27 września 2021

W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB
NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13  IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym 2020/2021

ostrowska trzynastka na facebook

gazetka szkolna -  www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie- trzynastki
Kwestionariusz na szczepienie osoby niepełnoletniej - kliknij

Drodzy Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego,

zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety w badaniu dotyczącym preferencji i opinii mieszkańców na temat  Ostrowa Wielkopolskiego . Wyniki badania będą pomocne w opracowaniu Strategii Rozwoju do roku 2030, która na kolejne lata wyznaczy priorytety i kierunki rozwojowe, poprzez wspólnie zdefiniowane i obrane najważniejszych cele, do których będziemy chcieli dążyć realizując nową politykę długoterminowego rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego.

Badanie jest realizowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim przy wsparciu zewnętrznego i niezależnego eksperta, firmy Lider Projekt Sp. z o.o.
Ankietę można wypełnić poprzez widoczny QR code oraz osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim - biuro nr 313
Pragniemy zapewnić, że Państwa uczestnictwo w badaniu jest anonimowe.
Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie.
Zespół ds. opracowania projektu strategii.Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBzeWK5Bwt09DzPIEnH-8OMe3KkrPuaChKR3bzc4BE81qYXA/viewform?usp=sf_link
Piotr Młynarz
Wydział Rozwoju Miasta - Referat Obsługi Inwestorów

Aktualności 2020/2021

Dziś w klasie 8 odbyły się zajęcia z Panią Kariną Marzec – Duszą (pracownikiem ośrodka SPZOZ  OPiTU). Program profilaktyczny kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „DepresJA” Jak radzić sobie ze smutkiem i depresją – dotycząca problemu obniżonego nastroju i depresji wśród dzieci i młodzieży jako skutku izolacji społecznej wywołanej epidemią COVID-19. Profilaktyki i wczesna interwencja związana z problemami psychicznymi dzieci i młodzieży.

Z inicjatywy uczniów klasy 5 nasza Szkoła bierze udział w tegorocznej edycji akcji Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc". Zachęcamy do pomocy! https://pomagamy.pl/4133

W ramach akcji organizowanej przez PCK wolontariusze z naszej szkoły włączyli się do zbiórki grosików. Celem było nazbieraliśmy jak największej ilości monet 1,2,5 groszowych .Akcja trwała przez cały rok .Zebrane fundusze zostaną przekazane na kolonie dla dzieci z Ostrowa.
Wszystkim uczniom którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.

7 czerwca gościliśmy w nasze szkole nauczyciela matematyki z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim - Panią Justynę Janecką, która przyjęła zaproszenie Pani Marzeny Szymankiewicz i przeprowadziła ciekawą lekcję matematyki w klasie ósmej. Temat lekcji to: „Ósmoklasista na maturze”. Głównym celem spotkania było pokazanie uczniom, że zadania liczone w szkole podstawowej mogą być również na maturze z matematyki. Uczniowie klasy ósmej mieli możliwość liczenia tych zadań podczas spotkania. Pani Janecka to nauczyciel pełen energii i pasji, więc ósmoklasiści chętnie jej słuchali i aktywnie uczestniczyli w lekcji. Przy okazji dowiedzieli się, że „matematyka nie taka straszna jest” i okazało się, że nasi uczniowie nie mieli problemów z rozwiązaniem przygotowanych zadań maturalnych. Bardzo dziękujemy za współpracę i zachęcamy młodszych kolegów i koleżanki z naszej szkoły, aby również polubili matematykę.

W dniach od 25 mają do 1 czerwca obchodziliśmy w tym roku Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.
Jego organizatorem jest Fundacja ABC XXI - Cała Polska Czyta Dzieciom.
Wydarzenie to ma na celu zachęcić rodziny oraz placówki oświatowo-wychowawcze do regularnego czytania dzieciom a także promować wartościową polską literaturę.
W nawiązaniu do tegorocznego hasła "Lubimy czytać polskich autorów" dzieci z klas I a i b zapoznały się z twórczością Juliana Tuwima oraz narysowały jednego z przedstawionych bohaterów wiersza pt. "Dżoncio".

1 czerwca był dniem, na który wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością. Z samego rana przystąpiliśmy do wykonania kolorowych GNIOTKÓW. Po skończonej pracy na dzieci czekały pyszne, kolorowe desery lodowe. Na zakończenie wszyscy otrzymali DYPLOMY i życzenia CUDOWNEGO DNIA DZIECKA.

Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Żywności i Żywienia,
W tym roku szkolnym kontynuujemy IV edycję projektu ogólnopolskiego „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”. W ramach tego projektu w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia praktyczne, teoretyczne o tematyce zdrowotnej, kulinarnej na temat owoców, warzyw, piramidy żywieniowej, ważnych składników odżywczych.

Marysia to utalentowana uczennica, która zawsze chętnie reprezentuje naszą szkołę i klasę III B we wszystkich konkursach plastycznych. Podobnie było i tym razem. Maria wzięła udział w konkursie ekologicznym.

"Moje wyobrażenie o tlenie"- taki tytuł nosił plastyczny konkurs, w którym wzięli udział uczniowie klasy 2a.
JAKUB TADEL- zajął II MIEJSCE
ZUZANNA SKRZYPEK - zajęła III MIEJSCE
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Uczniowie klasy 2a wzięli udział w konkursie pt. ,,Ostrowski Dzień Dziecka" Nagrali filmik odpowiadając na pytanie:
"Z czym kojarzy mi się Dzień Dziecka?".
1 czerwca przewodniczący komisji p. Szymon Matyśkiewicz oraz radny
 p. Arkadiusz Sodkiewicz uroczyście wręczyli nagrody w postaci samolotów.  Radość dzieci była wielka.

Strona 5 z 28First   Previous   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  Next   Ostatni

InstaLing.pl