29 czerwca 2022   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

STRONA W PRZEBUDOWIE

 

 

 

STRONA W PRZEBUDOWIE

 

 

 

Aktualności 2020/2021
 

Agata jest uczennicą 6-tej - ostatniej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. To wymagający rok pracy - egzaminy końcowe.
🙂Agata zajęła  III miejsce w "VI Tokyo International Music Competition" w Japonii 🎻🎻🎻. W konkursie on line udział wzięli z uczestnicy z Włoch, Polski, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Hiszpanii, Węgier, Litwy, Słowacji, Północnej Macedonii, Ukrainy, Armenii, Chin, Tajlandii, Hong-Kongu, Singapuru, Malezji, Indiii, Turcji i USA.🙂🎼🙂🎻
  


Miło nam poinformować o sukcesie pozaszkolnym Paulinki. 🙂 Uczennica klasy fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia brała udział w międzynarodowym konkursie muzycznym przeprowadzonym w formie on-line o nazwie: 13th World Open Music Competition. Utwory, które zagrała to: M. Clementi - Sonatina C op. 36 nr 3  oraz  F. Chopin - Nokturn cis op. posth.
Uzyskała wysoką punktację dającą jej I miejsce.
  


Uczennice naszej szkoły Olga Kazowska z kl.8a oraz Marta Nowak z kl.7a zdobyły wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Eko – Planeta”. Zadaniem konkursowym było napisanie pracy na temat: „Zjawiska atmosferyczne i ich skutki”. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim.
Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!   


Dnia 08.04.22, w Szkole Podstawowej nr 14,  odbył się Międzyszkolny Konkurs Literowania w Języku Angielskim "Spelling Bee".
Naszą szkołę w tym roku reprezentował uczeń klasy III a, Kacper Marek. Niezmiernie miło nam poinformować, że Kacper zajął II miejsce!
Gratulacje!

    


W środę 7 kwietnia gościliśmy w naszej szkole uczennice z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim.
Na lekcji pokazowej dla uczniów klasy ósmej zaprezentowały profil językowy swojej szkoły średniej. W bardzo ciekawej formie nasi uczniowie wysłuchali rozmów w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim i niemieckim. Na podsumowanie zdobytych wiadomości ośmioklasiści mogli sprawdzić się w quizie w aplikacji kahoot.
Oto fotorelacja:
  


7 kwietnia2022 roku  w murach naszej szkoły kolejny raz gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów. Tym razem spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Rozwijanie zamiłowania do aktywności fizycznej i wypracowanie w dziecku potrzeby ruchu jest szczególnie ważne w procesie wychowania.
  Czytaj więcej...


6 kwietnia klasę 3a odwiedziła mama Niny, która rozpoczęła cykl spotkań ,,RODZICE RÓŻNE ZAWODY MAJĄ I CHĘTNIE NAM O NICH OPOWIADAJĄ”. Pani Joanna od 15 lat pracuje w telewizji PROART, której podstawowym celem jest przygotowywanie informacji z regionu, produkcja magazynów tematycznych, a także reportaży dotyczących życia i problemów społeczności lokalnej. Gość opowiedział nam jak powstają felietony, spoty reklamowe, reportaże.

  Czytaj więcej...


Gratulujemy naszej uczennicy Oldze Kazowskiej za zajęcie II miejsca w konkursie „Zagrożenia w cyberprzestrzeni w oczach młodzieży” w ramach projektu wychowawczo – profilaktycznego „Młodzież kontra cyberrzeczywistość” zorganizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim pod patronatem Starosty Ostrowskiego i Komendanta Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

  


Głównym celem było poszerzanie świadomości społecznej wśród dzieci i młodzieży na temat autyzmu. Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu potrzebują społecznej akceptacji. Jest to potrzebne nie tylko samym osobom z autyzmem, ale również ich rodzinom. Im więcej będziemy wiedzieć o autyzmie, tym łatwiej będzie osobom ze spektrum autyzmu funkcjonować w społeczeństwie. Nasza akceptacja zwykle uzależniona jest od zrozumienia i świadomości, że to dziwnie krzyczące dziecko nie jest niegrzeczne i źle wychowane, ale ma autyzm. Gdy widzimy osobę na wózku inwalidzkim, niewidomą, o kulach ogarnia nas współczucie i zrozumienie sytuacji.

  Czytaj więcej...


W niedzielę, 3 kwietnia br., uczennica klasy VI, Paulinka Napierała wzięła udział w turnieju
szachowym w Półfinale Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Młodzików
Strefa Południowa w Ostrowie Wielkopolskim. Zajęła III  miejsce i tym
samym zakwalifikowała się do Mistrzostw Wielkopolski. Gratulacje!
Paulinko, życzymy kolejnych sukcesów!
  


Strona 6 z 48First   Previous   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji