21 lutego 2018   
 
 
 
 
Aktualności 2017/2018
 

17 stycznia w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się I etap V  Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem: ,,Niektórzy lubią poezję”- liryka Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy polonistycznej wśród uczniów, propagowanie czytelnictwa oraz poszerzenie umiejętności z zakresu teorii literatury i nauki o języku. Uczestnicy I etapu rozwiązywali test złożony z zadań z zakresu teorii literatury i nauki o języku. Analizowali i interpretowali różne teksty kultury. Tworzyli takie formy wypowiedzi jak: list lub opowiadanie. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Muszyńska i Aleksandra Lisiak z klasy 5 oraz Jakub Kasprzak i Bartosz Cierniak z klasy 6. Wyniki konkursu poznamy za tydzień. W części II – ustnej, która odbędzie się 7 lutego,  uczniowie odpowiadać będą na dwa wylosowane pytania dotyczące lektury konkursowej.

  


"Ciekawi ludzie - ciekawe zawody"

11 stycznia 2018 roku w ramach cyklu spotkań „Ciekawi ludzie-ciekawe zawody” do naszej szkoły  przybył niecodzienny Gość . Był nim dziennikarz muzyczny – pan Andrzej Dąbrowski, pracujący w Radio Centrum w Kaliszu.  Podczas spotkania  dowiedzieliśmy się m.in: dlaczego nasz Gość wybrał tak niecodzienny zawód, na czym polega praca dziennikarza muzycznego, jakie są ramy czasowe tej pracy,  jakie są odczucia osoby pracującej w studio radiowym, gdy nie widać osoby, z którą się rozmawia. Zobaczyliśmy na zdjęciach wnętrze radiowego studio oraz usłyszeliśmy fragment słuchowiska radiowego dla dzieci. Podczas spotkania uczniowie zadawali panu  Andrzejowi pytania, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.

      Czytaj więcej...


Dnia 22 grudnia 2017 roku uczniowie klasy szóstej  zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe" Hej, kolęda". Młodzi aktorzy – uczniowie klasy VI wcielili się w postacie kolędników: pasterzy, turonia,diabła, śmierci, aniołów, przybliżając staropolski zwyczaj kolędowania.

Na zakończenie rozbrzmiała kolęda „Kolęda płynie z wysokości” dopełniając klimat całego  przedstawienia. Po występie głos zabrała Pani Dyrektor dziękując uczniom za piękny występ. Wszystkim gościom, pracownikom szkoły złożyła życzenia świąteczno-noworoczne.

  Czytaj więcej...


V POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „ŚWIETA TUŻ, TUŻ…- Anioły są takie…” organizowany przez Szkołę Podstawową nr7 w Ostrowie Wielkopolskim był skierowany do uczniów klas I-III i IV-VII szkół podstawowych. Na konkurs wpłynęło 687 prac plastycznych z 23 szkół powiatu ostrowskiego i miasta Ostrowa.

Wśród uczniów klas I-III wyróżnienie otrzymały dwie dziewczynki - z klasy drugiej Emilia Kubiak, a z klasy IIIa Marika Malik. W kategorii klas IV – VII laureatką została Laura Pałasz uczennica klasy szóstej.

  Czytaj więcej...


Strona 6 z 22First   Previous   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   
pawo 2
 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"

 

 trzecia edycja

 

 Zdrowie dla
Ostrowa Wielkopolskiego

2012 - 2022
 

 

 ceryfikat

zobacz szczegóły

BAW SIĘ I UCZ!
ŚWIETLICA SZKOLNA
PRZYJAZNA UCZNIOWI

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

WYMIANA STUDENCKA

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

UBEZPIECZENIE