27 września 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 

Szkolne zestawy podręczników na rok szkolny 2021/2022


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM


Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB
NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13  IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM


Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym 2020/2021

ostrowska trzynastka na facebook

gazetka szkolna -  www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie- trzynastki
Kwestionariusz na szczepienie osoby niepełnoletniej - kliknij

Drodzy Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego,

zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety w badaniu dotyczącym preferencji i opinii mieszkańców na temat  Ostrowa Wielkopolskiego . Wyniki badania będą pomocne w opracowaniu Strategii Rozwoju do roku 2030, która na kolejne lata wyznaczy priorytety i kierunki rozwojowe, poprzez wspólnie zdefiniowane i obrane najważniejszych cele, do których będziemy chcieli dążyć realizując nową politykę długoterminowego rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego.

Badanie jest realizowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim przy wsparciu zewnętrznego i niezależnego eksperta, firmy Lider Projekt Sp. z o.o.
Ankietę można wypełnić poprzez widoczny QR code oraz osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim - biuro nr 313
Pragniemy zapewnić, że Państwa uczestnictwo w badaniu jest anonimowe.
Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie.
Zespół ds. opracowania projektu strategii.Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBzeWK5Bwt09DzPIEnH-8OMe3KkrPuaChKR3bzc4BE81qYXA/viewform?usp=sf_link
Piotr Młynarz
Wydział Rozwoju Miasta - Referat Obsługi Inwestorów
Telefon: +48 62 58 22 31

Aktualności 2020/2021
 
pt. „Moja ulubiona postać” z bajek Hansa Christiana Andersena" w kl. I-III

I miejsce - Mikołaj Plewa – klasa II B -Królewna
II miejsce – Wojciech Szewczyk – klasa III a
III miejsce – Nina Sujka – klasa I B
oraz 2 miejsca z wyróżnieniem
Olga Mieszała – klasa II A
Stanisław Fengler – klasa I B
Chciałabym bardzo podziękować za udział w konkursie zarówno uczniom jak i Rodzicom, za wyobraźnię, która rozbudziła kreatywność i przybliżyła nam  postacie z bajek Hansa Christiana Andersena oraz poczucie humoru 
Na uczniów będą czekać nagrody oraz Dyplomy do odbioru w szkolnej bibliotece (odbiór tylko osobisty po 25 kwietnia)
Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.
Aleksandra Wnuk-Bartkowiak   


Drodzy Uczniowie i Nauczyciele.
Serdecznie zapraszam do włączenia się w akcję „TRZYNASTKA MEDYKÓW SZANUJE I LAURKI KOLORUJE”. W taki sposób możemy okazać wdzięczność lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innym osobom zaangażowanym w walkę z koronawirusem za ich trud i poświęcenie, a jednocześnie zapewnić o naszym wsparciu i szacunku wobec tego, co dla nas robią.
Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów naszej szkoły i będzie trwała od 19 do 23.04.2021r.
Aby wziąć w niej udział należy narysować, namalować, czy stworzyć kartkę/rysunek- dowolną techniką, w dowolnej formie np. życzenia, podziękowania.
Prace można składać w sekretariacie naszej szkoły. Następnie zostaną przekazane na ręce personelu ostrowskiego szpitala.
Koordynatorem akcji jest Beata Mamot.
Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału Uśmiech   


Każdy Polak wie, że nasz język właśnie przez swoją ortografię uchodzi za jeden z najtrudniejszych na świecie. W ramach innowacji „Z ortografią za pan brat” uczniowie klas 4a i 4b korzystają z aplikacji Insta.Ling, która pozwala uczniom systematycznie i bez zbędnego wysiłku zdobywać nową wiedzę z zakresu ortografii języka polskiego. Nauka z Insta.Ling jest doskonałą formą ćwiczeń. Uczniowie motywowani są do systematycznej codziennej pracy, wykonując powtórkę około 20 słówek z trudnością ortograficzną. Nauczyciele i rodzice mogą śledzić na bieżąco postępy uczniów. W semestrze zimowym nasza szkoła otrzymała certyfikat XV Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół.


    


To hasło, które przyświeca klasie IIIB od początku przyłączenia do ogólnopolskiej akcji „Czytam  z klasą - lekturki spod chmurki”. W akcji uczestniczymy już drugi rok, a obok lektur obowiązkowych, które przerabiamy zgodnie z Podstawą Programową czytamy także książki zaproponowane przez autorkę projektu p. Honoratę Szanecką. Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie realizacji drugiego z modułów. Przed nami praca nad trzecim, ostatnim…    


  


21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa, dlatego uczniowie klasy 2a uczciły to święto już dziś. Założyły kolorowe skarpetki nie do pary, które mają znaczenie symboliczne. Co symbolizują? Różnorodność, odmienność i bycie wyjątkowymi. Tym drobnym gestem uczniowie  okazali swoją solidarność , chęć zintegrowania się z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21. Dzieci wykonały również skarpetkowe pacynki przesyłając swoim wyjątkowym kolegom i koleżankom  zrozumienie , szacunek, miłość, przyjaźń i empatię!

  


Uczniowie klasy 2a w piątkowe przedpołudnie pożegnali zimę. Śpiewem, tańcem oraz pięknymi gaikami przywitali Panią Wiosnę.

    


Klasa 1b świętowała Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu odbył się pokaz mody. W jury zasiedli chłopcy, którzy jednogłośnie wybrali najlepszą modelkę Justynkę 🙂 Gratulujemy...
Ten dzień upłynął klasie na zabawach, grach i muzyce.

  


Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Klasa 1b obchodziła Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

  


Czy cukier jest zdrowy? Ile cukru znajduje się w napojach? Jaki ma on wpływ na zdrowie i życie człowieka? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy 2a. W dzisiejszych czasach warto zwracać uwagę na dobrą jakość produktów, które spożywamy, aby potem cieszyć się długim zdrowiem i życiem. Już od najmłodszych lat warto zaszczepiać w dzieciach dobre nawyki żywieniowe. Uczniowie szukali informacji o zawartości cukru na etykietach różnych napoi. Sami doszły do wniosku, że zdrowiej jest pić czystą wodę lub świeżo wyciśnięte soki, które są źródłem cennych witamin.   


Strona 9 z 28First   Previous   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji