22 października 2020

Regulamin funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w czasie epidemii obowiązujący od 1 września 2020 r.

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych
edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB

NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13

IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
- kliknij

PROJEKT POKOCHAJ KSIĄŻKI!

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Szczęśliwa Trzynastka” pozyskało środki z budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego na realizacje projektu POKOCHAJ KSIĄŻKI!.

W ramach projektu realizowane będą spotkania autorskie online dla uczniów szkoły, warsztaty book folding oraz warsztaty tworzenia komiksu dla uczniów kl. IV. Zostaną również zakupione książki dla biblioteki szkolnej.

Klasy IV – VIII spotkają się z panem Krzysztofem Petke. Zaproszony gość to autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw szkół przetrwania. Pierwsze spotkanie już 2 października.

W klasach I – III zagości pani Małgorzata Swędrowska. Autorka książek dla dzieci, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, wykładowca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, trener PSPiA KLANZA, twórca koncepcji czytania wrażeniowego, animator warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 października.

Również 2 października ruszają warsztaty poświęcone tworzeniu komiksu  a już 7 października warsztaty book folding. Zapraszamy klasy IV do udziału w warsztatach!

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym

2020/2021

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-

trzynastki

Aktualności 2020/2021

Spotkania autorskie w kl. I – III

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2020-10-11 | Views: 8

„W książkach kryje się tajemnic 100” to hasło przewodnie spotkań autorskich uczniów klas I – III z panią Małgorzatą Swędrowską.
Pomimo, że spotkania odbywały się online były prowadzone w sposób interaktywny. Nasz gość dostarczył dzieciom ciekawych wiadomości, pokazał  różnorodne książki, rozbudził ich wyobraźnię oraz włączył do zabawy i wykonywania prostych ćwiczeń. Dzieci dowiedziały się jak książki wpływają na życie człowieka i dlaczego warto je czytać. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zadanie domowe – popołudniowe czytanie. Myślę, że każdy powinien je wykonać!

Pani Małgorzata Swędrowska jest autorką książek dla dzieci, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, wykładowcą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, trenerem PSPiA KLANZA, twórcą koncepcji czytania wrażeniowego, animatorem warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym.
Spotkania zostały zrealizowane w ramach projektu POKOCHAJ KSIĄŻKI!, na który Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Szczęśliwa Trzynastka” pozyskało środki z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Print Bookmark and Share