20 stycznia 2019

Aktualności 2018/2019

Uczniowie klasy 2 a mieli wspaniałą możliwość gościć w Zespole Szkół Usługowych, gdzie razem ze starszymi koleżankami z technikum upiekli pyszne pierniki. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ wymagało różnych umiejętności, ale dzieci świetnie sobie poradziły. Wałkowały ciasto, wycinały kształty, a po upieczeniu dekorowały pierniczki według własnego pomysłu. W efekcie powstały przepiękne wypieki, a każdy zabrał porcję swoich smakołyków do popołudniowej herbatki. Czas minął nam tak przyjemnie i szybko, że nawet się nie zorientowaliśmy, a już musieliśmy wracać do szkoły.

1 grudnia uczennice naszej szkoły – przedstawicielki szkolnego koła decoupage miały możliwość uczestniczyć w warsztatach bożonarodzeniowych w Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim. Dziewczynki ćwiczyły swoje umiejętności manualne podczas wykonywania szopek bożonarodzeniowych oraz kartek świątecznych.

W ostatnim tygodniu listopada młodsi uczniowie zapoznali się  z tradycjami związanymi z wieczorem andrzejkowym poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach, integrowali się w Kinder klubie.

relacja filmowa -

Dnia  28 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Głównym celem konkursu było  pogłębienie wiedzy o życiu i osobowości Karola Wojtyły, a także prezentowanie dzieciom  i młodzieży postaci  Papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu. Konkurs adresowany był  do uczniów klas czwartych. Naszą szkołę  prezentowały uczennice: Tola Kierzek i Oliwia Jurczak. Tola Kierzek zajęła w konkursie III miejsce. Gratulujemy naszym uczennicom zdobytej wiedzy i sukcesu.

Gratulujemy Julii Kaczmarek, która zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1.

27 listopada w Szkole Podstawowe nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „MÓJ KRAJ…MOJA OJCZYZNA…”. Konkurs miał na celu popularyzowanie twórczości poetyckiej dotyczącej niepodległości upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Prażmo, Maja Frankiewicz i Julia Kaczmarek z klasy 5b.

W dniu 27 listopada uczniowie klasy VII Bartosz Cierniak i Jakub Kasprzak wzięli udział w konkursie języka angielskiego dla młodzieży szkół podstawowych „Vademecum”, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs stał na wysokim poziomie, a konkurencja była liczna. Nasi uczniowie mieli okazję przetestować swoją wiedzę ze znajomości słownictwa, gramatyki oraz kultury państw anglojęzycznych.

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
Uczniowie klas 1-3 26 listopada podczas wspólnego spotkania z ukochanym pluszakiem rozwiązywali zagadki, śpiewali piosenkę "O kochaniu misia", wysłuchali bajki terapeutycznej. Franciszek Leśnierowski z 1A,  Michalina Malik 1 2A oraz Natalia Niklas z 3 klasy przeczytali fragmenty swoich ulubionych książek o misiach. Po spotkaniu czytelniczym uczniowie odkodowywali misia, rysowali w symetri brakującą część pluszaka.

relacja filmowa

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy VII uczestniczyli w projekcji filmu: „Republika nadziei”. Film był podsumowaniem konkursu historycznego zorganizowanego 23 listopada 2018 r. przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pt.: „Spacerem w przeszłość". Przedstawiciele naszej szkoły odebrali zdobyte brązowe odznaki.

Gratulujemy Julii Kaczmarek, która zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2.

23 listopada o godzinie 10:00 w Forum Synagoga odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Recytatorskiego „Walka o wolność, niepodległość”. Konkurs miał na celu popularyzowanie twórczości poetyckiej dotyczącej niepodległości oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Naszą szkołę reprezentowały Julia Kaczmarek, Samanta Banach i Aleksandra Muszyńska z klasy 5. Jeszcze raz gratulujemy!

Strona 4 z 12First   Previous   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni