29 czerwca 2022   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

STRONA W PRZEBUDOWIE

 

 

 

STRONA W PRZEBUDOWIE

 

 

 

Aktualności 2020/2021
 

Klasa Va i Vb z okazji Dnia Kobiet, wybrały się do kina HELIOS na film "Skarb Mikołajka"
  


Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najładniejszą kartkę z życzeniami.
Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ponieważ kartki były wykonane bardzo pomysłowo, estetycznie i zawierały piękne życzenia dla wszystkich pań.

  Czytaj więcej...


GALERIA LALEK:

Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w szóstej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej UNICEF Polska „Wszystkie Kolory Świata”. W ramach kampanii, uczniowie przygotowywali charytatywne szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne.
W ramach akcji uczniowie projektowali i własnoręcznie szyli szmaciane laleczki oraz nadawali im imiona i wskazywali kraj, z którego laleczka pochodzi.
 Od dnia 9 marca 2022 szkole odbędzie się ich wystawa laleczek. Każdy może wybrać laleczkę i zaopiekować się nią, przekazując symboliczną darowiznę. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.
ZAPRASZAMY DO KUPNA LALECZKEK !!!
Dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom, dziadkom, którzy włączyli się w tą wspaniałą akcję. Dziękuję  za zaangażowanie i za wszystkie laleczki, które wykonaliście z wielkim sercem.
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Dominika Armatys


    


Dzień Kobiet w klasach 1-3 w Ostrowskiej Trzynastce
FILM   


Film   


Dziś nadszedł długo wyczekiwany dzień w klasie 1B, w którym to odwiedziliśmy wspaniałe „Alpaki z naszej paki”. Nasza paka zgrana i przez alpaki pokochana. Cóż więcej powiedzieć, trzeba tam być i się samemu o tym przekonać. Celem naszej wycieczki było gospodarstwo agroturystyczne. Uczestniczyliśmy w bardzo interesujących zajęciach, które miały na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy dziećmi a alpakami. Na miejscu czekało nas wiele miłych atrakcji, ale największą było spotkanie z alpakami.

  Czytaj więcej...


  


5 marca 2022r. w godzinach 10.00 – 14.00 w hali widowiskowo – sportowej „Arena Ostrów”  odbyło się wydarzenie sportowe pod nazwą ATHLETICS CHALLENGE 2022. Organizatorami  byli Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Mistrz Olimpijski w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów i mistrz świata w sztafecie 4 x 400 metrów Karol Zalewski.  Podczas wydarzenia uczniowie ostrowskich szkół w wieku 9-12 lat  mogli spotkać się z mistrzem oraz sprawdzić się w trzech indywidualnych konkurencjach: rzucie piłką lekarską, skoku w dal z miejsca, biegu po kopercie. Konkurencją finałową, wzbudzającą najwięcej emocji była sztafeta mieszana. Celem projektu było zachęcenie do aktywizacji uczniów poprzez rywalizację sportową oraz wyłonienie ukrytych talentów lekkoatletycznych. Oprócz sportowych atrakcji młodzi sportowcy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz zdjęcia z autografami utytułowanych sportowców.

  


4 marca uczniowie klas I - III uczestniczyli w przedstawienie pt:"Czarodziejski ołówek". Sztukę teatralną wystawił wrocławski teatr in-Art.
W dzisiejszych czasach superbohaterów, których niezwykłe moce są obiektem marzeń przede wszystkim najmłodszych widzów, autorzy podejmują próbę uświadomienia, że prawdziwa moc tkwi w nas i żadne"gadżety" nie są w stanie dorównać wyobraźni, kreatywności czy odwadze. Miachaś co prawda gubi zaczarowany ołówek, ale znajduje coś znacznie ważniejszego - wiarę w siebie, która dodaje mu siłę w walce z wszelkimi przeciwnościami losu.

Nowatorska forma spektaklu, barwna, zaskakująca scenografia, niebywałe formy teatralne, to jedyne dopełnienie niezwykle interesującej fabuły, doskonałej reżyserii i kunsztu gry aktorskiej w przedstawieniu. Dzieci wróciły zachwycone i pełne wrażeń. Dzieci wróciły zachwycone i pełne wrażeń.

  


Uczniowie klasy VII a i VII b spędzili dziś na lodowisku 1 godzinę. W tym czasie mieli okazję nie tylko aktywne spędzić czas w gronie kolegów i koleżanek, ale także doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach 😀


    


Strona 9 z 48First   Previous   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji