26 lutego 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 
Aktualności 2020/2021
 

To, co mamy wykorzystamy, … czyli drewniane łyżki
Nasze prace tworzymy z tego, co mamy u mamy. Dziś do naszej pracy wykorzystaliśmy dobrze wszystkim znane drewniane łyżki. Postanowiliśmy, że zrobimy świąteczne postacie. Większość z zrobiła renifera, Mikołaja czy panią Mikołajkę.

  


Klasa 3 a wykonała 2 #zadaniaWProgramie
Ogólnopolskiego Programu #UczymyDzieciProgramować
- zima i  Święta Bożego Narodzenia

  Klasa 1b na technice przygotowała przepiękne łańcuchy z papieru kolorowego. Z pewnością oryginalnie wyglądają na choince. Sam zobaczcie te cuda.

  


W dniu 17.12.2020r, na prośbę Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim  Jolanty Przybyłek, Zarząd Terenowy NSZZFiPW w Ostrowie Wlkp. przekazał na ręce Pani Dyrektor 500 maseczek. W imieniu Zarządu maseczki przekazał mł.chor. Przemysław Reterski wraz z synem Jakubem, który jest członkiem Samorządu Uczniowskiego.
Mamy nadzieję na owocną współpracę ze Szkołą, na dalsze lata.
 Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie.🙂🙂🙂👍👍👍

  


Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wyczekiwane przez nas wszystkich święta. To świetna zabawa, okazja w przygotowaniu przez nas wybranych ozdób. Dlatego klasa 1 a postanowiła wykonać świąteczny łańcuch.  Każdy udekorował swoją choinkę czy też nasz pokój? Patrząc na te przepiękne prace powstał konkurs świąteczny – „Kto wykona najdłuższy łańcuch”. Zgadnijcie, kto wygrał?

  


Klasa 3b podczas zajęć technicznych z p. Darią lepiła z masy solnej przeróżne ozdoby. Na końcu przepięknie je malowały. Zobaczcie, jak pięknie wyszło.

  


W klasie 1b  masa solna posłużyła do przygotowania oryginalnych świątecznych ozdób. Dzieci długo pracowały,  ćwicząc przy okazji paluszki w ramach ,,Terapii ręki". Zabawa i nauka to  klasa 1b najbardziej lubi... Popatrzcie na ich efekty pracy.

  


W wielu rodzinach kultywowana jest tradycja pieczenia pierników.  Zapach cynamonu i słodkiego miodu na długo zostaje w naszej pamięci kojarząc się ze zbliżającymi Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 2a postanowili podjąć wyzwanie. Tym razem nie piekli, ale szyli i ozdabiali papierem swoje piernikowe dzieła.

  


Jak traktować zwierzęta... na co dzień i od święta? Klasa 2B ukończyła omawianie kręgu tematycznego związanego z opieką nad zwierzętami. Uczniowie opisywali, rysowali, a nawet fotografowali się ze swoimi pupilami. Dzieci dobrze wiedzą, że choć miło mieć zwierzę w domu to jest to również codzienny obowiązek.

  


Strona 7 z 17First   Previous   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji