20 stycznia 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

  

 
 
Aktualności 2018/2019
 

Uczniowie młodszych klas we wtorkowy poranek zostali zaproszeni do krainy marzeń i snu. Wszystko za sprawą Katolickiego Teatru Edukacji i spektaklu pt. „Piotruś Pan i Piraci”, który z przyjemnością obejrzeli w Ostrowskim Centrum Kultury. Dzieci z uwagą śledziły przygody Piotrusia Pana, piratów i krokodyla przeplatane wyjątkowymi efektami specjalnymi. Ta opowieść o miłości i przyjaźni poruszyła naszą wyobraźnię i przeniosła w fantastyczny świat magicznej Nibylandii.


    


5 listopada 2018 r. uczennice naszej szkoły Maja Frankiewicz i Julia Kaczmarek miały możliwość przeprowadzenia wywiadu z p. Henrykiem Rybakiem – żołnierzem Armii Krajowej i prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – okręg Ostrów Wielkopolski. Pan Henryk podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z czasów II wojny światowej, opowiedział w jaki sposób spędził swoje życie i młodość w okupowanej Polsce, a także przekazał książki, w których opisuje dzieje swoje i kolegów z pułku, w którym służył na rzecz szkolnej biblioteki. Obszerniejszy wywiad zostanie wkrótce opublikowany na stronie naszej szkoły oraz w gazetce szkolnej.


    


Dzisiaj mogliśmy spotkać na szkolnym korytarzu księżniczkę, Myszkę Miki, biedronkę, spidermana oraz inne postacie z różnych bajek.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypadający na dzień 5 listopada stał się okazją aby przez chwilę poczuć się jak postać bajkowa.
Data ta została wybrana na cześć Walta Disneya, który właśnie w tym dniu obchodzi swoje urodziny. Amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, aktor dubbingowy i animator jest twórcą wielu fascynujących bajek.

  Czytaj więcej...


31 października o godz. 12.30 odbył się w szkolnej bibliotece KONKURS
PIĘKNEGO CZYTANIA utworów o tematyce patriotycznej.
W konkursie wystąpili: Oliwia Jurczak i Tola Kierzek z kl. IVa, Marcel Maroszek i Wojciech Ziętek z kl.IVb, Jakub Reterski z kl.Vb, Zuzanna Banasiak z kl.VI oraz Bartosz Cierniak z kl.VII. Uczestnicy przedstawili m.in. fragmenty "Kamieni na szaniec", "Pana Tadeusza" oraz teksty z "Antologii pamięci 1939-1945".

  Czytaj więcej...


30 października 2018 roku uczniowie klas II-VI zajęcia z przyrody, historii i wychowania fizycznego  zrealizowali w terenie: w kopalni soli w Kłodawie oraz w rezerwacie archeologicznym w Kaliszu na Zawodziu.Kopalnia soli w Kłodawie powstała w 1949 roku, w 2007 roku została wpisana do Rejestru Zabytków.  Jest to jedna z największych kopalni soli w Europie i jedyna kopalnia na świecie dostępna dla zwiedzających, w której są pokłady różowej soli.  600 metrów pod powierzchnią ziemi chodziliśmy korytarzami-wyrobiskami, podziwialiśmy ogromne wyeksploatowane komory solne, kaplicę św. Kingi, grotę drakuli.

  Czytaj więcej...


Przełom października i listopada to czas zadumy, refleksji o życiu, przemijaniu...
29.10.2018 roku o godz. 12.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył  się montaż słowno-muzyczny o radości, miłości, nadziei, wierze, umiejętności pocieszania i dawania pod tytułem "Smaki życia" w wykonaniu uczniów klas IV-VI.
  


29 października w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej w ramach szkolnego projektu edukacyjnego 100 lat Polsko.

Celem konkursu było włączenie się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej oraz odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich wśród uczniów. W konkursie wzięło udział 9 uczestników, którzy zmagali się z poezją patriotyczną. Jury w składzie: p. Katarzyna Dudkiewicz, p. Aneta Błaszczuk i p. Monika Wiatrak, czuwało nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się̨ podczas podsumowania projektu edukacyjnego 9 listopada 2018 roku.


<   


Lekcje nie muszą być nudne, przekonali się o tym uczniowie klasy 5 a  i 5 b. Na lekcjach języka polskiego odbywali oni wycieczkę po baśniowym świecie Narni. Tworzyli makiety fantastycznej krainy, w ciekawy sposób ukazując świat przedstawiony w lekturze.

  
    


29 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Samanta Banach, Aleksandra Muszyńska, Aleksandra Zawadka i Magdalena Rogacka odwiedzili grób patrona szkoły Stefana Rowińskiego. Uczniowie przypomnieli sobie sylwetkę pierwszego polskiego burmistrza Ostrowa Wielkopolskiego i zapalili znicz od całej społeczności uczniowskiej.

  Czytaj więcej...


W dniu 26 października radni z naszej szkoły Bartosz Cierniak i Jakub Kasprzak wzięli udział w I inauguracyjnej Sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej. Sesję otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej Marian Herwich. Obrady rozpoczęły się od ślubowania członków Rady, a następnie przeprowadzone zostały wybory Prezydium Rady. Obradom przysłuchiwały się pani Prezydent Miasta Beata Klimek oraz jej zastępca pani Ewa Matecka, które pogratulowały wyboru oraz życzyły sukcesów nowej Radzie.

  


Strona 7 z 12First   Previous   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji