29 września 2020

Regulamin funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w czasie epidemii obowiązujący od 1 września 2020 r.

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych
edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB

NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13

IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
- kliknij

PROJEKT POKOCHAJ KSIĄŻKI!

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Szczęśliwa Trzynastka” pozyskało środki                  z budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego na realizacje projektu POKOCHAJ KSIĄŻKI!.

W ramach projektu realizowane będą spotkania autorskie online dla uczniów szkoły, warsztaty book folding oraz warsztaty tworzenia komiksu dla uczniów kl. IV. Zostaną również zakupione książki dla biblioteki szkolnej.

Klasy IV – VIII spotkają się z panem Krzysztofem Petke. Zaproszony gość               to autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Pierwsze spotkanie już 2 października.

W klasach I – III zagości pani Małgorzata Swędrowska. Autorka książek                 dla dzieci, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, wykładowca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, trener PSPiA KLANZA, twórca koncepcji czytania wrażeniowego, animator warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 października.

Również 2 października ruszają warsztaty poświęcone tworzeniu komiksu              a już 7 października warsztaty book folding. Zapraszamy klasy IV do udziału w warsztatach!

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym

2020/2021

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-

trzynastki

Aktualności 2019/2020

„Narodowe Czytanie” – cała Polska czyta nowele

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2019-09-08 | Views: 229

Deszczowa pogoda sobotniego poranka nie zniechęciła uczniów naszej szkoły, którzy wraz z nauczycielem wyruszyli do ostrowskiej Synagogi, by wziąć udział w ósmej edycji akcji pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej „Narodowe Czytanie”.

W roku 2019 zaproponowano do interpretacji polskie nowele, wśród których znalazły się: „Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, „Dym" Marii Konopnickiej, „Katarynkę" Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków" ze zbioru "Sanatorium pod Klepsydrą" Bruno Schulza, „Orkę" Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony..." Stefana Żeromskiego, „Sachem" Henryka Sienkiewicza, „Sawa" z cyklu „Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Agata Gawrońska, Julia Kaczmarek, Maja Frankiewicz, Samanta Banach, Zuzanna Prażmo, Aleksandra Muszyńska, Łukasz Wawrzyniak, Marcel Nowak, Karol Łazarek, Kamil Słupianek oraz Bartłomiej Gawroński miała okazję wysłuchać noweli „Sawa” w niesamowitej interpretacji pana Michała Grudzińskiego, aktora znanego m.in. z serialu „Rodzinka.pl”.
Po godzinnym obcowaniu z polską literaturą uczniowie udali się do domów, by spędzić sobotnie popołudnie w rodzinnym gronie.

Print Bookmark and Share