27 września 2021

W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB
NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13  IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym 2020/2021

ostrowska trzynastka na facebook

gazetka szkolna -  www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie- trzynastki
Kwestionariusz na szczepienie osoby niepełnoletniej - kliknij

Drodzy Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego,

zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety w badaniu dotyczącym preferencji i opinii mieszkańców na temat  Ostrowa Wielkopolskiego . Wyniki badania będą pomocne w opracowaniu Strategii Rozwoju do roku 2030, która na kolejne lata wyznaczy priorytety i kierunki rozwojowe, poprzez wspólnie zdefiniowane i obrane najważniejszych cele, do których będziemy chcieli dążyć realizując nową politykę długoterminowego rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego.

Badanie jest realizowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim przy wsparciu zewnętrznego i niezależnego eksperta, firmy Lider Projekt Sp. z o.o.
Ankietę można wypełnić poprzez widoczny QR code oraz osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim - biuro nr 313
Pragniemy zapewnić, że Państwa uczestnictwo w badaniu jest anonimowe.
Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie.
Zespół ds. opracowania projektu strategii.Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBzeWK5Bwt09DzPIEnH-8OMe3KkrPuaChKR3bzc4BE81qYXA/viewform?usp=sf_link
Piotr Młynarz
Wydział Rozwoju Miasta - Referat Obsługi Inwestorów

Aktualności 2020/2021

Dziś tatusiom a jeszcze niedawno mamusiom składaliśmy życzenia. Uczniowie z klasy 2b połączyli te dwa jakże ważne święta i i stworzyli dla swoich rodziców przepiękny występ. Zapraszamy na seans:  https://youtu.be/5OLBWGnc2pY

Uczniowie klasy 3 A
składają
najserdeczniejsze życzenia
Tatom z okazji Ich święta

W klasie 4b gościli Funkcjonariusze Policji.
Przeprowadzili bardzo ciekawą oraz opartą o różne sytuacje z życia  prelekcję nt. popełniania wykroczeń przez nieletnich. Przykładami pokazali, uświadomili uczniom jakie zachowania uznaje się za wykroczenie. Policjant rysując na tablicy schody przedstawił kolejność konsekwencji jakie się stosuje wobec młodocianych przestępców. Klasa była bardzo zaangażowana w spotkanie, uczniowie chętnie zabierali głos w dyskusji.

W klasie 7 gościli Funkcjonariusze Policji.

Zajęcia integracyjne z pedagogiem w klasie 3a 🙂

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 5 wzięli udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci - Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?
W trakcie zajęć uczniowie wzięli udział w aktywnościach, podczas których rozpoznawali, oswajali i wyrażali własne emocje. Poznali także strategie radzenia sobie z nimi. Dzięki temu rozwinęli empatię, wrażliwość i umiejętność współpracy.

Uczniowie 3 a wraz z wychowawczynią dzisiejszy dzień spędzili na ostatniej wycieczce klasowej - wycieczce na zakończenie I etapu edukacyjnego. Odwiedziliśmy pierwszy i NAJDŁUŻSZY w południowej Wielkopolsce Park linowy z czterema trasami oraz Jedyną w POLSCE Wieżą Na5ięć. Pan Rafał - absolwent ostrowskiej trzynastki przeszkolił naszą grupę. Ukończyliśmy zieloną trasę👍🏆👍
W cieniu drzew na kompleksie Piaski Szczygliczka wesoło razem bawiliśmy się na placach zabaw i zewnętrznej siłowni. Lody były przepyszne. Dziękuję Rodzicom za pomoc i opiekę.
Wakacje już tuż tuż🍡🍡🍡🌞🌞🌞

Lekcje języka polskiego to nie tylko czytanie opasłych tomów, rozbiory logiczne i gramatyczne zdania, udźwięcznienie i ubezdźwięcznienia wewnątrzwyrazowe. Polski daje możliwość kreatywnych, twórczych działań.
 Nawet trudne lekcje zdalne nie zabrały nam radości tworzenia prac niezwykłych, innowacyjnych, wyjątkowych. Uczniowie klasy 4a, 5, 6a oraz 7 podjęli się wykonania ciekawych zadań, które towarzyszyły omawianiu obowiązkowych lektur szkolnych.
Uczniowie klasy 4a stworzyli cudowne makiety akademii Pana Kleksa i zamknęli świat Narnii w pudełku, „piątaki” odtworzyły Plac Broni z utworu Ferenca Molnara, 6a przygotowała informacje na temat Anieli Kowalik w formie lapbooka, natomiast uczniowie klasy 6, pracując w grupach, odtworzyli drogę, którą podążał Mały Książę.
Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłowości!

galeria zdjęć

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 5a wzięła udział w programie „Wiem i Działam” organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną. Uczniowie zrealizowali cykl 4 lekcji o mądrym pomaganiu. W ramach zajęć wspólnie wypracowali odpowiedzi na 4 pytania:
1. Co to jest pomoc humanitarna?
2. Co się dzieje na świecie, że potrzebna jest pomoc?
3. Czy każda pomoc jest dobra?
4. Co możemy zrobić?
W trakcie realizacji programu uczniowie dowiedzieli się, jak reagować na kryzysy humanitarne na świecie spowodowane przez konflikty zbrojne lub katastrofy naturalne oraz zapoznali się z praktycznymi pomysłami na działania.
Uczniowie podjęli decyzję, że zaangażują się w akcję pomocową na rzecz Somalii „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc”. Idea tej akcji jest prosta – zamiast kupować kwiatki, czekolad czy upominki dla nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego można tę kwotę wpłacić na konto PAH. W tym celu założona została zbiórka na portalu Polskiej Akcji Humanitarnej – pomagamy.pl (link do naszej akcji: https://pomagamy.pl/4133). Dziś na koncie mamy już 35% założonej kwoty, za co z całego serca dziękujemy!
W tym miejscu warto wspomnieć, że mieszkańcy i mieszkanki Somalii od dłuższego czasu zmagają się z trudnymi warunkami bytowymi. Katastrofa klimatyczna te warunki jeszcze bardziej pogarsza. Długotrwałe susze i gwałtowne powodzie oraz wieloletni konflikt prowadzą do przemieszczania się ludzi i problemów z zaspokojeniem podstawowych potrzeb  życiowych, takich jak woda, jedzenie lub schronienie.
Razem możemy ich wesprzeć!

Strona 3 z 28First   Previous   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni

InstaLing.pl