4 lipca 2020

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-

trzynastki

Aktualności 2019/2020

„Na Pruślinie nie daj się dusić!"

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2019-12-12 | Views: 78

11 grudnia w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego: „Na Pruślinie nie daj się dusić!". Projekt miał na celu upowszechnienie wiedzy o tym, jak powstaje smog, jakie są  skutki zanieczyszczeń powietrza, a przede wszystkim, jak zapobiegać jego zatruciu. Na lekcjach, wycieczkach rowerowych, czy zajęciach w terenie, uczniowie poznawali alternatywne źródła energii, dzięki temu wiedzą, jak ważne jest inwestowanie wtechnologie oparte na odnawialnych źródłach energii.
Edukacja nie tylko dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, to klucz do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza, dlatego społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 zorganizowała dzisiejszy happening, by zarówno uczniowie i mieszkańcy dzielnicy Pruślin uświadomili sobie, jak
zanieczyszczenia powietrza wpływają na ich życie.
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Szczęśliwa Trzynastka” pozyskało na projekt „Na Pruślinie nie daj się dusić!” dotację od Zarządu Powiatu Ostrowskiego. Dzięki dotacji uczniowie mogli posadzić na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 drzewa i krzewy antysmogowe. W ramach projektu uczniowie wzięli również udział w licznych konkursach o tematyce antysmogowej.

Print Bookmark and Share