22 października 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 
Regulamin funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w czasie epidemii obowiązujący od 1 września 2020 r.

 

- kliknij, aby pobrać

 

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych
edukacja wczesnoszkolna


- kliknij, aby pobrać

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB

NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13

 

IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

 

- kliknij, aby pobrać

 

Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
- kliknij


 

PROJEKT POKOCHAJ KSIĄŻKI!

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Szczęśliwa Trzynastka” pozyskało środki z budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego na realizacje projektu POKOCHAJ KSIĄŻKI!.

W ramach projektu realizowane będą spotkania autorskie online dla uczniów szkoły, warsztaty book folding oraz warsztaty tworzenia komiksu dla uczniów kl. IV. Zostaną również zakupione książki dla biblioteki szkolnej.

Klasy IV – VIII spotkają się z panem Krzysztofem Petke. Zaproszony gość to autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw szkół przetrwania. Pierwsze spotkanie już 2 października.

W klasach I – III zagości pani Małgorzata Swędrowska. Autorka książek dla dzieci, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, wykładowca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, trener PSPiA KLANZA, twórca koncepcji czytania wrażeniowego, animator warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 października.

Również 2 października ruszają warsztaty poświęcone tworzeniu komiksu  a już 7 października warsztaty book folding. Zapraszamy klasy IV do udziału w warsztatach!

 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym


2020/2021

 

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-   

    trzynastki 

 

Aktualności 2020/2021
 

Spotkania autorskie w kl. I – III

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2020-10-11 | Views: 8

„W książkach kryje się tajemnic 100” to hasło przewodnie spotkań autorskich uczniów klas I – III z panią Małgorzatą Swędrowską.  
Pomimo, że spotkania odbywały się online były prowadzone w sposób interaktywny. Nasz gość dostarczył dzieciom ciekawych wiadomości, pokazał  różnorodne książki, rozbudził ich wyobraźnię oraz włączył do zabawy i wykonywania prostych ćwiczeń. Dzieci dowiedziały się jak książki wpływają na życie człowieka i dlaczego warto je czytać. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zadanie domowe – popołudniowe czytanie. Myślę, że każdy powinien je wykonać!

Pani Małgorzata Swędrowska jest autorką książek dla dzieci, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, wykładowcą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, trenerem PSPiA KLANZA, twórcą koncepcji czytania wrażeniowego, animatorem warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym.
Spotkania zostały zrealizowane w ramach projektu POKOCHAJ KSIĄŻKI!, na który Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Szczęśliwa Trzynastka” pozyskało środki z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Print Bookmark and Share

Return to previous page
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji