16 września 2019

Aktualności 2019/2020

„Narodowe Czytanie” – cała Polska czyta nowele

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2019-09-08 | Views: 26

Deszczowa pogoda sobotniego poranka nie zniechęciła uczniów naszej szkoły, którzy wraz z nauczycielem wyruszyli do ostrowskiej Synagogi, by wziąć udział w ósmej edycji akcji pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej „Narodowe Czytanie”.

W roku 2019 zaproponowano do interpretacji polskie nowele, wśród których znalazły się: „Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, „Dym" Marii Konopnickiej, „Katarynkę" Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków" ze zbioru "Sanatorium pod Klepsydrą" Bruno Schulza, „Orkę" Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony..." Stefana Żeromskiego, „Sachem" Henryka Sienkiewicza, „Sawa" z cyklu „Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Agata Gawrońska, Julia Kaczmarek, Maja Frankiewicz, Samanta Banach, Zuzanna Prażmo, Aleksandra Muszyńska, Łukasz Wawrzyniak, Marcel Nowak, Karol Łazarek, Kamil Słupianek oraz Bartłomiej Gawroński miała okazję wysłuchać noweli „Sawa” w niesamowitej interpretacji pana Michała Grudzińskiego, aktora znanego m.in. z serialu „Rodzinka.pl”.
Po godzinnym obcowaniu z polską literaturą uczniowie udali się do domów, by spędzić sobotnie popołudnie w rodzinnym gronie.

Print Bookmark and Share