27 listopada 2020

Regulamin funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w czasie epidemii obowiązujący od 1 września 2020 r.

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych
edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB

NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13

IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
- kliknij

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym

2020/2021

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-

trzynastki

Aktualności 2020/2021

Ogólnopolski Dzień Czytania
w klasie 3 A
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT
 - CZYTAMY Z KLASĄ II edycja
- „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

CZYTAMY Z KLASĄ - II EDYCJA

☁️ ☁️ Zaczynamy ☁️ ☁️  KLASA 3 A
CZYTAMY Z KLASĄ
- klasa 3 A
KAPELUSZ PANI WRONY
- witamy Chmurkę Tosię

Klasa 3 A
- lekturniki gotowe
- Czytusie zaprojektowane
przygoda przed nami ✍📖📚

Klasa 2a rozpoczęła kolejną przygodę cztelniczą biorąc udział w II edycji projektu LEKTURKI SPOD CHMURKI.
Czytanie to wspaniała przygoda, która nic nie kosztuje a ma duży wpływ na rozwój dzieci.

W październiku rozpoczęły się warsztaty dla kl. IV, prowadzone w ramach projektu POKOCHAJ KSIĄŻKI!, na który Stowarzyszenie „Szczęśliwa Trzynastka” pozyskało środki z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Na pierwszych warsztatach „Jak stworzyć komiks” chętni uczniowie z kl. IV a dowiedzieli się jak powstaje komiks oraz nanosili kolory na przygotowane karty pracy. Na pierwszych warsztatach „Book folding”, chętni uczniowie kl. IV b, wykorzystywali stare, bezużyteczne książki do robienia jesiennych jeży. Przed nami jeszcze wiele ciekawych spotkań. Niezdecydowanych zapraszamy do udziału. Warsztaty prowadzone są naprzemiennie, zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą Martą Szmaj za sprawą przerabianej lektury "Zaczarowana zagroda" autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów zaprosili zimę do sali. Dzieci przeniosły się na Antarktydę budując lodową zagrodę z kostek cukru oraz tworząc pingwiny z plasteliny. Odwiedziła nas również pani Aneta Błaszczuk z biblioteki która dostarczyła wiadomości głównie o gatunku Adeli, najmniejszych pingwinach. Drugoklasiści byli mierzeni przez co porównywali swój wzrost z głównym bohaterem książki-Elegancikiem. Przerabiając lekturę tym samym zrealizowaliśmy II moduł ogólnopolskiego projektu "Lekturki spod chmurki".

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na kartkę z życzeniami dla chłopaków, w którym mogli brać udział uczniowie klas I – VIII.
W kategorii klas I – III najlepszą pracę wykonał Mikołaj Plewa z klasy 2b, a drugie miejsce zajęła jego klasowa koleżanka Nina Dusza.
W kategorii klas IV – VIII pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Muszyńska z klasy 7, drugie miejsce Daria Muszyńska z klasy 8, a trzecie Kamil Słupianek z klasy 5.
Prace zostały umieszczone na korytarzu szkolnym, żeby chłopacy mogli zapoznać się z życzeniami przygotowanymi z okazji ich święta.
Najlepsze życzenia od SU dla wszystkich chłopaków!

Dzień Chłopca w klasach II-III 😃😃😃

Z okazji swojego święta chłopcy z klasy 5a wyruszyli w poszukiwaniu… swoich klasowych koleżanek. Nie była to łatwa wyprawa, gdyż po drodze musieli wykonać przygotowane przez dziewczęta wyzwania.
    Zadanie nie należało do najłatwiejszych! Jednak piątoklasiści nie poddali się i, zgodnie z instrukcją, wymyślili układ taneczny, zaopiekowali się „jajkiem”, odczytali łamańce językowe, a nawet z entuzjazmem wykrzykiwali, że kochają Świnkę Pepę ;-) Wysiłek się opłacił, gdyż chłopcy odnaleźli dziewczynki.
    Za prawidłowo wykonane zadania zostali uhonorowani przez swe koleżanki medalami w kształcie krawatów. Dziewczęta zadbały nawet o ich dobre samopoczucie, ofiarując pastylki na wyciszenie.
    Zaskoczone miny chłopców sugerowały, że nie spodziewali się takich niespodzianek. Dziewczynki wysoko postawiły poprzeczkę chłopcom. Już nie możemy się doczekać, co przygotują z okazji Dnia Kobiet.

Strona 6 z 7First   Previous   1  2  3  4  5  [6]  7  Next   Ostatni