21 lutego 2018

Aktualności 2017/2018

W piątek odbył sie IV KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK " Zaśpiewajmy maleńkiemu" w SP11. Naszą szkołę w kategorii klas I-III reprezento wała Natalia Niklas. Gratulujemy.

W piątek 26 stycznia uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się do Ostrowskiego Centrum Kultury. Celem tej wyprawy było uczestnictwo w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym” przygotowanym przez aktorów Teatru Show.
 Dzieci podczas widowiska poznały tajniki pracy na planie filmowym oraz sztuczki umożliwiające przenoszenie się aktorów w różne miejsca. Szczególnie ciekawym momentem dla uczniów był ich udział w realizacji filmu o Szewczyku Dratewce. Mogli oni wcielić się w role bohaterów i przeżywać ich przygody. Zamienili się między innymi w pszczoły, mrówki, kaczki czy mieszczan. Dowiedzieli się jakie osoby pracują na planie filmowym oraz jak wygląda przygotowanie całej opowieści filmowej.

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka - od wielu już lat, to w naszej szkole szczególne wydarzenie związane ze społecznością lokalną. Uświadamia nam-dorosłym oraz dzieciom, jak ważną rolę odgrywają dziadkowie w życiu rodziny. Jest też okazją, aby za wszelkie dobro podziękować i złożyć życzenia.
W tym roku, 25 stycznia 2018 roku postanowiliśmy odbyć z babciami i dziadkami podróż po regionach Polski: pobrzeżach, pojezierzach,  nizinach, wyżynach, górach. Uczniowie klas I-III ukazali piękno regionów Polski poprzez:  tradycje, charakterystyczne potrawy, historię, przyrodę, gwarę. Dopełnieniem obrazów związanych z regionami Polski był śpiew oraz  taniec w strojach ludowych, zbliżonych dla danego regionu. Wnuki zatańczyły: „krakowiaka”, „taniec góralski”, „taniec piratów”, „maryneczkę”, „kujawiaka”.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i samych radosnych dni!

film

W pierwszm półroczu nasza szkoła przystąpiła do projektu międzynarodowego - GODZINA KODOWANIA - HOUR OF CODE - na platformie code.org uczniowie klasy 5 i 6 pisali programy w języku scratch. Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali certyfikaty ukończonych kurrsów, które udostępniali im nauczyciele informatyki, widząc postępy uczniów na profilu nauczyciela.

NAGRODZENI UCZNIOWIE:

Zuzanna Banasiak kl. 5