15 lutego 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

  

 
 
Aktualności 2018/2019
 

Dnia 5 grudnia 2018 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty zimowe. Uczestniczyły w nich dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej
wraz z rodzicami, pani dyrektor Jolanta Przybyłek oraz wychowawcy świetlicy. Dzieci pod okiem rodziców wykonywały ozdoby świąteczne, stroiki, wianki, które ozdobią świetlicę oraz szkołę a także prace na kiermasz bożonarodzeniowy, który już rozpoczął się w naszej szkole.

  


Klasy pierwsze w OCK na Przedstawieniu Mikołajkowym
WIELKIE NIEBA. Co to będzie?
  


Dnia 5 grudnia uczniowie naszej szkoły – przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu  uczestniczyli w Obchodach Dnia Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach związanych z tematyką wolontariatu. W dalszej części spotkania głoszono wyniki  Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „ Wolontariat w Niepodległej”. Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami konkursu. Laura Pałasz zajęła  I miejsce w konkursie, natomiast  Oliwia Idziorek zajęła III miejsce. Gratulujemy serdecznie!!!

  


Dzień 3 grudnia został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne OZN jako Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie kl. 7 wraz  z opiekunami wybrali się w tym dniu do Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” na ul. Odolanowskiej 9 w Ostrowie Wielkopolskim.
Celem wyjścia było zwrócenie młodym ludziom uwagi na problem niepełnosprawności, pokazanie im, jak z przeciwnościami losu radzą sobie osoby niepełnosprawne, jaką rolę w ich życiu odgrywa placówka, do której uczęszczają.

    Czytaj więcej...


Uczniowie klasy 2 a mieli wspaniałą możliwość gościć w Zespole Szkół Usługowych, gdzie razem ze starszymi koleżankami z technikum upiekli pyszne pierniki. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ wymagało różnych umiejętności, ale dzieci świetnie sobie poradziły. Wałkowały ciasto, wycinały kształty, a po upieczeniu dekorowały pierniczki według własnego pomysłu. W efekcie powstały przepiękne wypieki, a każdy zabrał porcję swoich smakołyków do popołudniowej herbatki. Czas minął nam tak przyjemnie i szybko, że nawet się nie zorientowaliśmy, a już musieliśmy wracać do szkoły.

  
    


1 grudnia uczennice naszej szkoły – przedstawicielki szkolnego koła decoupage miały możliwość uczestniczyć w warsztatach bożonarodzeniowych w Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim. Dziewczynki ćwiczyły swoje umiejętności manualne podczas wykonywania szopek bożonarodzeniowych oraz kartek świątecznych.

    


W ostatnim tygodniu listopada młodsi uczniowie zapoznali się  z tradycjami związanymi z wieczorem andrzejkowym poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach, integrowali się w Kinder klubie.


relacja filmowa -

    


  


Dnia  28 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Głównym celem konkursu było  pogłębienie wiedzy o życiu i osobowości Karola Wojtyły, a także prezentowanie dzieciom  i młodzieży postaci  Papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu. Konkurs adresowany był  do uczniów klas czwartych. Naszą szkołę  prezentowały uczennice: Tola Kierzek i Oliwia Jurczak. Tola Kierzek zajęła w konkursie III miejsce. Gratulujemy naszym uczennicom zdobytej wiedzy i sukcesu.

    


Gratulujemy Julii Kaczmarek, która zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1.

27 listopada w Szkole Podstawowe nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „MÓJ KRAJ…MOJA OJCZYZNA…”. Konkurs miał na celu popularyzowanie twórczości poetyckiej dotyczącej niepodległości upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Prażmo, Maja Frankiewicz i Julia Kaczmarek z klasy 5b.

        


Strona 5 z 13First   Previous   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji