21 maja 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 


Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

sp-ostrow-wielkopolski.nabory.pl

 

Szkolne zestawy programów i podręczników

na rok szkolny 2018/2019 - kliknij

 ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-trzynastki

 

                                                       

 

 

 

Aktualności 2018/2019
 

Tym razem do Filii Nr 7 Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży wybrała się klasa 5 a i 5 b. Spotkanie zorganizowano z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada każdego roku 21 lutego.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją Biblioteki i jej zbiorów. W kolejnym etapie uczniowie obejrzeli spot kampanii społeczno-edukacyjnej "Ojczysty - dodaj do ulubionych" przygotowany przez Narodowe Centrum Kultury.
Ponadto, młodzież miała okazję zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami tj. łamańce językowe, kalambury z wykorzystaniem cytatów, tworzenie wyrazów z wybranego słowa, odgadywanie znaczenia związków frazeologicznych oraz staropolskich wyrazów.
Na zakończenie spotkania przygotowano niespodziankę jaką była zabawa z wykorzystaniem podłogi interaktywnej.
    


„Wystarczy pozwolić ponieść się fantazji tkwiącej w naszej duszy
i rozpalić wyobraźnię.” (Rainer Maria Rilke)

Dnia 18 lutego w bibliotece szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych:
„Moja ulubiona postać z bajki”, w kategorii kl. 1-3
„Plakat reklamujący wydarzenie biblioteczne”, w kategorii kl. 4-7
Wśród wielu dostarczonych prac w kategorii 1-3 Komisja Konkursowa wyłoniła 3 zwycięzców oraz 3 wyróżnionych:

  Czytaj więcej...


17 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem już po raz kolejny wzięli udział w X Rajdzie „Uroki Zimy”, którego głównym organizatorem był Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim. Wybraliśmy trasę pieszą „PTTK-kowską”, która wiodła ulicami naszego miasta: Starotargową, Wolności, Krotoszyńską, Bema, Batorego.  Podczas wędrówki poznaliśmy historię i współczesność naszego miasta. Na mecie rajdu, czyli w siedzibie Powiatowej Straży Pożarnej mieliśmy okazję poznać specyfikę pracy Policji i Straży Pożarnej oraz zobaczyć pojazdy, jakimi dysponują te służby.  
    Uczestnictwo w rajdzie pozwoliło nam poznać ciekawe fakty dotyczące naszego miasta, pracę policjantów i strażaków oraz aktywnie wypocząć w niedzielne przedpołudnie.

    


Z okazji walentynek Samorząd Uczniowski zorganizował kilka atrakcji. W romantyczny nastrój wprowadziła nas już od kilku dni klasa V, która wraz z wychowawczynią ozdobiła szkołę walentynkowymi amorkami i serduszkami. Uczennice klasy VII tradycyjnie otwarły „pocztę walentynkową” i dostarczyły szczęśliwym wybrańcom kartki, które wysłali im ich wielbiciele z różnych klas. Z kolei dziewczyny z klasy VI obdarowały wszystkich uczniów i nauczycieli przygotowanymi wcześniej mini walentynkami.
Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku!
  


W lutym 2019 roku Agata Gawrońska - uczennica III klasy - została laureatką III Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów klas skrzypiec Szkół Muzycznych I stopnia "Młodzi artyści na Zamku w Suchej Beskidzkiej"
Gratulujemy!!! Jesteśmy dumni ze wspaniałych osiągnięć Agatki

  


Dziś, z okazji zbliżającego się Święta Zakochanych, rozmawialiśmy o Miłości.
Na wstępie Naszego spotkania dzieci z kółka czytelniczego „Wspólnie czytamy świat odkrywamy” rozwiązywały rebusy i inne zadań przygotowane przez panią bibliotekarkę.

  Czytaj więcej...


13 lutego 2019 roku chętni uczniowie klas II – VII wyjechali na lodowisko miejskie, aby w terenie zrealizować zajęcia z wychowania fizycznego.  Uczniowie uczyli się jazdy na łyżwach lub doskonalili indywidualne umiejętności już nabyte.   Hartowali swój organizm, przestrzegali zasad bezpiecznego zachowania na lodowisku i przekonali się, że łyżwiarstwo jest bardzo dobrą formą aktywnego spędzania wolnego czasu zimą. Wszystkim uczniom taka forma zimowej aktywności ruchowej bardzo się podobała.
  


13 lutego uczniowie klasy 1 A, 3 i 4 B ostrowskiej trzynastki gościli w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Partyzanckiej. Dzieci podczas koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Walentynek zaprezentowały taniec ludowy, piosenki zimowe i patriotyczne.Grupa uczennic z klasy 3 i 4 B, uczęszczających na zajęcia umuzykalniające wykonała kolędy i popularne utwory na fletach prostych. Na zakończenie wykonano Sto lat. Dla mieszkanców Domu były to dźwięki ich młodości, razem wspólnie z dziećmi wyśpiewane. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

  


Uczniów klasy 2 a odwiedził pan Tomasz, który pracuje na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. W ciekawy sposób opowiedział czym się zajmuje oraz jakie są wyzwania związane z tak odpowiedzialną pracą polegającą na wydobyciu ropy i gazu na środku morza. Uczniowie na podstawie filmów i zdjęć mogli wyobrazić sobie, jak wygląda zwykły dzień w takim miejscu. Była to niezwykle interesująca lekcja.
  


Ratownik medyczny to osoba, ktora w większości przypadków pojawia się na miejscu wypadku jako pierwsza, musi być odporna na stres, komunikatywna.  Ratownik medyczny musi posiadać  szeroki zakres wiedzy medycznej. Tych cennych informacji dziś dzieci dowiedziały się od gościa,  który odwiedził klasę III. Dzieci z ogromną uwagą wysłuchały wykładu.  Na koniec zadawały liczne pytania i w formie podziękowania wreczyły album z wykonanymi przez siebie rysunkami związanymi ze służbą ratunkową.

     


Strona 7 z 20First   Previous   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Next   Ostatni   
 
 

    

  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji