4 lipca 2020

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-

trzynastki

Aktualności 2019/2020

Dziś klasa 1A i 1B wspólnie świętowały wigilię. Na wstępie przypomnieliśmy sobie tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Było sianko pod białym obrusem, modlitwa, życzenia i łamanie się opłatkiem. Wspaniałą pamiątka dla dzieci były zdjęcia wykonywane w technologii 3D. Na koniec prezenty i jasełka. Owoce i słodycze, które pozostały po Wigili jedna z Pań zawiozła do Domu Samotnej Matki znajdującego się w Odolanowie.

W piątek 20 grudnia spotkaliśmy się, by złożyć sobie życzenia i wspólnie spędzić czas w Starym Roku. Fleciści zagrali wspólnie pastorałkę "Lulajże Jezuniu" a Milena na keybordzie zaprezentowała "Dzisiaj w Betlejem", resztę czasu spędziliśmy na seansie filmowym. Składamy Podziękowania Rodzicom za okazana pomoc♥️🎁♥️🌲🌲🌲

W piątek, dnia 20.12.19 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową z Życzeniami w Języku Obcym. Komisja miała nie lada orzech do zgryzienia, gdyż trudno było wybrać kilka prac spośród tylu dzieł sztuki, które otrzymaliśmy. Komisja brała pod uwagę wkład pracy dzieci, estetykę wykonania, długość i poprawność życzeń w języku obcym. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: klasy I-III oraz klasy IV- VIII. W kategorii I-III, nagrodzone osoby to :
I - Mikołaj Plewa
II - Milena Mocek
III- Krzysztof Patryas
autorem wyróżnionej pracy w tej kategorii jest Leon Domagała.
W kategorii IV-VIII nagrodzone osoby to:
I- Aleksandra Muszyńska
II- Kamil Słupianek
III- Mateusz Plewa
autorką wyróżnionej pracy jest Oliwia Jurczak.
Wszystkie prace naszych uczniów będziemy mogli podziwiać na korytarzach naszej szkoły.
Jeszcze raz dziękujemy Wam za udział! Wesołych Świąt! Merry Christmas! Frohe Weihnachten!

W dniach 12-19 grudnia 2019 w naszej szkole zorganizowaliśmy już po raz trzeci bazarek dla Tarowych Koni (podopiecznych Fundacji Tara). Na bazarku sprzedawaliśmy własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz inne rzeczy ofiarowane przez uczniów i nauczycieli. Uzbieraliśmy 350 zł. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.
Bazarek został zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu.

W listopadzie i grudniu 2019 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy i innych artykułów dla zwierząt. Uczniowie i rodzice bardzo czynnie włączyli się do akcji. Zebraliśmy sporą ilość karmy i innych akcesoriów dla piesków, które zostały przekazane na rzecz podopiecznych z Międzygminnego Schroniska w Wysocku Wielkim. Zbiórka została zorganizowana w ramach wolontariatu uczniów naszej szkoły.

W grudniu 2019 odbyła się świąteczna zbiórka upominków dla mężczyzn z Z DOMU IM. ŚW. BRATA ALBERTA w OSTROWIE WIELKOPOLSKIM.
Zbieraliśmy ubrania i buty nowe lub używane. Dnia 20 grudnia wszystkie rzeczy zostały przekazane na rzecz potrzebujących mężczyzn. Zbiórkę zorganizowało SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU.

Uczniowie klas: III a oraz III b włączyli się aktywnie w akcję zbiórki karmy dla zwierząt . 18 grudnia 2019 roku wraz z opiekunami udali się do Schroniska dla zwierząt w Wysocku Wielkim, aby przekazać zebraną karmę. Poruszył nas los zwierząt, które nie mają swoich właścicieli. Jednocześnie cieszyliśmy się, że w schronisku zwierzęta są zaopiekowane i nie są głodne.
W drodze powrotnej widzieliśmy elektrownię wiatrową i podziwialiśmy panoramę naszego miasta.

Klasa 1B w czwartkowe południe z wychowawcą przeniosła się w świat kina. Na materacach, ulubionych kocykach i poduszkach z kochanym misiem pod pachą oraz pachnącym pop-cornem obok z otwartymi buziami oglądali ręcznie narysowaną animacje Klausa. Film ten zainspirował nas do ręcznego napisania listu do Mikołaja :-) Na koniec niczym na prawdziwym piżama party nie zabrakło walki na poduszki.

Dziś w klasie 7 odbyła się lekcja pt Trzeźwo myślę z wykorzystaniem specjalnych okularów alko i narko gogle, które przeprowadzone zostały przez Panią Karolinę Cicharską przedstawicielkę Straży Miejskiej w Ostrowie. Uczniowie mogli zobaczyć/poczuć jak ludzie zachowują się i funkcjonują po zażyciu środków odurzających lub alkoholu. Następnie każdy opowiadał o swoich wrażeniach. Ciekawa lekcja bardzo podobała się uczniom.

Dziś rozpoczęto pakowanie darów otrzymanych od cudownych ludzi. Jak widać wszystkiego jest bardzo dużo dlatego do pomocy zaangażowali się także uczniowie klasy 6.
Zbiórka trwa do piątku 20.12.2019.

Strona 9 z 24First   Previous   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Next   Ostatni