26 lutego 2021

Aktualności 2020/2021

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w ramach projektu „Zdalna Szkoła + wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.
Celem projektu jest zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo głównie z rodzin wielodzietnych.
Szkoła Podstawowa nr 13 otrzymała 4 laptopy, które umożliwią uczniom realizację lekcji w modelu zdalnym.

Uczniowie i Rodzice uczniów klasy 5 po raz kolejny okazali wiele serca dla potrzebujących. Piątoklasiści postanowili w tym roku zrezygnować z obdarowywania się nawzajem świątecznymi upominkami, a kwotę, którą wydaliby na ich zakup, przeznaczyli na pomoc innym.
 Podczas jednej z przedświątecznych godzin wychowawczych wybrali cel akcji. Została nim świetlica BOŻE PODWÓRKO prowadzona przez Stowarzyszenie Konferencji Św. Wincentego a Paulo w Ostrowie Wielkopolskim.
Do akcji włączyli się również uczniowie klasy 6a, którzy z entuzjazmem zadeklarowali pomoc w zbiórce.
Przez dwa tygodnie gromadzone były artykuły plastyczne, które następnie zostały pięknie spakowane i dostarczone na miejsce. Podczas przekazania upominków uczniów reprezentował Gracjan Netter.
 Uczniowie klasy 5 biorą również udział w akcji Polskiej Organizacji Humanitarnej „Wiem i Działam”. Bożonarodzeniowa pomoc dla świetlicy jest dowodem, że młodzi ludzie wyciągają właściwe wnioski, realizują założenia programu, uczą się empatii i dostrzegają potrzeby innych.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka obchodzimy 18 stycznia ponieważ tego dnia urodził się autor (1882 rok)
Sympatyczny bohater powieści Aleksandra Milne’a mimo upływu lat nadal należy do najpopularniejszych misiów, amatorów miodu. Uczniowie klasy 3A przynieśli na zajęcia swoich ulubionych bohaterów tej wspaniałej powieści. Rozwiązywali zadania, czytali ciekawostki.

-16 stopni na dworze, a klasa 1b zorganizowała sobie wyścigi saneczkowe, oraz bitwę na śnieżki 🙂 Zobaczcie, jak świetnie się bawili ... Po wszystkim był czas na ciepłą herbatkę i rozmowy o feriach 🙂

Dzisiaj zostały wręczone dzieciom nagrody z konkursu ,,Dekoracja biało- czerwona", w ramach projektu "Specjalni dla Niepodległej" zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie. Uczeń klasy 1b Piotr Kubik zdobył III miejsce, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział.

Dzisiaj została wręczona nagroda z XIII Powiatowego Konkursu Plastycznego
"Świat dziecka w obrazach – Motyle, ważki i inne owady”
Uczeń klasy 3 A - Wojciech Szewczyk został laureatem.
Uczeń klasy 2 B - Leon Hełka otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy😃🥰👏

Wraz z zakończeniem roku 2020 możemy pochwalić się efektami naszej pracy wykonanej w ramach projektu "POKOCHAJ KSIĄŻKI!", na który Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Szczęśliwa Trzynastka" pozyskało środki z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
W ramach projektu odbyły się spotkania autorskie z p. Małgorzatą Swędrowską i p. Krzysztofem Petkiem, które dostarczyły naszym uczniom wiele ciekawych wiadomości i zabawy. Zostały zakupione książki, które są dostępne w bibliotece szkolnej. Ale o tym już pisaliśmy wcześniej. Dziś chcemy się pochwalić pracami wykonanymi na Warsztatach. Uczniowie kl. IV mogli skorzystać Warsztatów tworzenia komiksu oraz Warsztatów book folding. Poniżej można oglądać ich przepiękne prace.
Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie!

&l

Prezentacja umiejętności gry na instrumentach
- flet poprzeczny, fortepian, dzwonki diatoniczne
- uczniowie klas 3 - 7 w okresie edukacji zdalnej wykorzystywali aplikacje do nauki gry na instrumentach oraz flet prosty
playxylo.com/
www.musicca.com/pl/pianino

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim
zapraszają
na przedstawienie świąteczne.
Życzymy Wszystkim Wesołych, Świąt Bożego Narodzenia

Wzorem ubiegłego roku klasa III B zrealizowała moduł I w projekcie „Lekturki spod chmurki – II edycja”. Uczniowie wykonali z papieru chmurke Tosię i drzewo, które potem ozdabiali kolorowymi listkami. Realizowaliśmy zadania związane z lekturą pt "Kapelusz Pani Wrony" Danuty Parlak. Zabawy było co nie miara, a kreatywność dzieci przerosła wszelkie oczekiwania.

Strona 5 z 17First   Previous   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  Next   Ostatni

InstaLing.pl