4 lipca 2020

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-

trzynastki

Aktualności 2019/2020

Kolejny raz do naszej szkolnej biblioteki zawitały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Jasia i Małgosi. Tym razem spotkanie poświęcone było kotom, ponieważ dnia 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek o domowych pupilach, odpowiedziały na zagadki związane z bajkowymi kotami, wysłuchały piosenki i baśni o kocie w butach. Przedszkolaki otrzymały również zadanie plastyczne polegające na dokończeniu obrazka przedstawiającego zarys kota oraz napisaniu lub namalowania o czym myśli kot?
Do zobaczenia na kolejnym, wiosennym spotkaniu z książką.

Uczniowie klasy 2 A od środy szykowali się do Walentynek - przygotowywali kartki życzeniami. Dzisiejszy dzień był słodki i bardzo miły. Składamy wszystkiego najmilszego z okazji Walentynek♥️♥️♥️

Dziś klasa 1a przeżyła Walentynki z uśmiechem na twarzy. Dzieci kodowały serduszka a następnie wymieniały się walentynkowymi życzeniami. Na koniec były słodkie lizaki w kształcie serduszek.

Na godzinie wychowawczej 14 lutego do klasy 8 zawitali ciekawi goście – przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wlkp. Panowie krótko zapoznali uczniów z historią, działalnością  oraz pracą strażaków ochotników. Głównym celem spotkania było jednak przeprowadzenie szkolnego etapu konkursu wiedzy przeciwpożarowej. Po wypełnieniu testu od razu wyłonieni zostali zwycięzcy, którzy będą reprezentowali szkołę w etapie miejskim. Pierwsze miejsce zajął Jakub Kasprzak, drugie Karina Galler, a trzecie Krzysztof Smółka.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!

Z okazji walentynek Samorząd Uczniowski, jak co roku, przygotował różne atrakcjie. Już od kilku dni nasza szkoła została przystrojona licznymi serduszkami i amorkami, żeby wprowadzić wszystkich w romantyczny nastrój. Uruchomiona została również „Poczta walentynkowa”, do której uczniowie mogli wrzucać kartki dla swoich wybrańców. Wszystkie kartki zostały doręczone adresatom przez „walentynkowe listonoszki” w piątek 14 lutego. Ponadto uczennice klasy 6 przygotowały niespodzianki dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły w postaci „mini walentynek”, które każdy mógł sobie wylosować.
SU życzy udanego dnia zakochanych!

Walentynki w klasie 1 B   kliknij

12 lutego klasa 8 miała okazję zobaczyć III Liceum Ogólnokształcące oraz wziąć udział w zajęciach z doradcą zawodowym. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się jakie grupy zawodów będą prawdopodobnie potrzebne w przyszłości na rynku pracy. Poznali również jakie nowe zawody powstały i na czym polegają.
Zajęcia i szkoła zaciekawiły naszych uczniów i być może pomogą im w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej oraz kariery.

11 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI 2020
Uczniowie klasy 2 A uczyli się dzisiaj zasad ortografii na wesoło na portalu ortografka.pl;
Uczniowie klasy 2 A i 6 na międzynarodowym portalu code.org ćwiczyli programowanie w klasycznym labiryncie, poznali kurs "Potańcówka" - z okazji karnawału i zbliżających się Walentynek układali program układu tanecznego.
Bezpiecznie i pożytecznie. Zachęcamy do odwiedzenia tych stron

Uczniowie klasy 2 A ukończyli zadania IV edycji Ogólnopolskiego Programu i otrzymali imienne certyfikaty.

Strona 6 z 24First   Previous   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Next   Ostatni