27 września 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności
 

29 listopada i 13 grudnia  b.r. uczniowie klasy szóstej wzięli udział w warsztatach naukowych, dzięki którym zapoznali się z nowymi przedmiotami, takimi jak chemia i fizyka. Zwiedzili Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej i Gimnazjum nr 1 im.Polskich Noblistów w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas  wizyty w Gimnazjum przy ul.Waryńskiego mieli okazję pisania gęsim piórem, wykonywali próbki pisma klinowego,zwiedzili strzelnicę, spotkali się z pedagogiem szkolnym. W gimnazjum przy ul. Wrocławskiej nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji fizyki i języka polskiego. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i przybliżyły wybór w najbliższej  przyszłości wybór szkoły naszym najstarszym uczniom.

galeria zdjęć www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-100/Default.aspx

  


Na konkurs, którego rozstrzygnięcie odbyło się 9 grudnia,wpłynęło 18 zakładek wykonanych różnymi technikami: rysowane, wyklejane, ozdabiane wstążką, bibułą, czy włóczką. Z uwagi na wyjątkowy urok zakładek, wybór tych najlepszych okazał się bardzo trudny. Ostatecznie komisja konkursowa postanowiła nagrodzić najbardziej pomysłowe prace i przyznać wyróżnienia następującym osobom:
W kategorii klas 1-3:
I miejsce – Aleksandra Lisiak, kl. 1
II miejsce – Natalia Skutecka, kl. 1
III miejsce – Natalia Zarzycka, kl. 3
Wyróżnienia: Agata Tokarek, Luiza Rant, Zuzanna Banasiak, Oliwia Idziorek
W kategorii klas  4-6:
I miejsce (ex aequo) Paulina Stempin i Oliwia Dybioch, kl. 5
II miejsce – Julia Jentek, kl. 4
Wyróżnienia: Joanna Tokarek, Martyna Marcjanik, Weronika Rant, Agata Szwejkowska
   
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wykonanie pięknych prac. Nagrodzone zakładkimożna oglądaćw szkolnej bibliotece, na specjalnie zorganizowanej wystawie, na którą serdecznie zapraszamy
    


Już po raz siódmy Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. pod Honorowym Patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego zorganizował konkurs ekologiczny „Odpadów segregowanie to pozytywne działanie”. Celem konkursu była edukacja ekologiczna dzieci oraz propagowanie wśród nich  nawyków prawidłowej segregacji odpadów. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli z zaangażowaniem wykonali   prace: dzieci 5-6 letnie – prace dowolną techniką z wykorzystaniem odpadów segregowanych, uczniowie kl. I-III – mozaikę  wykorzystaniem tkanin i materiałów włókienniczych, a uczniowie klas IV-VI – witraż.        

                       
    Czytaj więcej...


Wspólne tworzenie świątecznych dekoracji przez dzieci i rodziców jest tradycją, którą chyba nikt nie zaprzeczy, warto podtrzymywać! Trudno sobie bowiem wyobrazić piękniejszy wigilijny stół, niż ten na którym stoją własnoręcznie wykonane przez nas ozdoby, a i chwile ich tworzenia są bezcenne oraz na pewno zostaną w pamięci naszej i naszych dzieci na długie lata!

zapraszamy do galerii zdjęć www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-99/Default.aspx
 
    Czytaj więcej...


Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami
na warsztat z wykonywania ozdób świątecznych,
pt: „ZATRZYMAJ SIĘ I POMÓŻ INNYM”,
który odbędzie się

11 grudnia 2013 roku (środa)
o godzinie 16.00.

Zapisy w świetlicy szkolnej.

Cały słodki dochód zostanie przeznaczony na paczki świąteczne dla dzieci najbardziej potrzebujących.
    


W świątecznym nastroju przebiegają nam zajęcia na świetlicy szkolnej. Dzieciaki tym razem próbowały swoich sił w technologii XXI wieku a mianowicie w komputerze.
W programie Microsoft Paint, który służy do obróbki grafiki tworzyły przepiękne pocztówki z wizerunkiem naszego bohatera- Świętego Mikołaja. A oto rezultaty:


zapraszamy do galerii zdjęć  www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-98/Default.aspx
    


Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom- ludziom dobrego serduszka za przekazanie darów dla poszkodowanych w wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim.
Wszystkie rzeczy zostały złożone w Przygodzicach w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

 


    


Aby tradycji stało się zadość 6 grudnia z okazji MIKOŁAJEK odbyła się akademia. Uczniowie głównie klasy VI ale także dziewczynki z klasy IV i I oraz dzieciaki ze świetlicy przygotowały skróconą wersję przedstawienia, które bawi, śmieszy, poucza i przede wszystkim zachwyca, czyli „Opowieść Wigilijna” Karola Dickensa. Wszyscy znają historię kupca Ebenezera Scrooge'a. Skąpiec z dziewiętnastowiecznego Londynu, który nie lubi ludzi, a Święta Bożego Narodzenia uważa za  niepotrzebne. Zmienia się pod wpływem wizyty duchów i zjaw, które pomagają mu zrozumieć popełniane błędy oraz dają szansę na nawrócenie.
Mamy tylko nadzieje że nie zapomni o nas za rok :)
Akademię przygotowała i prowadziła pani Marta Mielczarek.

ZAPRASZAMY DO GALERII DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ !!!

www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-97/Default.aspx
    Czytaj więcej...


 Szczególny prezent z okazji mikołajek otrzymały dzieci z zerówki od starszych kolegów. Uczniowie klasy drugiej – Laura Pałasz, Bartek Cierniak i Jakub Kasprzak przeczytali maluchom opowiadanie  pt. „Jak  Puki uwierzył w Świętego Mikołaja”. Przy pięknej choince szybko i magicznie upłynął DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.                                                                                  Na zakończenie spotkania przedszkolacy wraz ze swoją wychowawczynią poczęstowali drugoklasistów pysznymi pierniczkami.
Impreza czytelnicza odbyła się w ramach programu edukacyjno-wychowawczego „Czytające Szkoły”.

 

       


Lekcje nie muszą być nudne, przekonali się o tym uczniowie klasy 5. Na lekcjach języka polskiego odbywali oni wycieczkę po baśniowym świecie Narni. Tworzyli makiety fantastycznej krainy, w ciekawy sposób ukazując świat przedstawiony w lekturze.

 

     


Strona 10 z 15First   Previous   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji