21 lutego 2018

Aktualności 2017/2018

16 grudnia 2017r. przekazaliśmy słodki prezent mieszkańcom Domu Dziecka w Książenicach koło Grabowa - serdeczne podziękowania dla wszystkich hojnych darczyńców, dla inicjatorki zbiórki - Renaty Nowackiej-Ziętek i przewodniczącego Rady Rodziców SP13 - Przemysława Reterskiego, serdeczne podziękowania dla Laury Pałasz, uczennicy klasy 6 - za przygotowanie karty świątecznej, uczniów klasy 6 za pomoc i wszystkim rodzicom i uczniom zaangażowanym w to przedsięwziecie.

14 grudnia w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny” dla szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 13 uczniów z klas 4-6. Konkurs składał się z 21 pytań jednokrotnego wyboru. Za każdą poprawną odpowiedź uczeń otrzymał 1 punkt. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w lutym 2018 roku.
Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny” daje możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski. Każdy uczestnik konkursu zostanie wyróżniony. Laureaci otrzymają prestiżowy tytuł „Orła Matematycznego”, dyplom, cenną nagrodę a także stypendium do 500 zł. Trzymamy kciuki!!!

Dnia 12 grudnia klasa IV a wybrała się na do  „Warsztatowni Mydło i Powidło” w Ostrowie Wielkopolskim  przy ulicy Wolności. Uczniowie na wstępie dowiedzieli się  o historii i produkcji mydła. Uczniowie tworząc kompozycję mydła dobierali zapach, kolor i formy. Dzieci miały okazję zwiedzić wystawę i wysłuchać ciekawostek o higienie ludzi od czasów rzymskich po dzisiejsze.

W środę 6 grudnia odbyły się dodatkowe zajęcia taneczne MINI Disco dla chętnych dzieci wraz z rodzicami. Każda osoba wsparła rzeczowo rodzinę biorącą udział w Szlachetnej Paczce. Wszyscy się świetnie bawili w rytmach latynowskiej muzyki a dodatkowo okazali wspaniałe serca. Wszystkim serdeczne podziękowania za obecność i dary. Dziękuję również uczennicom klasy 5 (Julia Mikołajczyk, Martyna Kopeć, Julia Mucha i Zuzia Banasiak) za pomoc w prowadzeniu zajęć i układów tanecznych.

Strona 7 z 22First   Previous   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Next   Ostatni
pawo 2

trzecia edycja