20 stycznia 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

  

 
 
Aktualności 2018/2019
 

Nasi uczniowie, jak co roku licznie wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym pod nazwą „Mędrcy Świata” z cyklu „Święta tuż, tuż…”. Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu uczeń klasy 2 a Wojciech Bunk odebrał nagrodę za III miejsce, a uczennica klasy 7 Laura Pałasz została wyróżniona. Gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły.

  Czytaj więcej...


Od 30.11.2018 uczniowie klasy 1 A rozpoczęli przygodę z programowaniem w scratch - na międzynarodowym portalu code.org. Dzieci rozwiązały problematykę dwóch kursów - podstawowego K URS 1 i Angry Birds - początki w formie obrazkowej, przechodząc do kodowania w postaci poleceń - KODOWANIA BLOKOWEGO. W klasie pracowały na wirtualnej macie - rozkodowały na kartce papieru postać Świętego Mikołaja. Na wirtualnej macie stworzyły prezent, choinkę. W pracy z ozobotem przygotowały kartę pracy z zegarem. Zadania sprawiły wszystkim dużo radości, zachęciły do poznawania nowych technologii.  Pierwszoklasiści z ostrowskiej trzynastki używają kodowania blokowego już z coraz większą łatwością.


relacja filmowa   


 6 grudnia i w naszej szkole nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który przyjechał z daleka z wielkimi pączkami słodkich upominków dla dzieci. Uczniowie oglądali przedstawienie, grupę tanecznych dziewcząt oraz brali udział w klasowych zadaniach na wesoło, które przygotował Mikołaj dla uczniów czekając na jego przybycie. Wszyscy świetnie się bawili w świątecznych muzycznych klimatach.

mikołajki klas 1-3 - relacja fimowa

 

mikołajki klas 4-7 - relacja filmowa   


W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas warsztaty, ktore odbyły się 5 grudnia w naszej szkole. Dzieci z klasy 3 wraz z rodzicami wykonywali ozdoby choinkowe. Były kolędy i wspólne rozmowy. Cenny czas spędzony razem, którego nic nie zastąpi.

  


Listopadowe przerwy w bibliotece upłynęły na zajęciach rękodzielniczych. Chętni uczniowie przekonali się co można zrobić ze starej, zniszczonej i niepotrzebnej książki.
Book folding (z ang. book – książka, fold – zginać, składać). Uczniowie poprzez odpowiednie składanie kartek i ich dekorowanie stworzyli jesienne jeże oraz świąteczne choinki.

       Czytaj więcej...


Dnia 5 grudnia, w związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, w klasach 4 odbyła się lekcja biblioteczna związana z bohaterem książki „Mikołajek”.
Ponieważ „Mikołajek”, autorstwa Rene Goscinny i Jean Jacques Sempe jest lekturą w klasie 4 postanowiono zachęcić uczniów do sięgania po kolejne przygody „Mikołajka”.

  Czytaj więcej...


Dnia 5 grudnia 2018 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty zimowe. Uczestniczyły w nich dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej
wraz z rodzicami, pani dyrektor Jolanta Przybyłek oraz wychowawcy świetlicy. Dzieci pod okiem rodziców wykonywały ozdoby świąteczne, stroiki, wianki, które ozdobią świetlicę oraz szkołę a także prace na kiermasz bożonarodzeniowy, który już rozpoczął się w naszej szkole.

  


Klasy pierwsze w OCK na Przedstawieniu Mikołajkowym
WIELKIE NIEBA. Co to będzie?
  


Dnia 5 grudnia uczniowie naszej szkoły – przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu  uczestniczyli w Obchodach Dnia Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach związanych z tematyką wolontariatu. W dalszej części spotkania głoszono wyniki  Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „ Wolontariat w Niepodległej”. Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami konkursu. Laura Pałasz zajęła  I miejsce w konkursie, natomiast  Oliwia Idziorek zajęła III miejsce. Gratulujemy serdecznie!!!

  


Dzień 3 grudnia został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne OZN jako Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie kl. 7 wraz  z opiekunami wybrali się w tym dniu do Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” na ul. Odolanowskiej 9 w Ostrowie Wielkopolskim.
Celem wyjścia było zwrócenie młodym ludziom uwagi na problem niepełnosprawności, pokazanie im, jak z przeciwnościami losu radzą sobie osoby niepełnosprawne, jaką rolę w ich życiu odgrywa placówka, do której uczęszczają.

    Czytaj więcej...


Strona 3 z 12First   Previous   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji