4 lipca 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

 

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-   

    trzynastki 

 

Aktualności 2019/2020
 

Dnia 06.03.2020r. podczas zajęć z Małego Fizyka uczniowie wykonywali Slima. Super zabawa, która przemienia klej do papieru w masę Slime. Wszyscy mieli niesamowitą radość z tworzenia i brudzenia swoich rąk. Dodając brokat i styropianowe kuleczki oraz barwnik tworzyliśmy niezwykłego Slima, którego dzieci mogły zabrać ze sobą do domu.

    

    


Dzień Kobiet w klasie 7 - lodowisko
Z okazji Dnia Kobiet rodzice zorganizowali dla wszystkich uczniów z klasy VI wyjazd na kręgielnię w Ostrowie Wielkopolskim. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja środowiska uczniowskiego, zacieśnianie relacji koleżeńskich.

        Czytaj więcej...


W klasach 1a oraz 1b odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat bezpieczeństwa poruszania się po drodze "Autochodziki". Zajęcia przeprowadziła Pani Karolina Cicharska przedstawicielka Straży Miejskiej.

Czytaj więcej...


3 marca w ramach innowacji "Duży czyta małemu" klasę 1 b odwiedził tata Mikołaja Kubiaka, pan Marcin Kubiak i przeczytał dzieciom ciąg dalszy lektury "Plastusiowy pamiętnik". Bardzo dziękujemy rodzicowi za zaangażowanie.

  


„Poddający się nigdy nie wygrywa, a wygrywający nigdy się nie poddaje”, właśnie te słowa Napoleona Hilla towarzyszyły Turniejowi Scrabblowemu, który po raz pierwszy został zorganizowany w naszej szkole.
Po zaciętej walce w rundzie I, do rundy II zakwalifikowały się 3 osoby.
W rezultacie I miejsce oraz tytuł Szkolnego Mistrza Scrabblowego zdobyła Kamila Rojek z kl. Va, II miejsce przypadło Julii Zielińskiej z kl. VII, natomiast III miejsce należy do Aleksandry Muszyńskiej z kl. VI.
Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział w Turnieju, a w szczególności zwycięzcom.
Turniej miał na celu dobrą zabawę, jak również rozwijanie umiejętności słownych, językowych, frazeologicznych, motywowanie uczniów do podejmowania nowych wyzwań oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji. Myślę, że Turniej Scrabblowy na dobre zagości w kalendarzu przedsięwzięć bibliotecznych.

  


Aktywne przerwy zawsze były atrakcyjne dla naszych dzieciaczków. Oto tak dziś bawili się uczniowie między lekcjami.

  


W klasie 8 odbyła się lekcja nt Fonoholizmu czyli uzależnienia od telefonów komórkowych którą przeprowadziła pani pedagog.

     


Klasa 1 b postanowiła w II semestrze rozpocząć realizację programu "Uczymy dzieci programować" związanego z najnowszymi technikami kodowania. Dzieci dzięki temu programowi poznają najnowsze technologie oraz zaprzyjaźnić się z robotem zwanym Ozobotem. W miesiącu lutym klasa 1 b zrealizowała 4 zadania a tym samym został jej zaliczony miesiąc.

  


Dnia 2 marca 2020 w Szkole Podstawowej nr 7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego o bł. Edmundzie Bojanowski. Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie lapbooka na temat „Życia i działalności bł. Edmunda Bojanowskiego”. Uczennice naszej szkoły Aleksandra Muszyńska oraz Wiktoria Kupis wykonały prace konkursowe. Aleksandra Muszyńska otrzymała wyróżnienie w konkursie. Gratulujemy naszej uczennicy sukcesu.

  

  


29 lutego 2020r. uczeń klasy VIII, Mikołaj Szczepaniak wziął udział w etapie miejskim „OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY PRZECIWPOŻAROWEJ –„Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się w siedzibie OSP przy ulicy Staszica w Ostrowie Wielkopolskim i przebiegał w dwóch etapach. Po testach pisemnych uczniowie z najwyższą liczba punktów przystąpili do odpowiedzi ustnych. W ogólnej klasyfikacji szkół podstawowych , Mikołaj uzyskał III miejsce. W przerwie uczestnicy turnieju wraz z opiekunami mieli okazję obejrzeć salę poświęconą historii OSP oraz podstawowe wyposażenie wozów strażackich.

  


Strona 3 z 24First   Previous   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji