29 czerwca 2022   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

STRONA W PRZEBUDOWIE

 

 

 

STRONA W PRZEBUDOWIE

 

 

 

Aktualności 2020/2021
 

W minioną sobotę uczennica klasy 2b Nina Sujka wywalczyła srebrny medal w finale cyklu turniejów Ostrzeszowskiej Ligi Badmintonowej 20221/2022 w kategorii wiekowej U11
  


Mali zawodnicy Aleksandra i Paweł oraz ich koledzy i koleżanki z drużyny OS.OMEGA docenieni przez władze miasta Ostrowa Wielkopolskiego 🤍❤️💙
Spotkanie Prezydent Beaty Klimek ze sportowcami i wręczenie nagród za osiągnięcia sportowe 🤍❤️💙

  


W miniony poniedziałek zorganizowany został Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Głośne czytanie zasługuje na szczególną uwagę, gdyż stanowi ono akt twórczy: interpretując głosowo tekst, uczeń tworzy nową jakość, nadaje mu subiektywny charakter. Głośne czytanie rozwija uczniów pod względem intelektualnym, osobowym i estetycznym. Uczniowie naszej szkoły  doskonale znają wartość czytania i doceniają wartość książki, o czym świadczy duża frekwencja podczas konkursu. Uczestnicy prezentowali samodzielnie wybrane fragmenty utworów literackich. Jury w składzie: pani Joanna Domagała oraz pani Aleksandra Wnuk-Bartkowiak, oceniało następujące elementy składające się na miano ”pięknego czytania”: dobór repertuaru, kultura słowa, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyłonienie „mistrzów czytania” stanowiło  nie lada gratkę, bowiem konkurencja  była spora. Jednak do etapu międzyszkolnego przeszły następujące osoby:
- Laura Stodolna – klasa 3a
- Maria Nowak – klasa 4a
- Tola Kierzek – klasa 7a
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulują wysokiego poziomu prezentowanych umiejętności, a laureatów zapraszają do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 7 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4.
  


29 marca dzieci klas 1-3 rozpoczęły cykl spotkań mających na celu propagowanie czytelnictwa, wprowadzanie w świat uniwersalnych wartości oraz odpowiadanie na dziecięce pytania dotyczące ,,inności" ich rówieśników. Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od książki J. Chmielewskiej    pt: ,,Czarodziejka". 
Jest to bajka psychoedukacyjna, która wprowadza dzieci w świat rówieśnika z autyzmem, pomaga poznać i zaakceptować inność. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie, które odbędzie się w kwietniu.

  Czytaj więcej...


Po dłuższej przerwie znowu mogliśmy wyruszyć na wycieczkę rowerową, aby aktywnie pożegnać zimę. Mamy nadzieję, że na dobre. W sobotni poranek ruszyliśmy w trasę prowadzącą przez Wysocko Wielkie i Małe docierając do przygodzickich „Glinianek”. Tam ostrowski oddział PTTK  zorganizował metę tegorocznego rajdu. Na miejscu, po regeneracyjnym posiłku, wspólnie z kolegami z innych szkół mogliśmy wziąć udział w zabawach na wesoło. Było dużo śmiechu. Następny rajd już za miesiąc. Zapraszamy.

  


W piątek 25 marca b. r. uczniowie klasy 1a wzięli udział w swoim pierwszym Konkursie Matematycznym "Orzeł Matematyczny 2022". Zadania tekstowe, obliczeniowe oraz zagadki logiczne sprawiły im wiele pozytywnych emocji.
Dziś zostały ogłoszone wyniki klasowych zmagań. Pani Dyrektor Jolanta Przybyłek przekazała uczniom gratulacje i życzyła dalszych sukcesów.
Oto wyniki:
I m-sce Maja Kołodziej
II m-sce Antoni Szalonka i Oskar Mazur
III m-sce Dawid Kubiak i Iga Zawadzka
wyróżnienia:
Oliwier Stachurski, Adam Kołodziejski i Kacper Sieradzki.
Koordynator i autor zadań - Romana Wojtczak

    


Podczas obchodów pierwszego dnia wiosny uczniowie klasy 2a i 2b wykonali wiosenne prace plastyczne oraz rozwiązywali zagadki tematyczne. Największą atrakcją był jednak pobyt na świeżym powietrzu, poszukiwanie pierwszych oznak wiosny i łapanie promieni słonecznych.
  


  


W piątek 25 marca, w naszej szkole odbył się „no backpack day”, czyli dzień bez plecaka. W tym dniu chętni uczniowie i nauczyciele przyszli bez plecaków i toreb. Zabawa polegała na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczyła się pomysłowość, kreatywność i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można było spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób.
Wiedzieliśmy, że, na co jak, na co, ale na pomysłowość naszych Uczniów możemy liczyć. I oczywiście mieliśmy rację. Taczka, pralka, suszarka na pranie, worek na śmieci, wózek na zakupy, szuflada, walizka, lodówka turystyczna, kosiarka – to tylko niektóre z wielu pomysłów na alternatywny plecak. Szaleństwu i uśmiechom nie było końca.
Dziękujemy za odzew, zaangażowanie i wspólną zabawę.

Relacja fotograficzna w galerii zdjęć   


Z początkiem kalendarzowej wiosny uczniowie 1a założyli pierwszą hodowlę fasoli. Będą śledzić i dokumentować zmiany w rozwoju swej hodowli🌱🌱🌱
Z okazji Dnia Wody wykonaliśmy doświadczenie z powstawaniem barw pochodnych
1a doświadcza-poznaje-uczy💧💧💧
  


Strona 7 z 48First   Previous   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji