycieczkę do gospodarstwa ogrodniczego - najnowocześniejszego w Europie - Ogrodnictwo Ociąż - Zakrzewki - Zbigniew Nowacki.
Poznaliśmy proces hodowli róż - oglądaliśmy w szklarniach sadzonki, rabaty z różnymi odmianami - jedna szklarnia mieściła 83 tysiące róż a druga 85 tysięcy. Temperatura była wysoka, więc poczuliśmy powiew lata.

relacja filmowa   Czytaj więcej...


28 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu ostrowskiego szkół podstawowych i gimnazjalnych w biegach przełajowych. Biegi odbyły się w 6 kategoriach wiekowych osobno dziewczęta i chłopcy. Młodzież musiała pokonać niełatwą trasę 1000m. Naszą szkołę reprezentował Marcel Maroszek z klasy 4b, który w swojej kategorii wiekowej ( chłopcy klas 4 i 5) zajął V miejsce. GRATULUJEMY!
  


Parafia Św. Rodziny Ostrów Wielkopolski,
Siostra Augustyna, Justyna, Daniel i Andrzej z Broniszewic

    


Wielka mapa Polski to akcja skierowana do nauczycieli i uczniów klas 1-3. Akcja ma na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami. Każda szkoła, która zapisze się do akcji, otrzyma Wielką mapę Polski. Kartki otrzymaliśmy z wydziału promocji Urzędu Miejskiego.
Klasa I A, klasa 2 B przystąpiły w drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019 do akcji "Wielka mapa Polski", którą prowadzi WSIP. Akcja ma na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami. Jest to projekt społecznościowy, którego celem jest nawiązanie współpracy ze szkołami pochodzącymi z różnych regionów Polski.

    Czytaj więcej...


Tegoroczny rajd rowerowy „Marzanna 2019”, zorganizowany przez Ostrowski oddział PTTK, odbył się w sobotę 23 marca. Przywitaliśmy wiosnę aktywnie. Wspaniała, słoneczna pogoda towarzyszyła nam przez cały dzień. Na trasie rajdu z Ostrowa Wielkopolskiego do Przygodziczek mieliśmy okazję podziwiać budzącą się do życia przyrodę. Na mecie mogliśmy obejrzeć przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przygodziczkach występy wokalno- taneczne. Niektórzy z nas wzięli udział w zabawach sprawnościowych, a inni w konkursach krajoznawczo- przyrodniczych. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

  


21 marca, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny był dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. Postanowiliśmy przywitać wiosnę radośnie - tańcem, wierszem i piosenką. W naszej szkole nie brakuje utalentowanych uczniów.   Czytaj więcej...


Dnia 21 marca 2019 roku uczennice klasy IV Szkoły Podstawowej nr 13 im. S. Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo- Ekologicznym zorganizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim.

Oliwia Jurczak i Tola Kierzek otrzymały wyróżnienie!!
Gratulacje.

  Czytaj więcej...


21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie naszej szkoły ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy w ramach innowacji pedagogicznej "Z bezpieczeństwem za pan brat" -  w klasach I - III.

  


Strona 3 z 20First   Previous   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
 
 

    

  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji